Honda XL 650V Transalp (2002)

Vlastník Onri
Vloženo 29.10.2015
Aktualizováno 29.10.2015

Velmi kvalitní a bezproblémová.

Honda XRV 750 Africa Twin: Starší ročníky a zdály se mi v mé cenové kategorii dost dobité :-)

První dojmy - Padla mě ihned do ruky. Vhodná do lehkého terénu. Pohodlný posed i při delším cestování. Jen cestování ve dvou je spíše pro pohodovou jízdu než pro dravou.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého ženu či muže a pro postavy od 170 cm

Doplňky na motorce - Padáky , 3x kufr

Vybral jsem si Hondu Transalp pro to, že jsem plánoval spíše delší výlety ve dvou a také na každodenní dojíždění do práce cca 32 km denně.
S motorkou jsem najel v sezoně 2014/2015 6000km a musím říci že mě po celou dobu jednoho roku co jsem Hondičku vlastnil nikdy nezradila. Možná to je tím, že předchozí majitel jí nechával každoročně připravovat ve značkovém servisu a po prostudování faktur, jsem jen koukal co vše nechával promazávat vyměnovat atd. Prostě se o ní staral opravdu výborně!
Jízda na motocyklu je ohromě pohodlná. Při mé velikosti 182 cm jsem se na ní cítil jak na opravdu velkém endůru. Přední brzda brutální nástup opravdu brzdily famozně a byl jsem na to upozorněn i předchozím majitelem, zadní slabší, ale tu jsem stejně mnoho nepoužíval . Ovladatelnost výborná a z Hondy má člověk opravdu přehled. Má manželka si také nikdy nestěžovala a chválila jak je pohodlné cestování na tomto stroji.
K motu jsem dostal i hlavní kufr GIVI MAXIA 55l a musím jen doporučit a dokoupil jsem dva boční kufry KAPPA 40l. S těmito kufry jsme absolvovali dovolené pod stanem a bohatě jsme vše nacpali do těchto kufrů možná i věci které jsme ani nepotřebovali .
Pod sedlem je další úložný prostor kam jsem si schoval lékárničku, žárovky, nářadí, a vestu. Musím říct že celkem velký prostor to jsem ani nečekal.
Spotřeba se pohyboval od 5-6,5l podle stylu jízdy. Dovolenou s plnou bagáží a manželkou jsem absolvoval za 5,2l klidnou předpisovou jízdou z občasným protáhnutím koníků aby cestou neusnuly Motor má zátah od spodu pěkný a při vytočení k 6000 ot. má zátah na své 39 kw brutální. Do 130 km/h je to příjemné svezení, ale pak už to není ono. Do 140 km/h motorka tak nějak šlape a je cítit že táhne, ale potom jako kdyby už se jí nechtělo. Není sice problém jet 160-180 km/h ale už to nějakou tu chvilku trvá než, tam tu rychlost dostanete. (pokud teda nejedete z kopce ) Motor má menší vibrace, ale dá se jet v klidu i v menších otáčkách holt dvouhrnek.
Servis jsem dělal jen výměny oleje a filtru po 3 tis. kilometrech, ale to jsem prý ani nemusel prý se dělá po 6 tis. no co nic jsem neošidil.
Koupil jsem nové gumy Metzeler Tourans a musím říci že opravdu sedí jak přibité až po hranu.
Je to motocykl spíše na silnici než do terénu, ale dá se s ním projet i les kde narazíte i na ten nějaký pařez. Spíše než na bláznění někde v terénu je vhodný na delší cestování, cestu do práce i kolem komína. Jednoduchý na údržbu - levné díly a mnoho dílů z druhé ruky. Motorka pro nenáročné za přijatelnou cenu v dost velké kvalitě.
V tuto dobu co píši tento deník, už vlastním jiný motocykl. Je to V-STROM 650 DL takže deník bude zanedlouho také o něm a už ted musím říct pěkné nádobíčko

Trinnlee
Trinnlee napsal 30.10.15 v 17:18 10b.

transalp byl peknej...mozna je ho skoda ale snad ti bude dl 650 vyhovovat více...hodne stastnych km kolama po zemi...

Onri
Onri napsal 30.10.15 v 14:57

Něco na tom bude, Suzuki je taková nemastná, neslaná, ale živější, dravější

wsbk
wsbk napsal 30.10.15 v 13:35 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 30.10.15 v 13:15 10b.

Pěkný TA, podle mě lepší než Suzuki. Ale to je jen můj názor...