Yamaha FZ 750 (1986)

Vlastník PepeWonder
Vloženo 30.9.2015
Aktualizováno 6.4.2018

Prabába slavné erjednapycowoejedejakocyp.

První dojmy - Těžká, dlouhá, stará, ošklivá, tvrdohlavá. Chystal jsem se na "zalehávačku" cca 10 let starou a tahle se mi dostala do ruky vlastně omylem.

Kolega chtěl koupit něco, co mu na ulici nikdo neukradne (ošklivá), protože nemá garáž (jednoduchá) a nechtěl v tom utopit moc peněz (stará a levná). Jel jsem s ním jako "znalec" (lol) a on nakonec couvnul.. a já to vzal

Je fakt stará, za rok (2016) oslaví třicetiny. Proto taky stav odpovídal věku i ceně. Na první pohled je po smrti řetězovka, ale i s touto zombie se, doufám, ještě někam dojede.

Zkušební jízda proběhla dobře. Teď mám najeto cca 100km. Motorka pod 3000ot nejede vůbec, do pěti/šesti je to takové šolíchání, do osmi dobrý no a pak je TO, co mi půlitrový cébo nedá. Na motorce asi nebude jediný ložisko svěží, takže hučí. Hučí všechno, jen mi nehučelo v kládě, protože jsem měl pocit, že řídim kamion. Oproti CB úplně jinde. Do zatáčky nechce, musim jí nutit, pak tam nějak moc spadne, musim jí nutit nahoru, motor NESMÍ být podtočenej, jinak to motorku z náklonu nevytáhne. Kapota je super, konečně na mě nefouká a to že jsem po 20k na naháči vyfoukanej fest. Maxi zatím +-200km/h se spolujezdcem (dle rychloměru, gps ještě vyzkouším). Pod sedlo se nevejde nic, do prdelky jsem násilím vecpal vestu+lékárnu. Posez, téma to věru subjektivní, je u mě zatím vpořádku.

Jirka4137
Jirka4137 napsal 26.04.16 v 13:01 10b.

Tři sací dva výfukové a jede jak z praku .

slunecnipaprsek
slunecnipaprsek napsal 06.10.15 v 12:56 10b.

Nádherná motorka, muj první 4takt a ještě ke všemu cca 100koní ,to se ví že jsem se na ní natáh, ale natáh bych se znova, za pár kaček adrenalinu plná pr.el. To se mi s Jawou nestane. Taky bych ji bral. Až tě omrzí pošli mi ji ,koupím.
Miluju tu kapotáž... no inu kdo se muže pochlubit že má na motorce televizi.

p.epanica
p.epanica napsal 30.09.15 v 17:40 10b.

Ať teda ještě dlouho jezdí ...

PepeWonder
PepeWonder napsal 30.09.15 v 17:16

Myslim, že se to zlomilo, když soudruzi zatrhli Jawu 500 OHC.. Nicméně Tvá třiapůle se dá uvést do jezditelného stavu za pár kaček, u FZ to bude (až to nastane) dost drahé jinak dík

johny5
johny5 napsal 30.09.15 v 15:46 9b.

...měl sem z roku 1986 Jawu 350 a zde je krásně vidět, jak Jawa zaspala dobu. Mně se to Tvoje FZtko líbí, má to něco do sebe a je toho pořádnej kus
Přihoď víc fotek, ať je na co čučet