Yamaha FZ 750 (1991)

Vlastník smuherr
Vloženo 16.2.2017
Aktualizováno 15.10.2019

Prostě výhodná koupě, za cenu Simsona na dojetí sezony a nakonec zůstává i dýl, tak uvidíme.

První dojmy - První jízda na sjetých pneu na celkem hodně vody, ale i tak po pár km, když sem si zvykl, tak to bylo pěkné svezení. Výkon spíše nahoře a krátké kvalty a to hodně, což mě překvapilo a to mi vadí asi nejvíce, na Dubou hezké svezení, ale při jízdě někam dál se často řadí, ale chápu, že to je spíš sportovní moto.

Motorku bych doporučil pro - Asi hlavně pro ty, kdo mají zkušenost s těmito staršími stroji, neni to pírko, jako dnešní silnice, je to stará, těžší klasika s kterou se dá jak cestovat, tak jet sportovně.

Doplňky na motorce - Zatím jen kufry

Stroj sem si vybral vysloveně kvůli ceně a kufrům na dojetí sezony s tím, že dál se uvidí. Vyměnil sem orezlé šroubky a vystužil kufry, dost se klepali a opírali o plasty, nyní mě čeká řetězovka, gumy a destičky, plus rovnou běžná udržba.
Svezení je to pohodlné, posez podobný jako u VFR, ZXT,... a podobných motorek, co sem míval z té doby. Je to 20ti ventil, takže točivá, ale s kásným zvukem, jen trochu chybí ten spodek, krátké kvalty, což na styl motorky chápu, ale pro mě je to asi největší mínus se spotřebou oleje, něco mezi půl a tři čtvrtě litrem na 1000km, ale to jsem čekal i horší. Na druhou stranu spolehlivá i po zimě bez problémů chytla, vše funguje jak má a to podle mě stála na dešti před prodejem a je položená, cena spotřebních dílů je oproti konkurenci výrazně levnější.
Yamahu sem nikdy nechtěl, ale zatím jsem sní spokojený a mohu jen chválit.

Tak do nové sezony dostala motorka nové destičky DP Brakes a novou řetězovku D.I.D., ještě možná dostane gumy a seřídím podtlaky, ale už je téměř jisté, že doma nevydrží. Tři bytelné kufry jsou skvělé, posez taky i pro vyšší postavu, jezdím bez závad, krátké kvalty jsou skvělé na sportovní jízdu, na ježdění po silničkách stačí, ale na dálnici nebo delší cestu v tempu to neni. Jezdím s klukama, co maj 12ky Bandity a podobné a tam kde oni to lochtaj já už dost točim a abych jel v tempu, jako oni.

bulldogbiker
bulldogbiker napsal 16.03.17 v 04:46 9b.

Jo spolehlivý Japonec