Honda CBF 600S (2004)

Vlastník FrenSmoker
Vloženo 18.9.2015
Aktualizováno 18.9.2015

Pohodlný a spolehlivý cesťák na kratší vyjížďky i dlouhé trasy.

Motorka koupena od soukromá osoba

Honda XL 650V Transalp: Naskytla se koupě CBF s jasným původem, servisní historií, koupená jako nová v ČR, v super stavu a za dobrou cenu.

První dojmy - Zkušební jízda u prodejce absolvována po 15. leté absenci v sedle. První dojmy? Respekt z 219 kg těžkého stroje, nadšení z ovladatelnosti, euforie z toho, že se za pár desítek minut stanu vlastníkem a během sezóny se vydám za hranice všedních dnů.

Motorku bych doporučil pro - Motorka vhodná pro návrat do sedla i pro méně zkušené jezdce, pro ženu a pro všechny cestovatele na krátké i dlouhé trasy.

Doplňky na motorce - Motorka byla v originálním stavu pouze s top casem. Já přidával padáky a 12V zásuvku.

Dostal jsem se do věku, kdy v očekávání druhé mízy často přichází první infarkt. Po krátké postpubertální zkušenosti vlastníka ČZ 175 sport, kterou mi bratranec vrátil po vyjížďce ve dvou bramborových pytlích, jsem se svezl v následujících obdobích pouze sporadicky na služebních a zapůjčených motkách převážně československé provenience a toužebně očekával, kdy nastane vhodná doba k pořízení vlastních splašených trubek. Jenže do grafu manželství - byt - 1. dítě - pořízení auta - dovolená v Jugoslávii - druhé dítě... se nějak nákup motocyklu nechtěl vejít. Na lepší časy začalo svítat, když děti opustily rodné hnízdo a já jsem začal pročítat rady na zdejších stránkách a místo u dalších dílů Ordinace v růžové zahradě trávil čas v bazarové sekci prohlížením naleštěných mazlíků. Chtěl jsem motorku na cestování, bez toho, abych se po dlouholeté absenci v sedle omotal o první strom a jako vítězové výběrového řízení vyšly HondaTransalp nebo CBF 600s. Další měsíce čekání a občasná prohlídka strojů v "Top" stavu po prvním majiteli dovezených z Itálie nebo Francie. Až letos na jaře se objevila ta pravá. Koupená v ČR, druhý majitel, serviska, jasná historie, původ, dobrá cena a 50 km od domova. Po shlédnutí bylo jasné, že je to ONA a tak jsem se koncem března stal vlastníkem vytouženého jednostopého přibližovadla.

Od března jsme spolu najeli 8.500 km. Po kratších seznamovacích výletech na okreskách u slovenských sousedů (Orava, Malá a Velká Fatra) jsem se vydal na čtrnáctidenní cestu po Toskánsku, koncem léta k Baltu a mezi tím jsem si užíval silniček v Beskydech a Jeseníkách. Dojmy? Hodná a spolehlivá motorka. Nikde mě nenechala, nikdy se mě nepokoušela shodit. Spokojeně přede po okreskách a při dálničních přesunech umí jet hodně za povolenými rychlostními limity. Zvládla Florencii v dopravní špičce bez krizové situace i horské silničky s méně kvalitním povrchem v Triglavském národním parku. Nejdelší přesun jsem na ní dal z Florencie do Ostravy jen s přestávkami na tankování a cigárko, nějakých 1200 km pohodové jízdy bez jakékoliv újmy na zdraví. Motor nezáludný čtyřválec s příjemnou spotřebou, brzdy bez výhrad, batůžek zatím jen na kratších trasách do 100 km si nestěžuje. Výhodou je nastavitelnost sedla, podvozku a plexi. S nastavením jsem zatím nelaboroval, vyhovuje mi po původním majiteli. Ochrana proti dešti vcelku dobrá, vyzkoušeno při čtyřhodinové jízdě slejvákem, nejslabší místo je od kolen dolů, kde to chytá vodu od předního kola, jinak kratší přeháňky se dají zvládnout i bez nepromoků. Poruchu jsem zatím žádnou neřešil (ťuk ťuk na dřevo) servis pouze po koupi - výměna provozních kapalin. Slabší místo - originál zrcátka, občas musím stáhnout rameno, abych se podíval, co se za mnou děje, ale není to žádná tragédie.

krysoid
krysoid napsal 25.09.15 v 22:58 10b.

Moc pěkně se to četlo 10b a z tech zrcátek si nic nedělej,někdo stahuje ramena celej život

Lys
Lys napsal 20.09.15 v 22:13 10b.

10 b za nápaditý popis.

MarkusRetrp
MarkusRetrp napsal 20.09.15 v 14:13 10b.

hezka recenze s tim grafem si me pobavil mas to za 10

burak000
burak000 napsal 20.09.15 v 14:00 10b.

Ahoj.mam to same a taky spokojenost. ..da se jet v klidu a kdyz je chut tak se da i sportovat...a zrcátka. ?doporucuji rozšířit. ...da se to koupit...ja si ho vyrobil...a naprosty luxus...vidis pak nadherne

Milan1963
Milan1963 napsal 18.09.15 v 15:02 10b.

Dobře napsaná recenze, ten "graf" mě pobavil. Já to naštěstí neabsolvoval, motorku jsem měl vždycky, ale auto jsem ke zlosti manželky prodal...at' Ti moto dělá jen radost.