Jawa 660 Sportard/Adenium (2020)

Vlastník hrnous
Vloženo 13.9.2015
Aktualizováno 29.3.2018

Setkání majitelů 2018

Vloženo: 20.05.2018, Uskutečněno: 20.05.2018, Zhlédnuto: 27x

Tento víkend proběhlo už tradiční setkání majitelů motocyklů Jawa 650/660. Podle mých počtů zde bylo 49 motorek a 57 lidí, což je aktuální rekord. Akce byla celkem úspěšná, jediná vada na kráse bylo sobotní počasí, kdy asi pět minut po startu vyjížďky přišla průtrž a valilo snad až do večera. Nuže i tak to stálo zato. Atmosféra těchto setkání jest neopakovatelná. Bydlení bylo vyjmečně v chatkách, které měly zavedené rozvody elektro. Tudíž kdo si ssebou vzal topení, tak měl hotový wellness. Sobotní večer pak pokračoval promítáním fotek a videí ze srazů minulých. Co se týče občerstvení, tak zde bylo dostatek opravdu všeho a již tradičně většina účastníků za tyto dva dny přibere pár kilo :) Obsluha kempu příjemná a ochotná a s přibývající hladinkou osazenstva ve večerních hodinách pořád profesionálně asertivní.
Druhý den se začal koumáním všeho možného, obědem a vyjížďkou, která skrz počasí až tak doslova nevyšla :) Na akci se ukázal taky Jirka Kraft s "rodinou" společně s novou 350OHC S. Ti otrlejší pak trávili chvíle v ledovém bazénu.. Večer pak probíhala již tradiční aukce. Tu tento rok vedl Libor Filák, který se na této akci objevil jako bývalý majitel po letech / já ho viděl na akci poprve /. Výnos aukce byl taktéž vzhledem k osazenstvu velice snušný, nicméně na "moderování" Jury Bizona prostě nemá. To je fakt, který jistě každý potvrdí. Zároveň bylo jedno malé zpestření, a to malý slavnostní akt v podobě tajné oslavy padesátky Eily z Finska, která přijela i s manželem a kamarádem až z Finska po ose. Nakonec tedy bylo zastoupeno všechno - Sportard, Adenium, Dakar, Klacík, Stylka, Vintážka klasická i Sková. Účast jako vždy mezinárodní - Česko, Slovensko, Polsko, Německo, Finsko.
Malá galerie pak klasicky na Rajčeti.

Já jsem se po jisté zkušenosti rozhodnul, že pro mne bude tato akce poslední. Toto rozhodnutí je čistě mé osobní a nemá co dočinění se samotnou organizací setkání. Proto přeju všem zůčastněným, ať jim to na další roky vydrží minimálně stejně, jako doposud!

hrnous (-3) napsal 26.05.2018 v 10:31

Čau, znám,. Ty si byl ten bez masa a já zase ten bez cibule. Jinak moje rozhodnutí je v podstatě jenom otázka jednoho účastníka srazu. S organizací potažmo jeho "oficiálním'" průběhem nemá nic společného. To že jezdíš opatrně a nemáš top 660ku vůbec neřeš. Není to o tom, že by si někdo poměřoval, že bez paioli vidlice má šrota. Je to o tom, že ji máš, a máš ji rád. O ničem jiném. Co se týče chrápání, tak na jednom podzimním srazu sem si užil, a to sem byl od dotyčného o tři chatky dál. Jinak mám bandu dvou tří kamarádů, se kterýma chodíme spát taktéž se slepicema a nechlastáme, takže máme večer svatý klid. Tak si zkus taky najít nějaké ověřené spoluspáče :) Doufám, že informace ode mne byly přínosné a kdyby cokoli, ptej se, volej, posílej holuba. Každému s 650_660 rád zaradím pomůžu.

bekele (0) napsal 26.05.2018 v 09:51

ajta, rozmysli Mařenko, jestli příště nepřijedeš. Jsi jeden z těch (dvou), kteří mi řekli k mojí 650 něco užitečného a rozhodně jsem nebyl sám. Osobně nejezdím na vůbec žádné srazy s výjimkou tohoto. Maso nejím, pivo piju tak v počtu dvou kousků za večer, chodím spát se slepicema, vím, že si musím vzít špunty do uší, protože jinak se v noci v chatce s ex offo vyfasovanými spolunocležníky, kdy je šance nejméně 80%, že budou ukrutně chrápat, naprosto nevyspím. Vstávám v nejpozději půl sedmé, páč ačkoli mi je slabých 40, tak ráno prostě vyspávat nedokážu jako nějaký důchodce. Většinou si ze mě dělají legraci, páč neumím jezdit, bojím se klopit do zatáček, svádím věčný boj se sytičem, mám nejšpinavější motorku, které nefunguje namátkou tachometr odhadem už asi 10tis km, jezdím na Mitaskách, Paiolky nemám - což je stav, který je v úplném kontrastu s vyfintěnými naleštěnými vytuněnými 650/660, které byly k vidění na srazu. Další nepříjemnost byla ráno, kdy jsem šel na záchod a netuším, jak se to komu povedlo, ale před hajzlem leželo na zemi hovno, není to po ránu něco, co člověka nadchne. Ze srazu jsem musel odjet v sobotu po poledni kvůli práci, prostě je to bída - ale přesto příště přijedu, přestože prostě nejsem duší motorkář a do party jaksi moc nezapadám...

milan1963 (272) napsal 21.05.2018 v 00:36

Text pěkný, fotka taky. A tak se taky jen ptám - proč poslední ?

Olísko (4) napsal 20.05.2018 v 17:14

Ale,ale Stando kdopak ti šlápnul na kuří oko? Já snad?

• Olej

Pomalu se blíží sezóna a většina lidi zvažuje zdalipak měnit olej. Existují však ti, kteří olej úmyslně přejíždí s tím, že si na jeho výměnu netroufají, či ti, kteří zase motorku nechtějí vést do motoservisu, aby jim onu

Vloženo: 02.04.2018
    Uskutečněno: 02.04.2018
  • Děs číslo 158 ze 160

Dneska jedna malá přehlídka děsu běsu. Motorka už při předání výrobcem nestartovala bez pomoci startovacích kabelů z auta. Kousek tuším 158 ze 160. Na první pohled to vypadá, jako přebastlený nějaký starý svazek ze Sport

Vloženo: 29.03.2018
    Uskutečněno: 29.03.2018
  • Stopčudlík, aneb ano, či ne ?

V tématu Jawabláznů se rozeběhla diskuze na téma stoptlačítka na motorkách. Což by nebylo až tak špatné. Nicméně zrovna na našich 650/660 má jeho použití jisté specifika. Takže pěkně od začátku. //img.motofotky.cz/uploa

Vloženo: 18.03.2018
    Uskutečněno: 18.03.2018