Honda PCX 125 (2013)

Vlastník cubon
Vloženo 5.9.2015
Aktualizováno 18.7.2020

Skvělý drak do města i na menší výlety.

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov)

Piaggio Fly 125: důvod neuveden

První dojmy - Velmi tichý start a vyladěný zvuk. Příjemné posezení a skvele padla do ruky. Vzhledem vice k motorkam než skútrům.

Motorku bych doporučil pro - Pro nadšence dvou kol do města.

Doplňky na motorce - Kufr

Koupil jsem ji zajetou na 1900km, jako přibližovadlo do města.

A po 2000km žádný problém.
Je na ni skvělá jízda po městě. Diky automatu se člověk věnuje jen řízení, takže je více času na reakce okolních řidičů v hustém provozu.
System stop-start moc nepoužívám a i tak jezdím kolem 2,3l/100km.
Mrzí mne trochu malá nádrž 6l, ale od 2014 ji již zvětšili na 8l. Ale i tak dojezd kolem 250km, což do města úplně stačí.
Prijde mi podvozek trochu hůře naladěný na drobné nerovnosti a to především ve dvou. Taky jsem očekával trochu svižnější starty, ale nemám porovnání na jiné skutry, ta to bude asi standard od skútru 125ccm. Jinak do 80km/h jede moc hezky i do kopce. A maximalka do tachometrových 110km/h.

Úložný prostor dostačující pro otevřenou helmu a plachtu. Pro další helmu je tam na vic kufr.

Servis jsem absolvoval v auto jarov. Seřízení ventilu, celková kontrola a nechal jsem se blbec ukecat na výměnu kapalin (brzdová a chladící). Celkem za necelých 3tis KČ. Olej si měním doma sám. Nemá to filt, ale sítko což je fajn. Dal jsem tam plnou sintetiku od Motulu přímo pro skutry, ale vzhledem k ceně kolem 400Kč/litr zkusím příště asi ten origo 10W30 co doporučuji od výrobce je o chlup levnější.

Doporučil bych do města a kratší výlety spíše v jednom.

Tak najeto 16tis a stále spokojenost.
Jedinou slabou stránku vidím v zadním ložisku, které mi měnili po 9 tisících.
Jinak běžný servis - olej, svíčka, ventily

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 05.09.15 v 21:39 10b.