Yamaha XT 660 Z Tenere (2008)

Vlastník nyqi
Vloženo 23.8.2015
Aktualizováno 23.8.2015

Super mašina, která se hodí na dlouhé cestování i jednodenní vyjížďky

KTM 690 Enduro: Není moc vhodná na delší cestování, drahý servis
KTM 990 Adventure / S: Vysoká pořizovací cena, drahý servis
BMW F 650 GS Dakar: Toto byl žhavý kandidát, bohužel se mi vůbec nelíbí :-D
BMW F 800 GS: Vysoká cena

První dojmy - Po DR650 jsem víceméně věděl co můžu čekat, ale XT660Z mě příjemně překvapila. Krásně jde za plynem, lehce se ovládá, zvládá bez potíží terén (samozřejmě rozumnou rychlostí) a navíc ten vzhled. No nemůžu si pomoct, ale XT660Z se mi ze všech cestovních endur líbí nejvíc! :)

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro každého... U menších postav (>175cm) to chce už trochu cviku.. :)

Doplňky na motorce - boční kufry big husky, padací rám givi (od vibrací popraskaly spoje a uklepaly se šrouby... letěl do popelnice :D), držák navigace TT kopie :), výfuky Termignoni (bohužel bez homologace, namontovány zpět originály), delší kosti - snížení o 3cm,

Po předchozí motorce Suzuki DR650 a velmi krátké epizodě s V-strom 650 jsem si byl jist, že chci zpět enduro, které opravdu endurem je a jen si na něj nehraje (jako ten fau štróm) :D. Jelikož jsem konečně dokončil studium, tak přišel čas si začít plnit své cestovatelské sny :). K tomu bylo třeba vybrat spolehlivý stroj, navíc bylo potřeba vybrat takový, aby mi na to cestování něco zbylo.. :)

Po svezení se na XT660Z bylo jasno. Pohodlná, vysoká, krásná :), spolehlivá, připravená na cestování... Jen ten výkon by mohl být trochu větší :(.
Je to holt motorka, co nemá předpoklady pro rychlé dálniční přesuny apod. Nicméně i to vzládne bez problémů, ale pro mě to je hrozná nuda, takže se dálnicím zásadně vyhýbám.. :) Na klikatých silnicích, šotolinách a podobně se tahle motorka cítí nejlépe a výkon je ve většině situací dostatečný. Velmi dobře odstupňovaná převodovka, relativně vysoká cestovní rychlost, velmi malá spotřeba - i to jsou klady XT660Z Tenere.

Motorka se dá vybavit spoustou doplňků, jako jsou kufry, padací rámy, centrální stojan atd.

Petrsson
Petrsson napsal 16.09.15 v 19:09

Godiac: Zřejmě budeš mít něco špatně, protože mám s tím rámem GIVI na tenerce najeto cca 25 tis. km a žádný šroub jsem zatím nemusel řešit.

context
context napsal 30.08.15 v 19:21 10b.

pěkná tenerka , tak ať ti dlouho slouží a dělá jen radost přeji hodně najetých km bez nehod

krysoid
krysoid napsal 30.08.15 v 19:03 10b.

vidím to stejně poslední cestovní enduro.10b

3neczak
3neczak napsal 23.08.15 v 20:06 10b.

Moc pěkná, samozřejmě 10 b.

Godiac
Godiac napsal 23.08.15 v 13:25 10b.

Jo vibrace pro mě jsou nepatrný ale pro ten rám givi jsou smrtící. Každej měsíc tam mam nějakej ulomenej a to tam už dávam jen pevnostní srouby a stejně praskne v pulce. Nejčastěji praskaj u přichycení k rámu nad tou nádržkou pro zadní brzdovku