Yamaha XJ 600 (1998)

Vlastník MiCi666
Vloženo 21.8.2015
Aktualizováno 21.8.2015

Yamaha XJ 600 N je to klasický naháč s řadovým čtyř válcem, vzduchem chlazeným.

První dojmy - Je to moje první motorka po 13 letech. Předtím jsem jezdil na Jawě takže první dojem určitě pozitivní. Jelikož je to "první" motorka takže první dojem byl asi takoví, byl jsem rád že jsem rád. Jelo se na ní dobře pocity oproti Jawě vše lepší.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji začínajícím jezdcům na dlouhé i krátké vyjížďky.

Doplňky na motorce - Boční a zadní kufry.

Tuhle motorku jsem si vybral na doporučení kamaráda s tím že jako začátečník sní budu spokojen. A musím říct že spokojený jsem.
Mám na ni odjeto asi 6000 Km, je to stroj určený především ke klidné jízdě. Vzhledem k tomu že nemá kapotáž tak to na ní dost fouká a při větším protivětru je docela těžké ve 140 jet rovně. Jinak se na ní jede velice dobře, pohodlný posez, dá se na ni jet i větší vzdálenosti bez nějakých ztuhlých nohou nebo bolesti zad atd.. Motor je slušný dá jezdit 3 - 5 tis. ale pořádně zabere od 7 do 9 tis. takže když jedu 90 ne šestku a chci předjet tak jdu až na 3. Dá se jezdit cestovní "kochačku" kolem těch 5 tis. tak i ostřejší okolo 8 tis.. V těch vyšších otáčkách se chová velice dobře se reguluje plynem. Horší je potom zastavit vzhlede k tomu že má ve předu jen jeden kotouč tak to zrovna dobře nebrzdí. Co se týče podvozku je to starý model na relativně úzkých gumách takže na nějakou divočinu to zrovna není. Byl jsem ve škole bezpečné jízdy u Mirka Lisýho ten se na ní svezl a prohlásil že je to jak tramvaj jede pořád rovně. Co se týče spotřeby jezdím okolo 5L.
Na závěr je to motorka určená především na klidnou a plynulou jízdu výlety do přírody nejlépe se chová na silnici město jí nedělá úplně dobře je to vzduchem chlazený motor takže kolony nejsou úplně optimální.

kubrt1965
kubrt1965 napsal 22.08.15 v 15:49 10b.

Dobrá volba,za málo peněz hodně muziky