Yamaha FZ6 Fazer (2004)

Vlastník modenaboy
Vloženo 2.8.2015
Aktualizováno 3.9.2018

Láska na první šikmooký pohled

Motorka koupena od luckycow (Znojmo 2)

Honda CBF 600S: Do budoucna by mi chyběl výkon
Honda NT 700V Deauville: Asi už moc cestovní

První dojmy - Užší řídítka, nastavená na menšího jezdce, jemné ovládání stroje po zkušenostech s TDM 850, nad 10 tis. ovšem bestie.

Doplňky na motorce - Ukazatel zařazené rychlosti, zadní kufr, padací hříbky,turistické plexi Givi, boční kufry Givi, prodloužení plexi na delší cesty.

Kdysi jsem začínal asi jako všichni, pincek, simson, jawa 350. Později se mi líbily cestovní endura a Cagiva Canyon byla pro mě finančně dostupná. Ovšem její jízdní vlastnosti mě přivedly až k pádu a rozhodnutí, že motorka už ne. Ale po deseti letech a zklidnění jízdního stylu jsem se přimotal k motorkám a zjistil, že ceny jsou směšné v porovnání se stavem před deseti lety. Po troše zkoušení a testování jsem zavrhnul enduro, které jsem vždycky obdivoval kvůli vsestrannosti a vyššímu posazu vzhledem k mé výšce a rozhodl se, že je správný čas splnit si životní sen. Dovolená na motorce. Takže jsem hledal něco, co by odjelo ve dvou dva týdny po Evropě a ve zbytku času mě slušně pobavilo. Přebytek výkonu nepotřebuji a myslím že v dnešním provozu je potřeba jen na okruhu. Proto jsem se rozhodl pro obsah 600ccm a nejakou ochranu proti větru.
Fazer 600 je příjemná kombinace sporťáku (motor), cestovních možností (podvozek, kapotáž) a zábavy za úžasnou cenu. Navíc vstřikování, žádný problém se sytičem, prostě jen zmáčknu tlačítko a počkám až se ohřeje. To je víc než jsem si dokázal představit za cenu dvou výplat.
Nosič kufru už měla, takže si dokoupím kufříky a dovolená příští léto je jasná. Letos se budeme prozatím seznamovat.
Kufříky jsou už dlouho namontované, pěkně vsechny na jeden klíč, tak je pořádně využít.
Konečně je čas na tu vysněnou moto dovolenou. Nebude to ve dvou, ale ve třech, ovšem každý na svém oři. Už se nemůžu dočkat.

Kudrys
Kudrys napsal 16.08.15 v 10:41

Krásný kousek, Fazer je motorka, kterou chci už od prvních km na moto. Je to skvělá kombinace síly, elegance a cestovního ducha. Přeju hodně najetých kilometrů bez nehod :)

Maršal_Malinovskij
Maršal_Malinovskij napsal 08.08.15 v 17:20 10b.

Moc pěkná. Hodně šťastných kilometrů.

PYTEL1
PYTEL1 napsal 05.08.15 v 09:19 10b.

Decathlon
Decathlon napsal 02.08.15 v 13:27 10b.

Pěkný, tak ať dlouho slouží!