Triumph Tiger 1200 (2013)

Vlastník Gappa
Vloženo 11.6.2015
Aktualizováno 22.6.2015

Přesně dle představ, testů a zkušenosti s předváděčkou před 2 lety

Kawasaki Versys 1000: zpracování, využití
Kawasaki Z 1000 SX: dle výrobce a testů je popisována i jako obstojný cesťák, ale je to sporťák tělem i duší.
BMW K 1300 S: v daném rozpočtu bych koupil starší motorku a měl jsem strach o cestovní využití s manželkou v zádech

První dojmy - Opravdu výborný motor ve spojení s perfektním podvozkem. Motorka je díky své stavbě a úzké zadní gumě velmi obratná a agilní. I když se poprvé se setkávám se sekundárním převodem s kardanem, nevím o něm. Myslím, že takhle by měl fungovat.

Motorku bych doporučil pro - pro někoho, co už nějaké ty desetiticíce kilometrů najezdil a ví co chce dál... Myslím, že nováčka může vyděsit nebo zklamat...

Doplňky na motorce - dolní kryt motoru, kryty rukojetí, nosiče a hliníkové kufry GIVI, velký padáky, polohovatelné a výsuvné plexi GIVI, tankvak-tanklock

Bandit 1200 šel na podzim do světa a s jarem jsem začal hodně přemýšlet na čem dám letošní ALPY.
Tigra jsem měl vyhlédnutého už asi 2 roky. Nadšený jsem byl hlavně po půjčení u prodejce v Brně. Zatím máme naježděno jenom 700 km, tak pak dolním dojmy...

SPOJKA 16.6.2015 5800 km

Při nedělní vyjížďce s manželkou jsem při dojezdu domu zpozoroval, že při přidání plynu letí otáčky nahoru bez odpovídajícího tahu motoru. Hlavou se mi honily myšlenky na kontrolu trakce atd. Nakonec jsem vyvodil, že to bude spojka.
Nicméně další den jsem jel znovu zkusit a prokluz spojky byl stejný.
Od úterý 16.6.2015 je motorka v servisu Angel racing Olomouc. Doufám, že v rámci záruky, bude spojka bez problémů vyměněná. Zvlášť, když má motorka najeto 5800 km.
V servisu se mi bohužel nedostalo nijak přívětivého přivítání. Majitel byl nepříjemný a se slovy, že mu tam jezdí všichni motorky jen opravovat, nakonec motorku na opravu vzal.
Takové chování bych přece jenom v roce 2015, u TRIUMPH a u motorky za takový peníze nečekal. Za 3 měsíce mi končí záruka a kde pak budu provádět pozáruční servis???
V Olomouci pravděpodobně ne.
Dám vědět, jak to dopadlo.

DejvGSR
DejvGSR napsal 17.10.17 v 19:15 10b.

Dlouho jsem o této mašině uvažoval a navíc se mi i bílá moc moc líbila. Třeba někdy. Jinak supr stroj.

Gappa
Gappa napsal 31.07.15 v 21:34

Bunka20...diky za info.
Ale mam rok vyroby 2013. Zadny pazvuky z motoru nevnima...

bunka20
bunka20 napsal 20.07.15 v 21:49

ahoj. Jestli jsem ti to nepsal. tak se koukni na můj článek, nebo jsem ho také dal do komentáře klukům s rokem výroby 2014. Nech si to zkontrolovat dokud máš záruku. bunka20... Viki

Zajda.Brno
Zajda.Brno napsal 11.07.15 v 07:28 10b.

Pěkný stroj. Slyším prvně že by byl někdo s Olomouckým servisem nespokojen.
Koukni k nám http://www.triumph-tiger.cz/

horak.r72
horak.r72 napsal 12.06.15 v 21:28 10b.

Zdarec krajane , gratuluju k moc pěkné a dost hutné motorce. Nezměnils sice objem, ale kategorii plnou pohodlí. Tak ať ho máš na svých cestách víc než dost. R.