Kawasaki KLE 500 (1993)

Vlastník dadanek1999
Vloženo 14.12.2016
Aktualizováno 1.12.2020

Vloženo: 19.03.2020, Uskutečněno: 19.03.2020, Stav tachometru: 51000 km, Zhlédnuto: 24x

Příprava na letní trip, tedy úpravy a nějaký základní servis. Nový olejový filtr a olej (přešel jsem na 10W50 Repsol, výrazně ztišil zvuky z převodovky), proplach chlazení čističem a nová náplň, seřízení ventilů a seřízení podtlaků (výrazně se zlepšil chod v nízkých otáčkách). Navíc nový olej, gufera a futra do předních vidlic, taky ještě promažu přepákování, které povrzává. Boční kufry od Kibex, přijde ještě horní top. Na padáky šla přídavná dálková světla (kdo někdy projížděl na Balkáně vlhké neosvětlené tunely tak asi tuší proč ), použil jsem obyč U5 z číny, vykuchal vnitřek a vyměnil za teplou bílou 10W LED - barva přesně odpovídá žárovkovému světlu. Samozřejmě s tím nehodlám oslňovat, je to prostě dálkový takže se s nimi i vypnou K tomu stabilizátor s velkým chladičem, schovaný u origo regulátoru pod expanzkou. Ještě vymýšlím nabíječku do toho topu, kabely už jsou vytažené.

Jirkahu71 (0) napsal 19.03.2020 v 22:33

Pěkně se o holku staráš :D

1 reakce

dadanek1999
dadanek1999 29.03.2020 v 12:06

Joo, to jsem ještě doufal že ta Albánie s ní letos klapne. Teď už si tím nejsem vůbec jistej, spíš se připravuju na to že to skrz korónu padne :(

_Michal (3) napsal 19.03.2020 v 15:27

Pozor, aby měl regulátor dostatečné chlazení, když tam bude další topidlo navíc....

2 reakce

dadanek1999
dadanek1999 29.03.2020 v 12:06

Neboj, moc ten novej regl netopí. Je to spínanej vysokofrekvenční měnič stavěnej na 9A, já mám na výstupu 5,7A. Po půlhodinovém testu mimo motorku při pokojové teplotě měl tak 50 stupňů max. Navíc, tím že zapnu světla trochu vzroste odběr, takže o to míň by měl origo regl topit - příkon na vstupu je teda ale pouhých 23W.

• Schránka na nářadí a držáky kanystrů

Made by táta :-) Oboje z hliníkových jeklů. Kanystry jsou na vodu - jedem na dovolenou dva, takže na vaření a pití docela spotřebujem. A nechtěl jsem vozit petky v kufru kvuli hmotnosti, takhle jsem dostal nějakou váhu

Vloženo: 08.07.2020
    Uskutečněno: 08.07.2020
  • Výroba rozšíření stojánku

Hliníková destička 60x80x5 cca 22 Kč, čtyři šrouby, pár podložek, matky a silnější pružina ze strojních součástek za cca 55 Kč. Jo a jedna součástka z merkuru = bez nákladů. Zároveň proběhlo dotažní rozjetého “U” na stoj

Vloženo: 05.07.2020
    Uskutečněno: 05.07.2020
  • Údržba a unašeč off

Proběhla základní údržba. Olej (měněno po 5tkm preventivně), filtr, vyčištění a namazání řetězu, výměna pneu za Avon Trailrider apod. Taky se ukázalo, že unašeč rozety to vzdal, prasklo uložení ložiska, díky bohu, že jse

Typ: Údržba
    Vloženo: 22.03.2019