Kawasaki KLE 500 (1996)

Vlastník CernyLetec
Vloženo 6.5.2016
Aktualizováno 23.9.2017

Vloženo: 13.11.2019, Uskutečněno: 07.11.2019, Zhlédnuto: 19x

Jelikož je Mirek zazimovaný a Timur nejede, tak jsme s Jeňouchem vyrazili na skok do Itálie na podzimní motosvátek veletrh EICMA do Milána. Pro neznalé je to zkratka Esposizione Internazionale Ciclo Motociclo e Accessori, což česky znamená Mezinárodní výstava kol, motocyklů a doplňků.

Pro mě to byla dočista premiéra v motocyklových veletrzích a hned jsem se vypravila na jeden z hlavních veletrhů vůbec . Jeli jsme autem, cesta tam trvala podle délky přestávek cca 10 hodin, kdo se nechce vrtět 10 hodin v autě, může zvolit variantu letět letadlem, což se z Prahy v pohodě dá

Přijeli jsme den předem, dali odpočinek a pořádnou italskou večeři a druhý den ráno hurá do Fiera Milano. Veletrh byl velkolepý, rozprostíral se v šesti pavilonech dohromady ve 4 budovách. Bylo tam přes 500 vystavovatelů a člověk nevěděl kam se vrtnou dříve. Vypravili jsme se předně ke známým značkám Kawasaki, KMT, Honda, BMW, Yamaha, Suzuki, Triumph, Ducati, Harley Davidson, Piaggio Group (do jejich skupiny patří mimojiné Aprilia, Moto Guzzi či Vespa), Indian, Royal Enfield a další a další. Je asi trochu mylné tady vypisovat, jaké novinky byly představeny, kolik modelek jsem viděla na motorkách, kolik stánků mně zaujalo a jestli jsme to všechno stihli obejít (to nestihli). Zaprvé novinky jsou na úvodní straně motorkari.cz, za druhé ty ostatní věci stejně nikoho nezajímají. Ale abych nebyla škleboun sama za sebe můžu říci, že nejvíc mě zaujalo představení nového endura od Husqvarny – Norden 901. Je to po dlouhé době první motorka, kterou bych si vážně chtěla pořídit. Možná je to proto, že mi připomíná Mirka (mou Kawasaki KLE 500).

Pro mě tahle návštěva byla spíš o tom vidět novinky na vlastní oči a zažít atmosféru na vlastní kůži. A byla jsem mile překvapena, na druhou stranu návštěvnost veletrhu EICMA je velká a ačkoliv pavilony jsou dostatečně prostorné sami o sobě, tak jsem se nevyhnula tlačenicím u vchodů a i u některých stánku. Ale když člověk zůstane večer v pavilonech do zavírací doby, může se pokochat prázdnými stánky bez lidí, což má také něco do sebe

Níže dávám pár mých pokusů o vyfocení kvalitní fotografie, což se moc nepovedlo, ale pro ilustraci to snad postačí.

Nakonec si dovolím konstatovat, že jsem na celém velkém mezinárodním veletrhu byla snad jediná holka v takových šatech, na což ostatní zúčastnivší bez rozdílu pohlaví reagovali zíráním, ale zároveň jsem byla v tom množství lidí snadno k nalezení. Takže za sebe pro ženy doporučuji Přitom to pro mě jsou jen takový montérky do práce

Petr_TA (29) napsal 13.11.2019 v 19:36

Luxusní montérky
Jo a motky taky dobrý

CernyLetec (0) napsal 13.11.2019 v 17:16

Tancovat nebylo moc kde myslím, že stačila jen ta příprava při lezení na motorky...

Mann (1532) napsal 13.11.2019 v 15:58

Pěkný zápis v deníku , dělaný s nadhledm a humorem V těch montérkách-šatech španělské tanečnice jsi měla zúčastnivším zatančit kousek flamenca /nebo jak se ten tanec jmenuje/ To by teprve čuměli. Výraz ve tváři máš na tom Vitpilenu 701 přesný.

• Jak jsem letos nevyjela

Loňský rok jsem si s Mirkem moc neužila. O to víc jsem se těšila na ten letošní kulatý 2020 :-) Mirka jsem letos poprvé vytáhla kolem začátku března. Ani jsem tu vyjížďku nijak nedokumentovala, tak jak je to u mě dobr

Typ: Oprava
    Vloženo: 12.05.2020
    Uskutečněno: 12.05.2020
  • Mirkův rok 2019

Letošní rok pro Mirka nebyl z nejlepších. Jezdil se mnou ze začátku roku párkrát do práce a párkrát kolem komína. Každopádně největší cesta měla být motodovolená Slovinsko - Itálie - Rakousko. Od července jsem ho měla na

Typ: Údržba
    Vloženo: 12.11.2019
    Uskutečněno: 12.11.2019
  • Bábovka stále v sedle

Musím uznat, že letos ten čas nějak letí. To se člověk ani nenaděje a má za sebou ujeto skoro 4 tisíce km, je červenec, prázdniny a prázdná Praha (jako fakt dnes ráno jsem byla překvapená - 9.7.2018). A tak mám trochu vý

Vloženo: 09.07.2018
    Uskutečněno: 09.07.2018