Yamaha YBR 125 Custom (2010)

Vlastník Hyacint
Vloženo 8.11.2010
Aktualizováno 18.1.2015

Vloženo: 30.10.2018, Uskutečněno: 07.10.2018, Zhlédnuto: 40x

Cíl dalšího výletu jsem si našel v knize Putování po Československém opevnění. Podívám se na objekty těžkého opevnění na jižní Moravě. S budovaním těžkého opevnění se zde začlo po obsazení Rakouska Německem v březnu 1938. Byla naplánována výstavba 41 pěchotních srubů. Do zaří 1938 se podařilo vybetonovat jenom 6 z nich. Byly stavebně nedokončené a bez výzbroje. Po roce 1948 byly tyto sruby stavebně dokončeny a vyzbrojeny. Po roce 1960 byly přezbrojeny kanónem ráže 85 mm. Armáda objekty opustila až v roce 1999. Putování jsem zahájil v Šatově, kde je kompletně zrekonstruovaný pěchotní srub MJ-S 3 "Zahrada" do podoby z 80-tých let. Po linii lehkého opevnění jsem šel k nedalekému srubu MJ-S 2 "Úvoz", ale ten je nepřístupný. Ze Šatova jsem jel směrem na Chvalovice, kde je v poli pěchotní srub MJ-S 4 "Zatáčka". Je kompletně zrekonstruován do podoby z 80-tých let a vyzbrojen oběma kanóny 85 mm. Mají zde také dobré pevnostní víno.Ve Slupi jsem se zastavil u objektu lehkého opevnění, kde je muzeum čs. opevnění. Ze Slupi jsem jel do Dyjákovic, kde u řeky Dyje je srub MJ-S 15 "Závora", který se postupně rekonstruuje. Potom jsem jel po cestě podél Dyje, kde jsou čtyři zajímavé objekty lehkého opevnění, ke srubu MJ-S 16 "Výběžek". Protože čas již pokročil, musel jsem to otočit a jet domů. Tak mě zbývá navštívit ještě u Mikulova srub MJ-S 29 "Svah". To si nechám na příští vyjížďku.

SlimM (48) napsal 30.10.2018 v 21:05

Pěkné!

DejvGSR (52) napsal 30.10.2018 v 14:20

Zajímavá místa, ještě zajímavější stavby. Pokud si najdu čas, také rád zavítám do soustavy opevnění naší země. Ty 85 mm kanony jsou vlastně z T 34/85. Trochu mi to nedává smysl na dobu užívání - myslím až po druhé světové válce. Ten kanon už byl za svým zenitem. každopádně dobrá inspirace pro vyjížďku.

• Pomník letce v Blučině

Předpověď počasí nebyla příliš optimistická a tak jsem se vydal jen na krátkou vyjížďku za zajímavostmi na jih od Brna. V Hrušovanech u Brna jsem se zastavil u moderního kostela Panny Marie Královny, který byl vysvěcen v

Vloženo: 19.03.2024
    Uskutečněno: 17.03.2024
  • Moravský kras

Pěkné počasí mě vyhnalo na další vyjížďku. Vydal jsem se do Moravského krasu, ne však do jeskyní, ale hledal jsem co je zde jiného zajímavého ke zhlédnutí. První zastávka byla v Rudicích u moderní kaple sv.Barbory postav

Vloženo: 17.03.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024
  • Letošní první

Na letošní první vyjížďku po zimním spánku jsem si na rozježdění vzal raději lehké YBR-ko. Směr jsem zvolil na jih - za teplem :-D, ale ani tam moc teplo nebylo. První zastávku jsem udělal v Božicích, kde je areál bývalé

Vloženo: 28.02.2024
    Uskutečněno: 27.02.2024