Yamaha YBR 125 Custom (2010)

Vlastník Hyacint
Vloženo 8.11.2010
Aktualizováno 18.1.2015

Pomník letce v Blučině

Vloženo: 19.03.2024, Uskutečněno: 17.03.2024, Zhlédnuto: 114x

Předpověď počasí nebyla příliš optimistická a tak jsem se vydal jen na krátkou vyjížďku za zajímavostmi na jih od Brna. V Hrušovanech u Brna jsem se zastavil u moderního kostela Panny Marie Královny, který byl vysvěcen v roce 2004.
V Židlochovicích mě zaujala budova gymnázia, která byla postavena v roce 1925 pro Hospodářskou školu.
Nedaleko je zbytek cukrovaru - filtrační věž. Cukrovar byl uveden do provozu v roce 1838 a výroba byla zrušena v roce 1991. Na náměstí Míru je secesní budova Národního domu z roku 1912. Na ulici Komenského je pěkný kostel Povýšení sv.Kříže z let 1724-1730.
Odtud jsem jel do Blučiny podívat se na pomník amerického pilota, který se nedaleko Blučiny dne 21.1.1945 zřítil se svojí stihačkou Mustang P-51. Pomník je na náměstí Svobody. Je zde také Mariánský sloup z roku 1720. Nedaleko je budova radnice z r.1602. Ve Vojkovicích jsem se zastavil u hřbitovní kaple z roku 1893. Při realizaci stavby našel stavitel Coufal inspiraci pravděpodobně v brněnském Červeném kostele.
V Holasicích jsem si vyfotil barokní sousoší Ležící lvi, které pochází z kláštera v Rajhradě. Poslední zastávka byla v Příbrami na Moravě u kaple sv.Floriána a Panny Marie. Kaple byla vysvěcena v roce 1999. Tvar kaple má znázorňovat Neomovu archu. Svými okny mně spíš připomíná sídlo Velkého bratra z románu George Orwella.

Maršal_Malinovskij (12) napsal 26.03.2024 v 08:46

Pěkné .

SLAY (810) napsal 21.03.2024 v 20:38

Blučina a pomník amerického letce to tedy koukám byl jsem tam asi tak 3 x životě a o tomhle jsem neměl ani páru -ostuda.Jestli se mohu vyjádřit ke kapli v Příbrami tak tedy mě to připadá jako velikej kýč .
Ovšem výlet sis udělal pěknej.

Milan1963 (272) napsal 20.03.2024 v 17:21

S-fogy (8) napsal 20.03.2024 v 08:19

Pěkné fotky a vždy si rád počtu něco z historie. Díky a ať se daří!

• Moravský kras

Pěkné počasí mě vyhnalo na další vyjížďku. Vydal jsem se do Moravského krasu, ne však do jeskyní, ale hledal jsem co je zde jiného zajímavého ke zhlédnutí. První zastávka byla v Rudicích u moderní kaple sv.Barbory postav

Vloženo: 17.03.2024
    Uskutečněno: 15.03.2024
  • Letošní první

Na letošní první vyjížďku po zimním spánku jsem si na rozježdění vzal raději lehké YBR-ko. Směr jsem zvolil na jih - za teplem :-D, ale ani tam moc teplo nebylo. První zastávku jsem udělal v Božicích, kde je areál bývalé

Vloženo: 28.02.2024
    Uskutečněno: 27.02.2024
  • Naše první ponorka

Na ponorce je nápsáno, že je to první česká ponorka. Ale ponorka byla postavena na Moravě a je zakotvena na základně moravské válečné flotily u Rudíkova, tak by se správně mělo jednat o první moravskou ponorku :-DD . Jed

Vloženo: 01.11.2023
    Uskutečněno: 11.10.2023