Yamaha YBR 125 Custom (2010)

Vlastník Hyacint
Vloženo 8.11.2010
Aktualizováno 18.1.2015

Vloženo: 17.03.2024, Uskutečněno: 15.03.2024, Zhlédnuto: 113x

Pěkné počasí mě vyhnalo na další vyjížďku. Vydal jsem se do Moravského krasu, ne však do jeskyní, ale hledal jsem co je zde jiného zajímavého ke zhlédnutí. První zastávka byla v Rudicích u moderní kaple sv.Barbory postavené v r.2002. Mají zde také větrný mlýn holanského typu z roku 1865. V Ostrově u Macochy jsem se přeci jenom zastavil u jeskyně Balcarka, abych si vyfotil sochu Krápník. Je zde také další větrný mlýn.
Na silnici z Ostrova u Macochy do Holštejna je silniční most postavený nad propadáním potoka Bílá voda - Nová rasovna.
U silnice před Sloupem je bývalá vápenka Malá Dohoda. Byla zbudována počátkem 30.let 20.století. V provozu pak byla až do 70.let. To si ještě pamatuji, protože kolem ní jsem jezdil na pionýru z Brna do Sloupu na koupaliště.
Další moderní kaple je v Šošůvce. Byla postavena v roce 2002.
Ve Sloupě je hřbitov rodu Salmů. Salmové byli zakladateli blanenských železáren a majitelé rájeckého panství. Protože měli ve svých železárnách i slevárnu litiny, tak jsou kříže na hřbitově samozřejmě také z litiny.

Milan1963 (273) napsal 19.03.2024 v 15:23

Vidím že už výletuješ. To jest dobrá zpráva, taky bych měl motorku odzimovat.
Zvolil jsi parádní trasu, některá místa vůbec neznám.

• Pomník letce v Blučině

Předpověď počasí nebyla příliš optimistická a tak jsem se vydal jen na krátkou vyjížďku za zajímavostmi na jih od Brna. V Hrušovanech u Brna jsem se zastavil u moderního kostela Panny Marie Královny, který byl vysvěcen v

Vloženo: 19.03.2024
    Uskutečněno: 17.03.2024
  • Letošní první

Na letošní první vyjížďku po zimním spánku jsem si na rozježdění vzal raději lehké YBR-ko. Směr jsem zvolil na jih - za teplem :-D, ale ani tam moc teplo nebylo. První zastávku jsem udělal v Božicích, kde je areál bývalé

Vloženo: 28.02.2024
    Uskutečněno: 27.02.2024
  • Naše první ponorka

Na ponorce je nápsáno, že je to první česká ponorka. Ale ponorka byla postavena na Moravě a je zakotvena na základně moravské válečné flotily u Rudíkova, tak by se správně mělo jednat o první moravskou ponorku :-DD . Jed

Vloženo: 01.11.2023
    Uskutečněno: 11.10.2023