KTM EXC 250 (2009)

Vlastník Sally06
Vloženo 1.1.2016
Aktualizováno 22.2.2019

Vloženo: 03.05.2016, Uskutečněno: 01.05.2016, Stav tachometru: 550 km, Zhlédnuto: 9x

5 MTH jsem natočil jen tím, jak se štelovalo a laborovalo s nastavením. Poslední vyjížďka byla snad 28.2. 2016. Po dvou měsících mě překecal kámoš co jezdí moje DR-Z, jestli bych se nejel projet, tak jsem na to kývl. Poprvé pořádně v lese si nevedl špatně. Fyzička byla znát, že není taková jakou potřebuje, ale vcelku slušně všude vyjel, vyšplhal (vim, jak to DR-Z umí). Potkali jsme zkušené kluky z vedlejší bandy a jeli s něma. Nakonec vyjel všechno i když s obtížema. Já s pneu starou 8 let a celkem slítanou s nízkýma špalkama jsem čumel co vše jsem v pohodě vyjel, protože od začátku jsem se na mokru trápil a nebylo to ono. Teďka už vim, že to bylo pneu. Na tom mokru ta tvrdá pneu jet prostě nemůže. Teďka, jak je sucho, tak je to jedno. Jeden z nejtěžších výjezdů co máme u komína jsme jeli na závěr a v únoru jsme si tam neškrtli ani do půlky. Teďka nevim ani pořádně, jak jsem to udělal, ale spodní část jsem projel po zadním, je tam hodně schůdků z kořenů a jsou kluzké, a že jich tam sakra je, čím rychleji tím lípe, ale vždycky to hodně kopalo, teďka mi to vše pobral zadní tlumič a dost hladce jsem dojel do 3/4 kde stál vláček při pokus o objetí jsem dostal jednu přesnou do oka a musel zastavit. Zbytek kopce sem udělal jeden traverz napojil se na původní stopu a vyjel nahoru. Byl jsem mile překvapen, jak mi to ten den šlo. Myslim, že s přispěním triala jsem jel, tak dobře a nebo tím, že jezdím jen na mokru a na suchu už si ani nepamatuju jakou to má brutální trakci, když není nic mokré a slizké. Kratičký vyschlý potůček, který jsem jel tak neskutečně, že tomu sám nevěřim, že jsem ho jel tak rychle. Ovšem je to určitě lehčí projet rychle než pomalu. Videjko přidám
Pohodová vyjížďka slabšího ražení s rohlíkem na hubě. Až teďka se mi ta motorka začala dostávat do rukou a myslim, že to nakonec půjde lípe než na EXC 200. Ovšem težko říct, kdybych dal EXC 200 více času, tak by to taky určitě šlo. Téhle dávám určitě nejvíce času a proto to bude dobré Určitě, ale bude hrát velkou roli trial i když na tom mám najeto zatím dost velkej prd.

Mimochodem najeto 550 km a 25 MTH za 4 měsíce. Vychází mi to na 2 vyjížďky za měsíc. Bohužel to tak je již delší dobu a na konci roku to nebule lepší, možná spíše horší.

• Sumasumárum po 3 letech

První rok 2016 výměna origo zadní pneu po 54,1 mth za Mitas C-12 SPEEDY CROC. výměna převodového oleje 3x výměna vitonových okroužků urvaný kábl od tachometru u třmene brzdy - opraveno cena asi 1600,- kč najeto 62,

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 06.12.2018
    Uskutečněno: 06.12.2018
  • Nerez rozpěrky + co se událo

po zjištění, že zadní ložiska jsou na sračky jsem si udělal nerez rozpěrky aby vydrželi ložiska o něco déle. EXC dostalo nový papuč EF-07, C-12 vydržela 50 MTH to samé co origo pneu. Dále dostalo novou krabičku na spíná

Vloženo: 23.10.2018
    Uskutečněno: 23.10.2018
  • uvařená brzdovka

I na našich malých kopcích se dějí velké věci. Nechápal jsem to, ale při sjezdu jednoho kopce se mi bloklo zadní kolo a nepovolilo. Po dojetí dolů konstatování kámoše, že jsem uvařil brzdovku. Kotouč a třmen horký a zako

Typ: Údržba
    Vloženo: 29.05.2018