Jawa 660 Sportard/Adenium (2020)

Vlastník hrnous
Vloženo 13.9.2015
Aktualizováno 29.3.2018

Vloženo: 12.02.2016, Uskutečněno: 12.02.2016, Zhlédnuto: 7x

V reakci na můj žůžo zadní blatníček jsem se rozhodl oslovit jednoho majitle Jawy 660, který má instalovaný zadní blatníček v originálním provedení od výrobce, aby mi ho zdokumentoval. Originální blatníček jsem viděl, ale vždycky z jakési dálky dostatečné na to, aby skryla veškeré jeho nedostatky.
Blatník je vyrobený ze zadního plastu kryjícího budku s brzdovým světlem a k tomu držák. Ten mi evokuje kulatým výřezem zespod to, že byl na svém původním použití na nějaké motorce původně namontován opačně a zadní výřez někdo dopiloval pilkou, aby se to dalo nějak spasovat.

Teď, když vidím jak vypadá originál, hrozím se při představě, že něco takového stojí tři tisíce korun. V tom případě by mé provedení muselo stát alespoň 10 a flašku slivovice k tomu.
Příjemnou zábavu, nebo snad truchlení, co dokáže český výrobce vymyslet. I když se na to dívám jakkoli, pokud bych měl toto namontované na nové motorce, tak by to její hodnotu nejen, že nezvýšilo. Ba naopak bylo by to to první co bych z tama odmontoval a zahodil kdesi do dáli! Třikrát FUJ

Nakonec si dovolím odkaz na MOJE VLASTNÍ provedení blatníčku
ZADNÍ BLATNÍČEK BY Hrnous

callan (0) napsal 06.05.2016 v 12:28

kladivo na carodejnice, jak jinak.

jarolim (138) napsal 12.02.2016 v 19:48

Milane, ono ten držák budiš, ale je vidět, že ten díl někde z motorky vzali a dali na prdel. Nesluší jí to. Mělo to mít tvar blatníku a ne konec rámu motorky. Já přemejšlím, co dám na báwo, daj se koupit plenty od 500,- jen vymyset držák na letmáč, ale před kolo

hrnous (-3) napsal 12.02.2016 v 19:36

Milane, jenomže co na tom esteticky upravovat ? Jedině to natřít průhlednou barvou, aby to nebylo vidět.

istonbike (2) napsal 12.02.2016 v 18:03

Tak to je opravdu děs

milan1963 (277) napsal 12.02.2016 v 17:21

Není to úplně ideální, ale ...když nemám možnost soustruhu, CNC apod., resp. tak jak to máš ty - Made in Hrnous - musel bych si to nechat někde udělat, vyšlo by to na podstatně víc, než 3 tisíce. V tom případě bych ty 3 tisíce dal a podle svých možností esteticky upravil.

jarolim (138) napsal 12.02.2016 v 17:03

Souhlasim se vsim.Za 3 litry je to fakt k zblití

• Setkání majitelů 2018

Tento víkend proběhlo už tradiční setkání majitelů motocyklů Jawa 650/660. Podle mých počtů zde bylo 49 motorek a 57 lidí, což je aktuální rekord. Akce byla celkem úspěšná, jediná vada na kráse bylo sobotní počasí, kdy a

Typ: Reportáž
    Vloženo: 20.05.2018
    Uskutečněno: 20.05.2018
  • Olej

Pomalu se blíží sezóna a většina lidi zvažuje zdalipak měnit olej. Existují však ti, kteří olej úmyslně přejíždí s tím, že si na jeho výměnu netroufají, či ti, kteří zase motorku nechtějí vést do motoservisu, aby jim onu

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 02.04.2018
    Uskutečněno: 02.04.2018
  • Děs číslo 158 ze 160

Dneska jedna malá přehlídka děsu běsu. Motorka už při předání výrobcem nestartovala bez pomoci startovacích kabelů z auta. Kousek tuším 158 ze 160. Na první pohled to vypadá, jako přebastlený nějaký starý svazek ze Sport

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 29.03.2018