Suzuki DR 650 (1990)

Vlastník Mann
Vloženo 31.1.2010
Aktualizováno 10.2.2019

Vloženo: 31.07.2014, Uskutečněno: 31.07.2014, Zhlédnuto: 7x

Popíšu pouze část tohoto několikadenního toulání po CZ, ale o to snad zajímavější. Vyrazil jsem ze Středních Čech do Krkonoš navštívit Rübezahla Romana, se kterým se domlouváme na spichu možná 1/4 roku a kterého tady na motorkářích.cz najdete pod nickem Tuareg-Tengai. Čekal jsem osobu jen o málo menší a statnější než stoletý dub a ejhle - vyklubal se z něj úplně normální pohodový chlápek a navíc moravák jak poleno . To mi hned vysvětlilo několik záhad aniž bych se musel dále ptát, třeba od kdy se pálí v Krkonoších slivovice atpod. Hold kořeny nezapřete ani v Krkonoších Vyjížděl jsem poměrně pozdě a ještě k tomu se stihnul zamotat v Nové Pace /na ceduli kde je Lidl nebo Penny market narazíte během kilometru 5x, ale směrovku na Jilemnici nebo Vrchlabí budete hledat marně /, tudíž jsme do Krkonoš dorazili později a zbytek dne-večera stihli úplně normálně proklábosit Vůbec to ovšem nevadí, páč jsme se hned domluvili na toulání Krkonošemi v době zlátnoucího listí a řeknu Vám, těším se na to jako malý Jarda-s . Druhý den ráno Roman vyrazil do práce a já nabral kurz Náchod, co by výchozí bod pro průjezd Orlickými horami. Měl jsem v plánu využít cest nejbližších ke státní hranici a mrknout na naše opevnění v této lokalitě. Ne že bych toho měl v okolí domova málo, ale na kopcích se jeví bunkry daleko majestátněji než na rovině. V Náchodě na náměstí jsem si koupil kafe a preclíky a při snídani na schodech Morového sloupu jsem hledal v "chytrém mobilu" lokality vhodné k detailnějšímu průzkumu. K mé radosti jsem zjistil, že Wifi připojení města Náchod je plně funkční i pro lidi na volném prostranství náměstí a to s velmi slušným signálem Kdyby ještě zavedli na náměstí síť 220V abych si mohl baterii mobilu dobít byli by náchodští radní naprosto dokonalí Neocenitelná služba pro ty co místo mapy vozí v tankruksaku tablet. Trasově nejvýhodnější mi vyšly tvrze v kopcích nad Dobrošovem a musím konstatovat, že to byla trefa do černého. Jednak díky pokusům německého dělostřelectva /viz. foto/ si člověk uvědomí - uvidí sílu a kvalitu betonu ze kterého bylo opevnění stavěno a taky je od tam krásný výhled do okolí Počasí viditelnosti moc nepřálo, celkově by se dalo nazvat "aprílovým v Tatrách", ale i tak je to zajímavá podívaná. "Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným", tudíž jsem opět několikrát schytal slušnou sprchu a nezabral ani Romanův skoro Murphyho zákon - " Jestli chceš aby přestalo pršet nasoukej se do nepromoku", prostě jsem to pak vzal systémem zmokneš-uschneš, což jsem si zopakoval v jednom dnu 3x Cesta podél hranice je zcela v módu nahoru-dolů, do leva - do prava a na naše poměry s fakt pěkným asfaltem Garantuju vám, že na této štrece se na motorce nudit rozhodně nebudete. Malý problém nastal v Novém Hrádku kde je silnice na Deštné v Orlických horách kvůli opravám uzavřená a protože jsem podrobnější mapu neměl a infocentrum v Hrádku není, požádal jsem místní o radu, kde jinde než v hospodě Vykoukli z okna aby zjistili na čem jsem přijel a poradili: " Tak to nebude problém. Musíte přes náměstí, furt rovně až na polňačku mezi loukami, na rozcestí u velkého stromu doprava, za křížkem zase doprava, pak dolů lesem a dál podél potoka". S úsměvem a pěnou na rtu dodali " to poznáte. my už to tam máme vyjetý" A taky že jo a zaplať Pán Bůh, že se silnice opravuje, poznal jsem Orlické hory i z jiného pohledu než čistě asfaltového - třikrát sláva všem motorkám s 21 palcovým předním kolem Zajímavého a pěkného je v Orlických horách opravdu hodně a jestli bych mohl něco doporučit co určitě stojí za návštěvu, tak je to "zachráněný" kostel v Neratově. Pro mě osobně architektonický majstrštyk Pomocí principu jednoduché myšlenky a hry se světlem, vymyslet to ale bývá nejtěžší, vrátili projektanti kostel jinak vhodný akorát k demolici zpět svému účelu a ještě vykouzlili v interiéru úžasnou a neopakovatelnou atmosféru. Opravdu příklad a přístup hodný následování a všem co na tom pracovali skládám hlubokou poklonu Ale ať nemelu - zajeďte se tam mrknout a uvidíte sami. Orlické hory za to určitě stojí.

istonbike (2) napsal 27.10.2014 v 21:56

Fantastické čtení a to nemluvím o foto-dokumentaci

Mann (1532) napsal 09.09.2014 v 20:13

Jo, jo, byl a budu zase

JirkaMetal (1) napsal 09.09.2014 v 19:48

Ty vogo,Tys byl za našim Romčou,to čumím a není Mě jasný jak jsem to mohl přehlídnout asi už slabé brejle nebo co No super //www.motorkar...etail&ddid=47869

Wildaja (44) napsal 21.08.2014 v 10:53

Perfektně napsáno ... a vykoukli z okna na posouzení motorky ... opravdu rady k nezaplacení ... taky to znám. A Neratovský kostel je opravdu odlehčeně vymyšlený. I na mě udělal velký dojem

Mann (1532) napsal 15.08.2014 v 07:45

Zdendo, Zdendo ty už asi taky potřebuješ kukačky lehce dioptrické Navštívený bunkr byl v Dobrošově a ne v Dobrušce S Dobruškou mám spojeného F.L. Věka

Schneider (0) napsal 07.08.2014 v 21:11

Jo jo, v Dobrušce jsem byl několikrát. Škoda že sis nezašel do podzemí bunkrů. Na recepci Ti rádi uschovají věci. Podzemí opravdu stojí za to

Hery22 (20) napsal 02.08.2014 v 09:47

owenovic (12) napsal 01.08.2014 v 22:01

jen závidím prostě paráda

Mann (1532) napsal 01.08.2014 v 09:05

Já myslím, že má smysl počkat na září pak to bude "to pravé ořechové"

Tuareg-Tengai (1) napsal 01.08.2014 v 00:11

dit nemusíš přijet až na podzim ono je tu krásnejch koutů i tedka

Mann (1532) napsal 01.08.2014 v 00:03

nech toho Romane nebo si začnu přát aby už léto skončilo

Tuareg-Tengai (1) napsal 31.07.2014 v 23:58

super už se těším na pojezd s tebou ukážu ti naše krásný kouty

Mann (1532) napsal 31.07.2014 v 22:42

Že jo chce to jenom vynechat hlavní tahy a už se to hrne na člověka samo

Jardas444 (10) napsal 31.07.2014 v 22:38

Parádní svezeníčko .Orlické hory jsou krásný a perfektně se tam jezdí.Nejednou jsem je projížděl .Tak přeji víc takových výjezdů

-Jandys- (16) napsal 31.07.2014 v 22:17

Super,tak snad se povede a i já se tam trochu povozím Ten nově opravený kostel mě fakt dostal,ta prosklená střecha je pecka a vevnitř to dřevo taky

p.epanica (2) napsal 31.07.2014 v 22:14

Gratulace ... pro mě ždibec dlouhé, ale o to hezčí. U nás se opravdu pěkně ... není co dotat.

• Momentky

z letošního Brna. Zajímavá zkušenost, která měla jednu výhodu a jednu nevýhodu. :-) Výhodou je, že máte na slušnou fotku docela hodně pokusů :-D nevýhodou byla ta jejich pekelná rychlost

Vloženo: 25.08.2019
    Uskutečněno: 25.08.2019
  • Pour féliciter 2018

Vážené kolegyně a kolegové, přátelé jedné stopy :-) přeji Všem pohodové Vánoce a do nastávajícího roku i sezóny klidnou mysl, čiré hledí a hlavně benzín v nádrži :-D ;-)

Typ: Reportáž
    Vloženo: 21.12.2017
    Uskutečněno: 24.12.2017
    Tachometr: 2018km
  • Minulé století

Při jedné nutné probírce papírů na potřebné/nepotřebné, no .. ... spíše jsem v tom svém mrdňajzu potřeboval něco akutně najít, jsem narazil na pár fotek, v čase a prachu už pozvolna zapomenutých. Prohlížím si je, sám se

Typ: Reportáž
    Vloženo: 19.11.2015