Jawa 350/354 Kývačka (1961)

Vlastník ladis1973
Vloženo 19.11.2009
Aktualizováno 10.12.2015

Vloženo: 08.04.2010, Uskutečněno: 08.04.2010, Stav tachometru: 1908 km, Zhlédnuto: 10x

Tak - původní motor je po opravě, jak jsem předpokládal, vidličky byly ohnuté až běda. Thx to Ralf - anebo spíš Danke. Počasí je ale tak krásné, že se mi ho nechce marnit přehazováním motoru, takže dnes odpoledne vyrážím ještě se starým motorem (s novou hlavou) ven. Ujedu cca 10km, na místě, kde jsem nedávno jawil, mi to najednou začalo někde sát falešný luft, takže motor šel dost do otáček, tudíž jsem ho při stání na červených na křižovatkách trochu musel dusit přes spojku (bylo znát, že vystavuje čím dál míň - nakonec při stání dost unášela), řešit jsem to chtěl až na místě dojezdu - cca po 30km okresky - už přede mnou nebyly téměř žádné semafory. Na takové cca páté křižovatce, kam jsem dojížděl na dvojku, tam chci kopnout za jedna (patou při stání), vylítla mi nakopávačka nahoru, spadla úplně dolu dozadu, nahoru šla pouze za použití dost velkého násilí přes zuby, následně motor zdechnul a páka byla úplně tuhá - nešlo s ní vůbec hnout. Ani zařadit, vyřadit, ani zmáčknout do polohy nakopávání. Spojka šla zmáčknout v pohodě. Cca po hodině, když to asi trochu vychladlo, tak se to tak nějak rozhýbalo, že jsem doskákal domů už bez větších problémů. Následoval příjemný podvečer s přehazováním motoru - kočička už je v rámu, elektrika je nastrojená, zbývá akorát nandat výfuky, řetěz a kryt (to bude zase porod), zapojit spojku a náhon tacha a uvidíme, co oprava převodovky přinesla... Sousedi už pomalu mají ze mne srandu - víc opravuji než jezdím - prostě jawařská klasika... a do těch Krušných hor raději budu jezdit jinudy, ta B172 z Drážďan nach Heidenau mi nějak přináší samou smůlu...

• Po pěti letech... pořádná řídítka a úprava stupaček

...koukám, že čas plyne jak voda a nějak jsem tu pozapomněl psát. Na tachu mezitím přibylo cca 13tkm, absolvovali jsme několik jízd na sraz na Krucemburku, dvě motodovolené a pár výletů převážně v česko-saském pohraničí,

Vloženo: 10.12.2015
    Uskutečněno: 10.12.2015
  • Spálená spojka II

Počasí se vybouřilo, tlak, který na minulé projížďce hrozil infarktem, klesl a zhruba po týdnu si říkám, že tentokrát bych tu Komáří vížku mohl opět zkusit. No řekněte, s tou novou spojkou se přece nemůže nic moc stát, n

Typ: Oprava
    Vloženo: 08.11.2010
    Uskutečněno: 29.08.2010
  • Spálená spojka I

Krásné počasí v polovině srpna vylákalo k vyjížďce na Krušné hory s cílem zdolat Komáří vížku, dát si tam kafe, kofolu a smažák a v podvečer se zase v klidu vrátit zpět a od sedmé pak odpočatý nastoupit na večerní šichtu

Typ: Oprava
    Vloženo: 08.11.2010