Honda NC 750S (2015)

Aktualizováno 1.5.2017

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 10 záznamů

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 16.05.17 v 00:11 10b.

Geodet
Geodet napsal 27.04.17 v 17:16 10b.

Dovi
Dovi napsal 17.02.17 v 11:10 10b.

DarkEagle>

V pohodě, je to tak. Ono totiž kdyby býval neměl ten motor hned od začátku tak velký zátah, tak by si potom toho následného zmírnění počátečního zátahu nikdo ani nemohl všimnout - protože pak by vlastně k nějakému citelnějšímu zmírnění stále rostoucího zátahu ani bývalo nedošlo...

Tož ať Ti motorka dobře slouží a dělá pokud možno jenom samou radost!

DarkEagle
DarkEagle napsal 17.02.17 v 10:32

Díky,
co jsem tu četl diskuze tak mi spíš přišlo, že se na mě strhne vlna nenávisti, že moto nemá duši, je nudná atd, potěšili jste mě.

Dovi:
Tyjo já si myslel, že je tohle problém mýho konkrétního kusu, byl jsem z toho trošku smutnej. Ale co se tak dívám, je to normální pro danej model.
Možná máš pravdu, že nedojde k poklesu výkonu, ale spíš se sníží nárůst (jakmile bude hezky, hnedka vyzkouším). Po pravdě já se v těchto věcech až tak nevyznám... Takže děkuju moc za vysvětlení a uklidnění na duši. Protože to co jsi popisoval sedí přesně k tomu o čem jsem mluvil.

jezdec74
jezdec74 napsal 12.02.17 v 14:21 10b.

Dobrá volba, gratulace
Ta "nádrž" vážně nemá chybu, vím o čem mluvím, stále mi chybí.

Dovi
Dovi napsal 09.02.17 v 10:12

Ahoj, píšeš, že jsi zaregistroval "pokles výkonu u 3 tis. otáček".
Ale aby došlo ke skutečnému propadu (poklesu) výkonu, to by muselo být něco špatně (moc moc špatně) u Tvé motorky.

Není to spíš jenom menší nárůst výkonu oproti tomu počátečnímu strmému nárůstu výkonu?

Nebo jinak řečeno - nevnímáš to (při snaze o co největší akceleraci) spíš jen jako pokles "síly" (krouticího momentu) po tom počátečním prudkém nárůstu?

Podívej se na křivku výkonu - o nějakém výkonovém propadu (nebo poklesu) nelze vůbec mluvit. Na výkonové křivce (průběh krouticího momentu a výkonu v závislosti na otáčkách) je dobře vidět ten razantní počáteční nárůst krouťáku a potom od cca 2700 do 3500 ot/min je krouticí moment prakticky konstantní - jako u elektromotoru...

postimg.org/image/51iqdklr5/][img]http://s32.postimg.org/51iqdklr5/Honda_NC_700_750_power_and_torque.jpg[/img
(zvětšení rozkliknutím)

To ale neznamená, že by snad výkon klesal - výkon i při konstantním točivém momentu stále s otáčkami stoupá (v tomto případě lineárně, úměrně zvyšujícím se otáčkám). Akorát že od těch cca 2700 do 3500 ot/min ten růst výkonu už není tak razantní.

postimg.org/image/l9xzwxrzb/][img]http://s31.postimg.org/l9xzwxrzb/Honda_NC_700_750_torque.jpg[/img
(zvětšení rozkliknutím)

Jinak ale potom zase od 3500 ot/min a výš už opět krouticí moment dál roste (a výkon proto opět stoupá strměji), aby se nakonec (jako u každého spalovacího motoru) růst krouticího momentu zastavil. A svůj plochý vrchol si potom krouticí moment u NC 750 drží v oblasti zhruba od 4700 do 5200 ot/min (výkonový vrchol je pak v oblasti okolo 6200-6300 ot/min).

postimg.org/image/519hyq293/][img]http://s31.postimg.org/519hyq293/Honda_NC_700_750_detail_torque.jpg[/img
(zvětšení rozkliknutím)

Dal bych sem obrázek s výkonovou křivkou, ale rozepisuju to takhle podrobně, protože si nejsem jist, jestli sem do komentářů není vkládání obrázků nebo aspoň odkazů blokováno - ale zkusím to.
Kdyby se to nepodařilo, stáhni si ten obrázek třeba tady na Motorkářích: Motokatalog -> Honda -> NC 750S -> Manuály pro Honda NC 750S -> "vykonovy_diagram_nc.gif" (v současné době myslím stále platí, že pro download musíš být přihlášen).

HonzaCR250R
HonzaCR250R napsal 08.02.17 v 14:57 10b.

Moc šikovný stroj ...

Myschan
Myschan napsal 07.02.17 v 17:54 10b.

Kufr místo nádrže je super. Kdo nepoznal, nepochopí

Samíc
Samíc napsal 07.02.17 v 17:26 10b.

Dobrá volba

greydog
greydog napsal 07.02.17 v 14:01 10b.