Babetta 207 (1978)

Vlastník kocuřisko
Vloženo 30.1.2012
Aktualizováno 30.1.2012

No byl to můj legendární první jednostopý benzínem poháněný stroj, stálo mě to a mého souseda pár šedivých vlasů než jsme ho dali do kupy a pojezdil jsem s ní nezapomenutelný měsíc do práce i když bohužel polovinu případů jsem spíš pádloval

Jednoho krásného dne v létě léta páně 2011 mě jeden starý obezní pán přitlačil do sběrny kovu, tento skvost, že mu prý překáží na zahrádce a že je na něj stéjně už moc staréj a bachratéj, inu dal jsem ho na váhu a vyplatil mu dle tabulek cenu plechu a to v té době činilo 4 kč/kg vyinkasoval odemě necelých 200 kč a spokojeně odkráčel ) Hned co odešel začal jsem motocykl se zájmem zkoumat a zkoušel jsem ho nahodit, bohužel bezúspěšně, nu coš řekl jsem si za to nic nedám když to doma zkusím zprovoznit, respektive dám 200 a kdyby mě to nahodou přestalo bavit můžu jí za stéjnou cenu zase přysmyčit do šrotu a tak slovo dalo slovo a já si po šichtě vedl svoji první motorku dom, domu to mám 7 km a jelikož betce chyběl pedál byla to útrapná pouť.Doma jsem rozebral a vyčistil karburátor, dofoukl pneumatiky a přidal šlapku z kola po babce a stroj se zdál být jako nový, ale pořád né a né ho nakopnout, po dlouhém špekulování a vyhledávání v různých forech jsem zkusil sundat výfuk a hle, betka startla a dírou v motoru se linul brutální zvuk 1kw, výfuk jsme se sousedem vypálily jelikož byl zanesen karbonem či jakym to svinstvem ale pořád to chcípalo tak sme tam jako správní vidláci zrobily pro jistotu 4 ďury a hned to jelo jak po másle, navíc tuning výfuku zbuzoval značnou pozornost u sousedu no byl jsem hvězda jelikoý mi v tu samou dobu odešlo auto a na opravu nebyli peníze, začal jsem do práce jezdit na tomto skvostu, všici se mi smáli ale já sem si připadal jako největší frajer no dyť to byla moje první mašina, je pravda že mě hodněkrát nechala ve štychu a já na ní musel dom došlapat těch 7 kiláku ale i tak jsem to na druhý den risknul a jel jsem zase, bylo to jak sázka do loterie někdy jsem do práce i z práce odjel vpohodě jako král jindy jsem musel potupně tlačit, ten měsíc co jsem s ní jezdil byl nezapomenutelný, a jelikož jsem prahnul po něčem silnějším a spolehlivějším zrobil jsem si na podzim řidičák a na nový rok si pořídil novou motorku :) ale na tuhle budu ze srdce vzpomínat byla to moje prvnička a tou zůstane

Mildaz
Mildaz napsal 31.01.12 v 13:58

Pěkně nabušenej bajk s patinou a od srdce napsaná recenze. Jinak než za 10b to nejde!