Babetta 207 (1984)

Vlastník babettujem
Vloženo 22.1.2014
Aktualizováno 3.3.2014

Když stačí jeden válec a dvě kola tak stačí i jedna rychlost a dva takty.

První dojmy - První dojmy nebyly dvakrát dobré. Na babettě jsem si rozsvítil světla a pak ji nemohl nastartovat. No prostě něco úžasného. Litoval jsem své koupe a utracených 3000,-. Lítost mě přešla po několika minutách, co jsem přišel na "závadu".

Babettu jsem si dovezl 8.8.2013 z vesnice vzdálené cca 15 km.

Zprvu jsem byl zblázněn všeljakými radami že se má jezdit tak a tak. Je to absolutní blbost. Každý se musí sžít se svým strojem sám. A pokud to zadře. Musí se z toho poučit sám. Babettu jsme s kamarády na naší chatě pokřtily jménem Pišta. :)

Na babettě jsem od srpna do ledna najezdil cca 1500km. Po výletech do Sušic a Strakonic jsem se vrhl napřiklad i do Mirotic. Letos v létě se chystám na Slovensko do Považské Bystrice.

Pišta byl zprvu v super stavu. Vlivem mé lenosti se stala nyní (Leden 2014) GO nutností.
Začali mi cinkat spojky. Později se z ničeho nic během volnoběžných otáček zařadila rychlost , Pišta s sebou škubla a motor zhasl. To byl poslední impuls k opravě. Pištu jsem odstavil, odstrojil a začal se zajímat o opravu. Jako první šel motor na zavaření spony motoru, která praskla a já nevědomky jezdil BEZ přišroubovaného motoru! Naštěstí byl motor zaklíněn do stojánku a vpředu držel jen na plynovém lanku.
Včera (21.12.2014) mi kamarád řekl že je motor svařen. Snad se ke mě co nejdřív dostane zpět :). Dopředu jsem si koupil gufera na kliku a těsnění pod válec a pod koleno. Při posledním dojezdu praskla jedna pružinka řadících čelistí.

Chtěl jsem koupit nové zadní olejové tlumiče, avšak jsem pod kolnou našel nepoužité (ale hrozně zašlé) tlumiče z Jawy 21. Obrousil jsem je a krásně pasují na Pištu.

22.1.2014
Dnes jsem přivezl motor. Spona je zavařená, snad to vydrží dlouho.

Zítra dojedu řadící spojky a uvidíme. Čistil jsem spojkový buben a je v něm střašně oleje. Snad nebudou olejem nasáklé spojky. Gufera mám doma, jen je vyměnit :).

27.1.2014
V patek jsem pištu úspěšně složil a rozchodil. Motor běhá, ale nepodařilo se mi vylisovat unašeč rozběhových spojek. Šroub na stahováku je větší než v klikovce. Jsem asi stupidni kdyz neumim stahnout ani unašeč. Celkem bych potřeboval vyměnit gufera ale nemuzu se k nim dostat. Ani pod rotorem alternatoru ani pod spojkama. Dopredu jsem dal pneu 3, 00x16'. Dozadu silnejsi tlumice. A vysledek je takovy, ze vypadá lépe. Mam zatim vetsi pneu jen vepredu, takze stojanek je mi k nicemu. Je moc kratky. Fotky sem dam az budu doma, cekam u zubare. A taky se omlouvam za diakritiku ale jsem na telefonu.

První spuštění po GO

Takhle krásně chytne studený motor.

Ted jsem se dostal domu, v calounictvi v Klatovech si rekly za potazeni sedacky 1900,- :'(. Snad najdu jine.

Světlo které mi způsobilo takový stres jsem nejprve nahradil za halogenovou H1. Minulo se to účinkem. Světlo sice svítilo, ale začala se loupat barva a tavit plast paraboly.
Jako dalši přišlo na řadu LED světlo. Nyní je ve světle cca 12 LED avšak není to to co bych si představoval. Tak mám navrhnuto nové světlo v SMD variantě. Světlo je velmi jednoduché.

29.1.2014

Tak sedačku se nachám očalounit v Bezděkově. Prý za to bude chtít okolo 500,- Sice místo kůže bude koženka ale to snad přežiju.
Ve čtvrtek se vrhnu celkově na gufera. Začaly mi totiž prokluzovat startovací spojky. A to po doliti oleje do prevodovky. Nalil jsem ridci olej aby se vse proplachlo. Dnes koupim PP80 a olej vymenim.
Podarilo se mi sehnat peknou hlavu z 210ky. Ale jelikoz ma 207ka dekompresor, hlave prekazi ten kanalek. Nechce se mi brousit ten kanalek na valci, tak radsi udelam dulek v hlave. A kdyz uz budu mit hlavu na CNC tak ji i trochu snizim. . Jsem zvedavej na vysledek.

3.3. 2014
Nyní týden Pišta nejel. Jel jsem cca 40km a pak jsem nemohl ani za boha nastartovat. Gufera, na který jsem se vy**al jsem konečně musel vyměnit..
Gufero na klice bylo kompletně v haji, to velké jsem ovšem koupil špatné, nevadí.
Konečně jsem do hlavy z 210 vyfrezoval dulek aby mi sedla na valec z 207. Vypada to zajimave, pokud se mi nebude líbit, casem to vymenim. Na snížení hlavy kašlu, komprese se zvětší už použitím hlavy z 210.

vykuchanej
vykuchanej napsal 28.01.14 v 11:19

"Taky mi to nedalo a musel jsem se na Pištovi projet. S mym "letnim" vzorkem to klouzalo az hanba. Jinak motor tahne uplne suprove.,,

Tak bacha do zatáček, moc to neklop.
Už si dal kolínko?

stařík62
stařík62 napsal 27.01.14 v 11:45

Babettě zdar a sílu motorku až do padnutí.