Babetta 207 (1979)

Vlastník Mr_Samuel
Vloženo 10.6.2017
Aktualizováno 13.9.2017

Babetta kúpená cez inzerát za slušnú cenu, čo viac si priať.

První dojmy - Tak kto by nepoznal Babettu, Československá klasika ktorá brázdi naše cesty už veľmi dlhú dobu- no o tomto konkrétnom kuse sa to povedať nedá, rozobratá v garáži s ''nejakou'' poruchou čakala možno aj 10 rokov dokedy som ju nekúpil a nedal ju do poriadku.

Na túto Babettu 207/200, podľa všetkého rok 1979 (neviem to naisto pretože nemá štítok) som narazil náhodou dnes ráno pri bežnom prezeraní Bazoša, to mi zahralo do karát pretože už dlhšie som mal v pláne kúpiť nejakú Babettu, Puch alebo niečo podobné v okolí, spojazdniť to a predať so ziskom aby som zarobil peniaze na dokončenie rozrobených projektov (fúú, a že ich je). Pánovi som zavolal a dohodli sme sa na čase obhliadky. Keď som tam prišiel stála tam v rohu zapratanej garáže rozobraná, nepojazdná, zaprášená Babetta- presne taká akú som chcel! Tak som ju len tak zbežne poobzeral a už som ju nakladal do auta spolu s ďalšími dielmi, zaplatil som a ponáhľal som sa domov, čím skôr to spojazdniť. Už po ceste domov mi to nedalo a začal som rozmýšľať o tom že ak sa mi podarí to čo som s ňou chcel spraviť tak si ju nechám, a to sa aj stalo. Keďže som Babettu nikdy predtým nerobil, trvalo asi 5 hodín dokedy sme prišli spolu s otcom na závadu, našťastie stačilo vymeniť dekompresor ktorý som zobral z druhého motora a moja 207 zavrčala. Poskladal som ju a to som bol už na 100% rozhodnutý že nič sa predávať nebude. Keď som sa na nej previezol bol to úžasný pocit keďže naposledy som na mopede (otcove Korádo) sedel v 8 rokoch. Na záver som ju už len preleštil, síce už bola raz prelakovaná ale aj tak je tá patina super, a postavil som ju do garáže vedľa patinového Pioniera. Treba už len vybaviť všetky potrebné papiere od Babetty a môže sa vrátiť späť na cesty.
EDIT 16.07.2017- Po dlhšej dobe som sa povenoval Babette. Nahodil som uloženkové lanká, vymenil som púzdra vo vidlici pretože na tých starých to bolo už fakt na zabitie. Pri príležitosti zhodenej vidlice mi otec vyrobil nový doraz a navaril mi ho na rám.. Ďakujem! Nahodil som novú „podlážku“, pedále, kľuky, kryt svetla, filc na nádrž a ešte som naimpregnoval všetky gumové a plastové diely. Babetta neskutočne prenikla, presne to potrebovala. No jej budúci osud je mi zatiaľ neznámy, keďže sa mi moc nechce experimentovať s vyrazením nového štítku a s novou kartičkou tak som ju skúsil dať na Bazoš a namiesto nej by som si kúpil nejakú s dokladmi. Jasné niekto môže namietať že dostať túto na papiere je možno 10€ záležitosť ale ja by som chcel mať všetko na poriadku- tak ako to vyšlo z PS.
EDIT 13.09.2017- Dnes sa mi podarilo Babettu predať, po takmer dvoch mesiacoch otravovania "zákazníkmi" čo iba napísali/zavolali a viac sa už neozvali sa konečne našiel niekto kto mal fakt záujem ju kúpiť a prišiel si pre ňu až zo stredného Slovenska. Dúfam že mu bude Babetta dobre slúžiť..

Vychuchol
Vychuchol napsal 17.06.17 v 19:22

každý kolega babetář má můj respekt ávám 10 bodů

maxpayne74
maxpayne74 napsal 11.06.17 v 09:01 10b.

Jo to byla doba kdy se věci vyráběly bytelně.
Hned jsem si vzpomněl na to jak jsem lítal na kozím dechu, bez řidičáku, a když mněl policajt blbou náladu tak ti maximálně vypustil ventilky.

MiKas004
MiKas004 napsal 11.06.17 v 07:32 10b.

Taky mám (už jen) jednu. Je to skvělé přibližovadlo.

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 11.06.17 v 06:42 10b.

Jasných 10