Jawa 250/592 panelka (1970)

Vlastník motokomous
Vloženo 8.10.2011
Aktualizováno 9.10.2011

Je to super stroj a jsem rád že jí mám.

Motorku jsem koupil od jednoho známého z Pusté Ribné.
Byla v nepojízdném stavu a měla komplet rozhrabanou celou elektriku, rezatou nádrž, sjeté pneu, propadlou technickou a další spoustu závad které u takovýchto motorek bývají.
Nejdříve jsem se pustil do elektriky. Částečně jsem jí natáhl novou, vyměnil staré žárovky za nové a postupně pozapojoval houkačku, přerušovač, světla, blinkry, baterku, veškeré kontrolky atd. Seřídil jsem předstih tak jak má být, protože předchozí majitel to měl ůplně mimo.
Vyndal jsem obě kola která byla úplně rezatá a částečně natřená stříbřenkou. Vyzul jsem je, vyměnil některé dráty a nechal je opískovat. Mezi tím jsem koupil nové pláště a duše.
Rozhodnul jsem se pro to, dát prozatím kola do stříbřenky.
Na jaře jsem jí probudil asi po 7.letech když nepočítám pár startů v garáži. Vyrazil jsem na pár výletů ale neustále jsem musel čistit kohout a karburátor a to i přes to že jsem mněl na hadičce palivový filtr. Stav mé nádrže už byl ne ůnosný.
Proto jsem jí nechal vypískovat a vylil jsem jí epoxidovou barvou.
Momentálně motorka spolehlivě jezdí a čeká na svou renovaci.
Už na ní nemám tolik času věnuju se spíš mojí další motorce.

ivosmoto
ivosmoto napsal 18.11.11 v 07:34

noo tak to je voňavka je luxusní

G.digger
G.digger napsal 13.10.11 v 21:26

Moc pěkná a s hezkou patinou. Klasika! Jak za starých dobrých časů

O.N.E.

Pavouk106 napsal 13.10.11 v 14:32

Super stav. 10b

jawasy
jawasy napsal 11.10.11 v 20:50

V zachovalém stavu!Jen ta hlava není origo,ale to je fuk hlavně když ti dělá radost a jezdí.Možná že se někdy potkáme na těch našich "úžasných" okreskách.Občas si sednu na tu svou "stařenku" a jedu si provětrat makovici-a v Polčce jsem byl už taky několikrát.Mám tam kámoše A to vždy když mě omrzí prohánět se na tom mém novějším stroji.Dávám 10bodů-za lásku ke staré technice!!!