Honda PCX 125 (2023)

Vlastník Lenka05
Vloženo 12.5.2023
Aktualizováno 12.5.2023

Černý drak na cesty do práce jako stvořený pro letní pražské zácpy a podvečerní návraty domú podle řeky a kochání krásami okolí Prahy

Motorka koupena od FIRMA:MOTOSALON KLOKOČKA (Praha 5-Hluboč - Prodat umí (skoro) každý, uvidíme, co servis.

Honda Forza 125: PCX mi sedlo líp, taky rozdíl 50k hrál nemalou roli
Honda SH 125: 1. nelíbí se mi 2. divný posed, vůbec mi nesedl

První dojmy - PCX mi sedlo na první dobrou, dosáhnu na zem, to je první velké plus, skůtřík mi padl do ruky a hned odjezd od prodejce byl s jistotou a hned po hlavě do pražského provozu. Moje první jednostopé vozidlo po 30 letech, takže samozřejmě zpočátku víc opatrnosti.

Motorku bych doporučil pro - Pro ženskou do města asi ideál, pokud nechcete frajeřit s Vespou :) Ale jezdí super i mimo město, až dojedu na Grossglockner a zpátky, tak napíšu víc.

Doplňky na motorce - Zatím jen držák na mobil z aliexpresu a držák na gopro zakozpen za 120kč tamtéž.

Koupeno primárně pro cesty do práce 1-2x v týdnu do Prahy, cca 35km jedna jízda.
PCX byla poměrně jednoznačná volba, poměrně příznivá cena, velikost tak akorát pro mně, příjemně se s ním manipuluje, dosáhnu na zem a s mými 60kg frčí jak drak.
Líbí se mi bezklíčkové zapalování a super led světla.

Oceňuju velký prostor pod sedlem, nacpu tam nákup na víkend, takže zatím ani nemám kufr. Drak je v zábéhu, zatím bez závad, uvidíme co první servis.
První dojmy z jízd byly lehce ovlivněné kombinací zimy a nevhodného oblečení, teď už je to paráda. Jednak se oteplilo a jednak mně v Bonmoto vybavili motorkářským oblečením od Revitu.
Skůtřík je hbitý, protáhnu se všude, jen kočičí hlavy jsou lehké peklo, taky díry není radno moc trefovat, přece jen to má malá kola. S tím se ale počítá, je to městský skůtrm žádný cesťák a hltač kilometrů.
Po prvním servisu se chystám na nějaké výlety, zatím jezdím jen po Praze a okolí.
Jo a co fakt oceňuju, jde krásně dávat na stojan. Měla jsem půjčeného Yukiho a to bylo peklo. Teda nejen stojan, celkově to byl křáp, takže i proto Honda.

Karine
Karine napsal 08.09.23 v 11:12 10b.

Ahoj, předpokládám, že už jsi byl na první servisní prohlídce v 1000km. Na kolik tě přišla? Mě v Ostravě nacenili výměnu oleje a cca půlhodinovou prohlídku (stav brzdovky, chladící kapaliny atd... žádné ventily či složitější zásah) na 2500 Kč! Materiál za 150 Kč, zbytek je cena za půl hodiny práce.

MaloPes
MaloPes napsal 16.05.23 v 13:07 10b.

Pcx je dobra volba, ale kdo nezažil Vespu nepochopí…

Myschan
Myschan napsal 16.05.23 v 07:49 10b.

Dobrá volba

puffybodie
puffybodie napsal 13.05.23 v 18:24 10b.

Dobra volba. Neboj, kdyz i ja na tom cestuju mimo mesto a i ve dvou a da se s tim i se mnou na okreskach predjizdet, tak s tebou to musi litat jak z praku

zain1
zain1 napsal 12.05.23 v 16:57 10b.

Dobrá volba Ať slouží!