Kawasaki Versys 650 (2009)

Vlastník hojas
Vloženo 18.4.2023
Aktualizováno 18.4.2023

Vzhled kontroverzní, ale fakt mě hodně bavila.

První dojmy - Když jsem se poprvé svezl, bylo rozhodnuto. Nějaký čas spolu pobudeme.

Jak jsem na tu myšlenku přišel už ani nevím.
Zkusil jsem si v podobě KLE500, že dva válce, tím pádem váha a obratnost, jsou na cestě zábava a dá se i přesouvat na delší vzdálenosti. Jen by to chtělo trochu víc výkonu.

Versys by mohl vyhovovat...a byl tak "zvláštní", že se mi zalíbil.
Když jsem se poprvé svezl, bylo rozhodnuto. Nějaký čas spolu pobudeme.
Proběhla prohlídka několika kusů. Na každém se něco našlo a tak jsem čekal.
Když se pak objevil tenhle, v tomto tmavém provedení, byl jsem ochoten přimhouřit oči před nedostatky.
No není to fešák? ...já vím, to světlo... na tyto narážky se musí majitel téhle jinak skvělé motorky připravit.

Podvozek mě hned dostal. Jasně, je vyšší a nesrovnávejte to se sportem. Ale jako univerzál se chová vzorně. Zatáčky miluje a i delší cestování je velice příjemné.
Jestli vyrazíte do práce, na odpolední vyblbnutí nebo delší trip, máte pocit, že na tohle byla tato motorka postavená.
Motor...dvouválec, takže ty vibrace tam budou, ale nic strašného.
Je potřeba pamatovat, že od spodu vás neohromí, ale pokud ho držíte v otáčkách, pracuje velmi dobře. A když se rozhodnete vyblbnout, a honíte ručičku blíž k červenému poli...nejlépe v kombinaci se zatáčkami...to je teprve koncert...úplně máte pocit, že se ta motorka usmívá víc než vy.

Jediná skvrnka na jinak čistém štítu byly zvláštní vibrace pravděpodobně od řetězovky. Do dnes si nejsem jistý. Ale vzhledem k tomu, že po její výměně jsem nějakou dobu toto nepozoroval, tak to připisuju na její vrub.
U žádné motorky jsem se nesetkal s takovým vlivem řetězovky na její chování.
Každým, byť lehkým přitažení, či povolení řetězu se vibrace projevovaly v jiné části motorky a lehké pocukávání při plynulé jízdě se nikdy neztratilo.

Jinak naprosto standardní údržba. Oleje, filtry, ložiska krku, desky...i přístup v pohodě.

Shrnuto. Motorku si užije každý jezdec, který není striktně zaměřen na jeden styl, ale užívá si tu pestrost zážitků, které jízda na motorce může nabídnout.

motosvět
motosvět napsal 06.12.23 v 10:14 10b.

motorka v dobrých rukou

FZR600R
FZR600R napsal 19.04.23 v 14:14 10b.