Kawasaki EN 500 (1993)

Vlastník dankes
Vloženo 4.5.2019
Aktualizováno 9.2.2023

Stylový malý chopper, který září za každých podmínek

Yamaha XV 750 Virago: Malá a příšerné barevné kombinace

První dojmy - Když mi ji chlápek na jihu Švédska uprostřed řepkových polí poprvé ukázal ve špinavé nacpané stodole hned vedle bagru, a já viděl, jak září i tam, byla to jasná volba.

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, kteří chtějí krásný spolehlivý chopper a nepotřebují Harley. Může být i jako první motorka, dvojválec je dobrá škola na citlivost ruky. Navíc je lehká a sedlo je nízko.

Hned po koupi a rychlém servisu jsme spolu nezodpovědně absolvovali 635 km dlouhou cestu domů do Stockholmu, při které jsem se ani neodvažoval domýšlet, co všechno se mohlo na neznámé motorce pokazit. Ale světě div se, i přes 2 hodiny jízdy deštěm a 2 hodiny vichrem, 2 hodiny hledání komfortní pozice a 2 hodiny snažení držet krok s gangem motorkářů s opoznání silnějšími stroji, jsme oba zdárně dorazili domů.

Jízda je velmi pohodlná i pro mě při mých 189cm, sedlo spolujezdce funguje jako velmi příjemná opora, motor je tichý, ale odezva na plyn okamžitá a rázná. Brzdy slabší, ale moto je určena pro pohodovou jízdu, a za normálních podmínek všichni předvídáme a brzdíme motorem, však? Podvozek je tužší, ale díky nízkému těžišti naprosto stabilní a jistý. Moto je krásně ovladatelná, spolujezdec si jede jako v křesle. Spotřeba se při jízdě konstantní stovkou po švédské dálnici ustálila na rovných 4l/100km. Je to krasavice k pohledání, která to svým stylem natře všem moderním hipster strojům.

Pavel888
Pavel888 napsal 07.05.19 v 18:29 10b.

sedlson
sedlson napsal 05.05.19 v 20:24 10b.

Čtu si to kousek od Malmö, škoda, že jsem ji nekoupil já, parádní strojovna. Závidím a přeji mnoho krásných kilometrů po Skandinávii.

žižala.
žižala. napsal 05.05.19 v 15:30 10b.

Supr stroj.

fery251
fery251 napsal 05.05.19 v 09:20 10b.

Krásný fotky, krásná motorka a nádherný příběh.
Kawa forever

PSanec
PSanec napsal 05.05.19 v 08:53 10b.

Pěkný čopřík a zajímavá historie nákupu.Japonská kvalita motorek je nedostižná. jen super km.