Yamaha XV 1900 Raider (2008)

Vlastník Holly
Vloženo 14.6.2016
Aktualizováno 24.6.2020

Je to nádherné kladivo na čarodějnice.

První dojmy - Je to můj druhý kousek, takže jsem věděl do čeho jdu a opět sedla jako prd.l na hrnec :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro toho, kdo chce pohodové kladivo na kochání krajinou a delší cesty. Kdo chce řádit v zatáčkách, zkoušet kolínka, tak se musí poohlédnout jinde.

Doplňky na motorce - Lakovaná kola, upravený zadní blatník, výfuky, snížení, KN filtr...

Už zase Raider, loni jsem ho prodal a mám ho znovu V zimě se mi nějak zastesklo po tom nádherným motoru, takže jsem projížděl inzeráty, až jsem na jednoho narazil. Sice nevypadal jak jsem chtěl, ale zima byla dlouhá, přiložil jsem ruku k dílu a teď už je to podle mého gusta.

Co k ní říct, abych jenom nechválil. Je těžká jako kráva (320kg) a manipulace na místě je někdy peklo. Jakmile se ale rozjede, je ovládání hračka a kila jsou pryč jako mávnutím kouzelného proutku. Jízda ve městě za velkého vedra není úplně to, co bych na Raideru milovat. Přece jenom je chlazen vzduchem a objem dvou tupláků už nějaké teplo vyzáří... Při delším stání raději motor vypínám, abych neměl vejce natvrdo :-o Zkrátka na popojíždění městem je lepší skůtr.Teď ty dobré stránky. Brzdy na jedničku s hvězdičkou. Přední stačí ovládat dvěma prsty a krásně se dávkuje. Zadní má pomalejší nástup a je spíš pro doplnění předku. Do zatáček si lehá úplně sama, nejlépe se cítí v dlouhých táhlých zatáčkách, kde si vychutnám ten krouťák. Pořádně utažené zatáčky nejsou úplně to pravé, protože rozvor je neskutečných 1715. Pro mě to je zkrátka motorka na kochání krajinou. Dal jsem s ní dvakrát Alpy, Slovinsko, Tatry a nikdy jsem neměl sebemenší problém. Průměrná spotřeba je pořád kolem 5l

utahs
utahs napsal 16.04.17 v 08:15 10b.

Nádherný stroj! Bezpochyby! A ještě lepší fotky! 10

Johnny-five
Johnny-five napsal 17.07.16 v 13:13 10b.

Velmi povedena uprava 10b krasny stroj

CAmbalo
CAmbalo napsal 15.06.16 v 18:21 10b.

pekný stroj