Yamaha XV 1900 Raider (2009)

Vlastník R.kaštan
Vloženo 28.7.2015
Aktualizováno 5.11.2015

Po prodeji Wildstaru jsem měl jasno. Jedině raider . A tak jsem sháněl a sháněl a --- sehnal. Barvu jsem nechtěl a černých je kolem víc. Takže krásně stříbrnou!!!

Motorka koupena od motocentrum Plzeň

První dojmy - První dojmy??? No přece výborné. Začalo to zkušební jízdou ještě v Plzni. To bylo jen takové opatrné seznamování. Co se mi líbí??? Přece v první řadě design - je prostě nádherná!!! Jízdní vlastnosti jsou o poznání lepší než na Wildovi. Sedne do ruky parádně a má úžasný zátah!!!

Motorku bych doporučil pro - Přece pro mě :-D !!!

Doplňky na motorce - Laděný výfuk, plotny řidiče i spolujezdce, opěrka spolujezdce - rychlosundávací, a taktéž rychlosundávací plexi.

První delší jízda byla z Plzně do Kopřivnice. Samozřejmě, jak jinak, než po vlastní ose. Tak jsem si ji začal osahávat. Těch přes 400km k tomu bylo super. Na předcházejícím Wildovi jsem najezdil nějaký ten km. Ale Raider mě velmi mile překvapil. Jízdní vlastnosti jsou podstatně lepší. Nevlní se tolik v zatáčkách. Už jsem na to sice byl zvyklý, ale tohle je jistější. Jasně, že se do zatáčky pokládá jinak než miláček BMW R1200GS na kterém jezdím také. Takže si opět zvyknout na nohy vepředu. Ale šlo to samo . Zátah motoru nemám s čím srovnat, protože nic tak silného jsem zatím neměl. Nemyslím tím výkon. Ten je papírově 72 KW. Ale ten krouťák, ten je prostě boží!!! Sedlo je příjemně zaseknuté, což je fajn, jinak bych se po akceleraci ocitnul na zadním sedle . A brzdy jsou taky podstatně účinnější než u předchozího choppera. Je prostě poznat, že je o generaci dále. Úžasné svezení. Hned další jízda byla do Zlatých hor a zpět, asi 210 mil. Ale to už bez plexi a s kakáčem na hlavě. Přes Karlovu Studánku. Paráda!! Jen to chtělo špunty do uší, hlavně kvůli větru.
Koupil jsem ji prakticky se vším co jsem od ní chtěl. Plotny na nohy pro řidiče i spolujezdce. Rychlo sundávací plexi. Origo opěrka která je z toho co jsem na Raiderech viděl jednoznačně nejkrásnější. Laďáky, které se mi líbily a stejně bych je chtěl. Jsou trošku méně uřvané než na Wildovi, ale i tak s parádním zvukem. Snad do budoucna ještě nějaký padák a předkopy. A nějaké brašny. Na delší cestu to bez nich prostě nejde i když pěknější je bez nich. A rád bych opěrku řidiče na kterou jsem zvykly. Načančanou motorku jsem si užil docela dost. Na Wildovi jsem měl doplňků maximum a teď se mě líbí ta krásná nahota. Raider má nádhernou siluetu.
Na co je třeba si dávat trošku pozor je nechtěné přidání plynu v zatáčce na rozbité silnici, či na hrbech. Stačí trochu vrknout s plynem když poskočím a už mi zadní kolo ustřelilo. Je prostě silná a tak myslím, že zadní guma není záležitost na dlouho. Mám tam 210 podle papíru a tu 240 asi ani dávat nebudu. Vypadá sice líp, ale určitě nejde pokládat tak jako 210.Nevím, musel bych to jedině vyzkoušet.
Krásné svezení jak na kochačku, tak pod plynem

Snad bude dlouho a spolehlivě sloužit. Už se těším na další společné km...

5.11.2015 Tak a je tu pomalu závěr sezony . Když jsem kupoval BMW R1200GS, říkali mi kluci v prodejně, že do roku choppera prodám. Že po svezení na GS už na ničem jiném nebudu chtít jezdit. Téměř se trefili i když to nebylo do roku. Jenže vše je jinak od chvíle co jsem to zkusil na Raiderovi!!! Dolfíka miluji, ale stejně když se jedu projet sám vyhrává to Raider. Pořád se na něj nemůžu dostatečně vykoukat, je nádherný. A ta akcelerace. To se musí zažít!!! Kdo si to nezkusil, neví... Na GS to tak nejde, to se zvedá na zadní. I sám, i se ženou vzadu (to pak dostanu nějakou tu herdu do zad, ať se zklidním) a navíc se bojím, že sebou pak někde plácnu. Ale Raider vyrazí jak raketa. Tohle mě asi nikdy nepřestane bavit. Akorát chudák zadní guma. Pořád si říkám, že pěkně pomalinku ať mi déle vydrží. Ale tak nějak na to vždy zapomenu. Jasně, že i na kochačku je fajn - - - ale ten odpich je občas škoda zapomenout. Plexi jsem sundal, že ho nahodím až bude škardě a zima, tak to třeba brzy opět vyzkouším i s ním. Ale nahatá je prostě hezčí ( jako ženská ). Takže po těch dalších pár zkušenostech jsem přesvědčený, že to byla nejlepší volba. Jupííí !!!

toša.
toša. napsal 04.04.18 v 09:48

super stroj a sezonu 2018

utahs
utahs napsal 16.04.17 v 08:04 10b.

Štastnou sezónu kolego! 10

Pepka
Pepka napsal 11.09.16 v 10:21 10b.

Zdárec R. pěknej stroj mám dotaz zakolik si kupoval ty zadní plotny ? A chtěl bych se zeptat nabízeli mi univerzální plotny ale na raideru jsou vyrobeny domečky na plotny šikmo u spolu jezdce jak si to řešil dík dávám 10 bodů

Johnny-five
Johnny-five napsal 04.05.16 v 17:56 10b.

Není co dodat. Nádhera. Jasných 10 bodů Ať Ti pěkně slouží a hodně km bez starostí z úsměvem na tváři

Kajo69
Kajo69 napsal 27.04.16 v 19:59 10b.

Krásna, elegantná a moc pekná farba. Prajem hodne šťastných kilometrov.