ČZ 250/455 (1962)

Aktualizováno 28.1.2013

Deník motorky
Nalezeno 13 záznamů

• Slovensko 2013

Plány se mají plnit. Tak se z blouznění u piva se stala realita a s partií dacanů jsme projeli kus Slovenska. Žádné extra plánování, prostě jsme jeli a jeli. Spali jsme na hradě, koupali se v termálech, občas něco sežra

Typ: Dovolená
    Vloženo: 18.02.2014
    Uskutečněno: 15.07.2013
  • Sraz Krucemburk 2012

Na motorce jsem průběžně jezdil do práce a všude možně, to sem ale psát nemusím... Na konci června jsem ale jel za podobně postiženýma lidma na sraz Jawamania.info do Krucemburku. Hned jsem se přidal ke skupině kluků

Typ: Sraz
    Uskutečněno: 22.06.2012
  • Jawasraz Strání - zahájení sezóny

Já už jsem sice sezónu dávno začal, ale zcuk ve vedlejší dědině s příjemnou projížďkou bodnul. Sranda byla se nahánět s ostatníma motorkama. Jediná motorka, která si se mojí v kopci zadala, tak byla Jawa 634 (té jsem

Uskutečněno: 12.05.2012
  • První delší vyjížďky

Nejprve jsem si vyrazil za kamarádem do Trenčína na Slovensko (první fotka 17.3.2012). Za týden jsem se vypravil navštívit kamarádku a "bráchu" a při cestě se potkal s kolegou-kamarádem Alešem. No za víkend jsem najel 5

Uskutečněno: 24.03.2012
  • Montáž praktického nosiče

Hned bylo jasné, že se nebudu točit jenom kolem humna a občas vyjedu i někam dál, tak jsem demontoval nosič z jiné motorky a šup s ním na kývačku. Nachystal jsem i zadní blinkry, než jich ale zapojím, chvíli to ještě

Uskutečněno: 12.03.2012
  • Stylové zahájení sezóny s kamarády

Tak nějak se to samo sběhlo a jeli jsme se s kamarádama z okolí projet na menší vyjížďku. Počasí bylo na brzké jaro krásné. Několik póziček u zámečku Světlov v Bojkovicích a hurá domů... Celkově jsem najel 80 km. Při

Uskutečněno: 10.03.2012
  • Oprava motoru, nádrže

Problém s vyskakující trojkou jsem na podzim už neřešil, stejně to ani nemělo cenu. Na jaře jsem pěkně rozdělal motor, vyměnil celou převodovku, pořádně utáhl a zajistil převlečné matice přední vidlice, složil origináln

Uskutečněno: 02.03.2012
  • Zavírání šoupátek (Jawa - ČZ klubu) Strání

Tak jsem ještě stihl absolvovat menší a letos nejspíš poslední srázek. Je hezké být někde, kde vám stroj pochválí, kde se nemusíte cítit jako outsider a kde si ještě dobře pokecáte.

Typ: Sraz
    Vloženo: 26.09.2011
    Uskutečněno: 26.09.2011
  • Téměř hotovo

Složeno, úpně první TK této motorky, přihlášeno... Ještě musím potáhnout sedadlo, složit správné zadní tlumiče, nalinkovat nádrž, doplnit chybějící zadní stupačku + nějaké ty detaily...

Vloženo: 24.09.2011
    Uskutečněno: 24.09.2011
  • První start

Ještě čekám na repliku výfuku, nějaké drobnosti + musím dolakovat podsedlové plechy a nalinkovat nádrž. Nedalo mi to ale a musel jsem vyzkoušet chod motoru :-). Po dvaceti letech jede! http://www.youtube.com/watch?v=3

Vloženo: 12.09.2011
    Uskutečněno: 12.09.2011
  • Skládání

Většina dílů je dolakovaná + nalinkovaná, přední vidlice repasovaná a složená, kola v kupě, motor v kupě. Pomalu skládám, elektrika nadrátovaná... Ještě dolakovat pár posledních dílů, počkat na nový výfuk + pár detailů a

Vloženo: 09.09.2011
    Uskutečněno: 24.08.2011
  • Válec po výbrusu

Tak dnes mi dorazil válec z brusírny. Velmi pěkná práce za pěkných 645 kč.

Vloženo: 19.08.2011
    Uskutečněno: 19.08.2011
  • Vyvařování, lakování

Tak jsem se do toho pustil, kamarád mi pomohl povařit plechařinu. Pustil jsem se do kitování a broušení (hodiny a hodiny...), dále lakování. Ráfky jsou v rámci úspor nalakovány dostupným tmavě stříbrně metalízovým komaxi

Vloženo: 17.08.2011
    Uskutečněno: 17.08.2011