ČZ 250/455 (1961)

Vlastník Katjus
Vloženo 9.2.2015
Aktualizováno 4.2.2016

Moje krásná Čezeta, po létech v kůlně v novém šatu i s PAv-íkem

První dojmy - Před renovací jenom hromada rezavého šrotu s různými "zlepšováky" po předchozím majiteli. Pak dostala nový lak, sedlo, GO motoru a přibyl i PAv 40. Dalo to hromadu práce, no výsledek stojí za to.

Motorku bych doporučil pro - Pro nadšence, začátečníky, veteránisty...

Doplňky na motorce - spousta nepůvodních a neoriginálních dílů od blinkrů, přes světlo, stupačky, zadní boční plechy, sedlo a jiné věci, při kterých opravdovým veteránistům tuhne krev v žilách :D

Moje první motorka, na které jsem se učila nejenom jezdit, ale i měnit svíčky, těsnění, nastavit předstih a mnoho jiných věci.

Velkou výhodou této motorky je její snadná ovladatelnost, kterou zvládne i holka. Dá se s ní jet jak po městě, tak i po rozbahněné polňačce. A dokážu ji sama zvednout i udělat si drobnější opravy.

V té době, když jsem ji kupovala, myslela jsem si, že stačí nový lak, chromy a hned s tím dám nějakou dlouhou cestu, někam k moři, anebo alespoň na Balaton. Jaké bylo mé překvapení, když jsem po prvních 500 km zadřela motor a musela se dělat kompletní GO motoru. Taky jsem zjistila, že jsem se mýlila, a že člověk stráví podstatně víc času v garáži hledáním příčiny proč to ZASE nechce jet než samotným jezděním.

I když to není 100% spolehlivý stroj, startuje podle počasí, a to do 28°C, a občas si dělá co chce (třeba po 50 kilometrech přestane jet, nejde nakopnout, vůbec nereaguje, svíčka suchá, jiskra krásná, předstih dobrý, NIC - musí se jet pro vozík a odvést do garáže a další den nastartuje na první nakopnutí...) stejně je krásná a neumím si představit, že bych ji kdy prodala.

Nejlíp se jezdí po okreskách a motorce nejvíc vyhovuje chlad a déšť, na jaře nebo na podzim (v létě neposlouchá, nestartuje, zdechá apod.). To z ní vymáčknu i těch 90, sice jenom z kopce a s vítrem v zádech, no stejně to potěší, i když promoknu a promrznu.

K motorce se mi podařilo dokoupit i vozík PAv 40. Ten si taky prošel kompletní rekonstrukcí, ještě mi zbývá koupit lepší tažné zařízení a snad s tím už budu moct i na silnici.

Kali88
Kali88 napsal 01.09.21 v 22:03 10b.

krásná práce a moc šikovná motorkářka

Marty68
Marty68 napsal 30.07.18 v 10:13 10b.

moc fajn stroj a popis.

Alescezeta175
Alescezeta175 napsal 24.09.17 v 16:40 10b.

Still_Waters
Still_Waters napsal 05.02.16 v 18:58 10b.

Máš jí udělanou jinak, ale hezky. A dohromady vám to moc sluší. Za mne 10.

mokomido
mokomido napsal 05.02.16 v 02:21 10b.