Tro(t)llové táhnou na sever

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

ivan99 (2) napsal 23.04.2024 v 21:55

Díky za perfektní a vtipný cestopis i krásné fotky . Akorát to počasí bych asi nedal Jste dobrý.

LenkaV (6) napsal 19.04.2024 v 19:13

Super počtení a Bácovo kreace .

buchtik (19) napsal 19.04.2024 v 17:59

Napsané dobře. No, vždy je mi trochu smutno, když stovky kilometrů a únava naprosto přehluší požitek z cesty. Jen takové mihnutí se krajinou, čára na mapě a odškrtnutí jednoho bodu cesty.

Takový chvat je sice možné prezentovat hrdinský čin, ale požitek z navštívených míst je slabý ... zbude jen takové "byl jste tady".

faux4 (34) napsal 19.04.2024 v 14:24

Počasí si s váma taky slušně pohrálo.. Ale Norsko jste nakonec dali My jsme jeli před dvěma lety na sever kvůli počasí středem Švédska, nakonec pěkná cesta .. bohužel ani na zpátek nebylo v Norsku dobré počasí, takže nazpět přes Finsko. Do Rovaniemi ještě zajímavé, asi když se to jede prvně, ale dál o ničem.. Někdy bych se do Norska taky rád vratil a dojel na Lofoty a zpět. Ten tip na přelom srpna-zaří zní zajímavě..

mrkvojed (43) napsal 18.04.2024 v 08:36

Ahoj , cesta teda pořádná holt to počasí..no, to je prostě sázka do loterie. Já byl ve Švédsku v roce 21 a počasí nám tehdá vyšlo na 1. Tak at to frčí, a díky za tipy z cesty, Norsko mám taky v plánu, jen ten Nordkapp asi vypustím, dám to jen k polárnímu kruhu, pak přes Švédsko, trajektem do Finska, jednodenní přesun do Helsinek a pak trajektem až do němec...Takovej mám plán, uvidíme

Wurst (12) napsal 16.04.2024 v 15:28+1

Paráda!

marsio (0) napsal 16.04.2024 v 12:55

Zdar, díky za počtení! Rozhodně sever vyzkoušet - a pokud odradily odstavce s deštěm a skoro mrazem, my jeli vloni také v červnu a pršelo nám jen půl dne...takže je to prostě loterie. A díky za další komentáře ohledně Finska, měli jsme v plánu a možná přehodnotíme a dáme znovu Norsko/Švédsko...

spike-cz (137) napsal 16.04.2024 v 12:15+1

Super počtení, docela jsem se bavil humorným komentářem. Gratuluju k cestě a hlavně k té partě.
Kolama dolů a vzhůru do dalších cestopisů!

StB (26) napsal 15.04.2024 v 19:29+2

Dobře napsaný a za pěknýho počasí bych řekl, že to nemělo chybu. Co už, zvládli jste to a máte můj obdiv. Ceny benzínu jsou asi v severovýchodní části Švédska vyšší než na západě. V roce 22 jsem v Goteborgu nadával, že je misty levnější než v ČR, minulý rok to bylo pořád srovnatelné.

Košo (48) napsal 15.04.2024 v 12:07+2

Holko a kluci,
moc hezký plán, cesta. čtení...Myslím, že jste dobrá parta...
Škoda to počasí. No jo, sever. Ale to si nevybereš nikde.
Pavel

rogih (1027) napsal 15.04.2024 v 11:33+2

Pěkné čtení, díky za něj!
Tu příští cestu přes Finsko bych nedoporučil. Finsko je na cestování asi nejnudnější země na světě. Země je totálně placatá, takže i nízký les zruší jakýkoliv rozhled, takže celý den jedete v dálce mizícím průsekem v lese. A ta bájná jezera prakticky ani neuvidíte, protože Finové jsou národ chatařů a prakticky všechny pozemky v okolí jsou oplocené a zastavěné chatami. A až opustíte lesy, tak vás v tundře večer přepadnou miliardy komárů.

mirechd (64) napsal 15.04.2024 v 09:33+2

Super napísané,dobré ,úsmevné čítanie,plno zážitkov. A hlavne dobrá partia na dlhé trasy. Nech Vám to jazdí. Palec hore.