Sicílie křížem krážem (2.díl)

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Kov (23) napsal 23.01.2012 v 17:00-1

Myslím, že vlak do Říma byl od nového roku zrušen a nahradil ho vlak do Livorna,který dříve nejezdil. Kdo chce na Korsiku super,kdo chce co nejníže na jih, tak musí o něco víc po ,,svých".
//translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=cs&ie=UTF8&prev=_t&rurl=translate.google.cz&sl=de&tl=cs&u=//www.oebb.at/de/Reiseplanung/PKW_Motor-_und_Fahrrad/Motorrad-Mitnahme/index.jsp&usg=ALkJrhgkqDjTeZJZgDmCyXkNj05nAtj3AA

Dan69 (1) napsal 16.01.2012 v 20:57

Ahoj, moc pěkný čtení. Vlak do Říma jsme použili loni pro cestu na Sardinii. Letos, aspoň prozatím, nejezdí, ale možná se to ještě změní. Hodně podobně krásných zážitků.

Michal.77 (0) napsal 15.01.2012 v 08:36

Moc pěkný čtení.Super článek.

Pivko (85) napsal 11.01.2012 v 21:33

kov- uúf ,to se mi ulevilo ,že na zimní setkání se sjíždíte autama. Taky jich pár kousků (pojízdných) mám.Malé, velké,modré,šedé.atd.Jsem taky plechovkář a nestydím se za to.

Kov (23) napsal 11.01.2012 v 09:11-1

Lipárské ostrovy jsem snažil do našich plánů nějak zakomponovat, ale byl by to problém jak časový, tak finanční. Navíc jsem nevyřešil co s motorkou. Vozit ji sebou po výletech po ostrovech je nesmysl,nechat ji někde na Sicílii se mi taky moc nepozdávalo. Lipáry jsem nakonec vypustil, s tím, že tam uděláme samostatný výlet, ale spíš bez motorky. Viděl jsem na Sicílii před odjezdem nějaké další místa co mě zajímaly,ale to by tam člověk musel jet na měsíc nebo z dovolené udělat dostihy po zajímavých místech. Takže jsem to musel nakonec protřídit podle toho co mě zajímalo víc. Některé tvoje typy neznám. Progůgluju to a uložím pro příští výpravu.Dík.

vencisimo (0) napsal 11.01.2012 v 02:16

pěkný cestopis, nevim jestli tě to potěší, nebo zarmoutí, podle toho jestli bys tam jel rád znova, tak i v místech, kde jste byli je toho k vidění mnohem víc třeba zrovna u Syrakůs barokní perla město Noto, nebo dále na západ do vnitrozemí Caltagirone, Piazza Armerina, dále jsou na Sicílii pozůstatky po Normanech atd. je tam toho hodně, co rozhodně doporučuji, to je udělat si minimálně den na Liparský ostrovy, lodí se tam jede chvíli, v Neapoli, když už máte za sebou Pompeje, bych doporučil Herculaneum, to bych řek, že je ječtě hezčí, co se týče zbytku Itálie, tak na prozkoumání všech zajímavostí jeden život nestačí

Dr.RiCi (0) napsal 10.01.2012 v 21:48

Projeli jsem si Sicílii vloni křížem krážem...Až nahoru na Etnu kam až to šlo...dovezli si lávu...Dálnice nad úrovní krainy...a úžasný chaos v Palermu !!! Totální tolerance všech zúčastněných , klid - nepochopitelné...Jen to je daleko...Ale všude hezky ,tak co doma...!!! RICI

Kov (23) napsal 09.01.2012 v 23:02-1

Pivko-aby Sicílii člověk prošel či projel,bylo by potřeba podstatně víc času. Pokud by si chtěl člověk ještě přibrat Kalábrii,to by musel člověk dobře dědit,anebo se dobře oženit.
(Zimní setkání je autama )

Pivko (85) napsal 09.01.2012 v 22:53

zimní setkání ?!Taky bych dojel(nechci se vnucovat)Jinač správnej podle mého gusta vejletíček. Příště nezapomeň na Monte Casino .Je po cestě a stojí zato se tam kouknout.Taky bych dal místo kde je zlatá pláž.Písek jako ze zlatých šupínků.Tak ať se zima krátí a přeji hezkou dovču letos .

podle-ženy-puberťák (10) napsal 09.01.2012 v 19:41

Jirko goooood Doufám že vemete komplet fotky na zimní setkání

Simír_01 (4) napsal 09.01.2012 v 14:54

Moc hezký cestopis. Máme v plánu taky vyrazit na Sicílii, takže se informace budou hodit.

valasek (153) napsal 09.01.2012 v 14:26

Sicílie je nádherný ostrov o tom není pochyb. Mne určitě nejvíc okouzlila Etna, škoda jen, že je to trochu z ruky. Jel jsem tam i zpět po okreskách, i to byl silný zážitek. Samozřejmě náročný na čas. Na Sicílii mi tolik času už nezbylo, takže jsem si váš cestopis rád přečet a spoustu toho viděl prvně. Díky v.

RomanJakub (1) napsal 09.01.2012 v 12:45-1

Moc hezký. Děkuji, příští rok se tam možná taky podíváme, tak se těším na vlastní zážitky.