Korzika 2012

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

honzajj (0) napsal 20.12.2015 v 12:26

na korsice jsem byl v létě s motorkou. Super dovča!
Doporučuji si ale dávat pozor na pár věcí. Tady máte tip co si přečíst, než někam vyrazíte //www.autostudy.cz/blog/rizeni-motocyklu/ mi to hodně pomohlo.

Li. (-3) napsal 12.03.2013 v 20:16

kmetp (9) napsal 24.01.2013 v 09:18

Sweep : Na cesty čerpám info aj takýchto cestopisov. A ak si prečítaš komenty aj k tomuto môjmu cestopisu , dozvieš sa to, čo som mal ja zistené s predchádzajúcich cestopisov , že na mieste to môže byť oveľa drahšie. A nakoľko som mal booknuté aj ubytovanie potreboval som istotu.Teraz som múdrejší. A aj ja tebe prajem šťastné návraty z ciest.

Sweep (0) napsal 23.01.2013 v 13:28

kmetp: tak potom nechapu proc tak nejedes taky. Skoda penez objednavat trajekt pro motorku, dle moji zkusenosti ti na trajekt vezmou moto vzdycky. Jinak je to s autem, tak tu rezervaci beru
Jinal mnoho stastnych kilometru na cestach a treba se na nejakem trajektu potkame. Uz aby prislo jaro

kmetp (9) napsal 23.01.2013 v 11:45

SWEEP: Sám si si odpovedal . Ty si išiel na blind ,ja som objednával dopredu. Objed. formulár ti vygeneruje cenu a s tým veľa nenarobíš.

Sweep (0) napsal 22.01.2013 v 14:53

Kde berete ty drahe listky na trajekt? Jel jsem na blind v červenci a Livorno - Bastia za 1 osobu a 1 moto 16 € a zpet za 10 dni opet na blind za 26 €. Corsika Ferries.
Jinak Korsika je nadherna a uz se tam pomalu chystam zase

parizek (0) napsal 30.11.2012 v 12:00

caute,
ja byl na Korsice autem 2r zpatky.Jen pro informaci trajekt pro 3 lidi a auto zpatky z Livorna za 160e
Korsika je nadherna a urcite se tam chci vratit na motorce projet jeste vetsi kus

kmetp (9) napsal 24.11.2012 v 18:02+2

Všetkým, ktorý si našli čas , cestopis si prečítali a trochu ich zaujal, ďakujem.Sám som z mnohých tu zverejnených cestopisov čerpal. Preto som sa ani nerozpisoval o miestach ,ktoré som navštívil. Samozrejme ,že spravidla komenty k takýmto cestopisom dávajú ľudia , ktorý z daným regionom nejakú skúsenosť.Takže ak je aj nejaká kritika a je konštruktívna, tak takú berem. Ostaným ,ktorým som ubral pár Mb dát na serveri, sa týmto ospravedlňujem ! Ale všetkým prajem šťasné návraty z ciest !!!

iman (25) napsal 24.11.2012 v 13:08

Asterix_cz (-6) napsal 23.11.2012 v 19:14-1+2

Kov: o tom přesunu vlakem jsme už s partou párkrát mluvili. Když jezdíš transportní země po furt stejnej trase, aby jsi se rychle dostal tam, kam chceš, je to určitě velmi dobrá volba.

danny355 (127) napsal 23.11.2012 v 15:40+1

Pěkná dovolená a dobrý cestopis,počasí Vám vyšlo .. takže co víc si přát .Jinak i čtení ve slovenštině jsem v pohodě zvládl,takže " čo tu tárátě ostatný za nezmysle " ... Kolik řečí znáš,tolikrát si člověkem .. .

Finč (89) napsal 23.11.2012 v 11:50

Pivko: Pěkný fotky

Finč (89) napsal 23.11.2012 v 11:50

Česko-Slovensko má talent, nejen v televizi Cestopis

Kov (23) napsal 23.11.2012 v 09:38+1

Asterix: podívej na ceny trajektů na netu. Je to děs se v tom vyznat. Liší se to měsícem, dnem v týdnu, i hodinou odjezdu. Kdysi jsem dokonce našel,že je, i přes delší plavbu, levnější plout z Francie než z Itálie. My platili na místě před pár lety,kdy to bylo levnější 104E/2os.+moto jen tam. Špatně jsme se trefili do času...
Až pojedu na Korsiku příště,(snad příští rok) tak dlabu na zrychlený přesun a jedu z Vídně vlakem,abych tam byl 14 dní v kuse. To je můj pohled,který zase nemusí sedět jiným

Pivko (85) napsal 22.11.2012 v 20:49+2

viděli jste toho dost,KOV je moc kriticky.Pěkně napsané pro neznalky a budoucí návštěvníky.Slovenština mi problém nedělá, maďarština by byla horší .Takže přeji, příště azůro a nové neprobádané místa. //1pivko.rajce.idnes.cz/Korsika_2010/

Asterix_cz (-6) napsal 22.11.2012 v 10:39+1

Taky jsem byl letos na Korzice. Taky jsem jel z Livorna do Bastie. Ale jel jsem na blint. Měli jsme s partou zjištěný akorát odjezdy trajektů. Lístek jsme koupili bez problémů v Corsika ferries za 56 euro osoba+motorka. Zpět jsme jeli z Calvi do Nice za 78 euro osoba+motorka. Po přečtení pár cestopisů, i toho Vašeho, jsem usoudil, že Corsika ferries si dělá ceny, jak potřebuje :)

Kov (23) napsal 21.11.2012 v 19:02+4

To Prajsak: Ty jsi ale tydýt! Asi to trochu sníží počet čtenářů cestopisu, protože se jim to nechce ,,louskat", ale takhle bych to neviděl. Pokud je cestopis dobrý a dá se z něj načerpat, tak to čtenáře přitáhne i přes to,že se to někomu(hlavně mladším) trošku složitěji čte.

tonda5500 (7) napsal 21.11.2012 v 18:10-1+5

Asi půjde pouze o Prajsakovu gramotnost, resp. negramotnotnost - tomu doufám rozumíš? Jinak dobrý, nenech se vystresovat a piš, ať je v zimě co dělat.

Prajsak (-18) napsal 21.11.2012 v 17:53-9+2

Prosím, kdyby jste komentovali jenom cestopis a né jiné přispivatelé ,doufám, že admin jako pán spravedlivý bude rozdávat bany spravedlivě bez upozornění jak je jeho zvykem ,nebo mazat dle, ETICKÉHO KODEXE DISKUTÉRA.Madaři tu taky nepíšou ,zřejmě z důvodů ,že by jim nikdo nerozuměl.

devill63 (8) napsal 21.11.2012 v 17:46

heh...pekné pojazdeníčko...

E-Ryc (20) napsal 21.11.2012 v 17:29-1+2

Kliiiid, zjevny troll, staci se podivat na jeho prispevky tady na foru (ano, bratr google to umi i pres neverejny profil)

Nekdo si holt honi nad zenskymi/chlapy (nehodici se skrtnete), jiny holt nad tim, ze blitkuje na forech a ostatni na nej reaguji...

Prajsak, kdyz ta neznama slova napises a pekne poprosis, urcite ti je nekdo prelozi, aby se cestopis zase stal zajimavym.

Abych nebyl uplne OT, cestopis zajimavy, ale na muj vkus trochu moc kilometru na den, ja bych si jeste tyden pridal ;)

seikos (975) napsal 21.11.2012 v 16:36-1+7

Prajsak: nejsi ty tak trochu debil?

Prajsak (-18) napsal 21.11.2012 v 16:19-13+1

Na českém vebu by měli být cestopisy psané ČESKY,bud by to měl přeložit autor nebo administrátor,nic proti Slovákům ,ale jsou slova kterým nerozumím a tím se tento cestopis stává nezajímavý a zabírá místo cestopisům českým .

mikni (103) napsal 21.11.2012 v 14:13+1

...byl jsem tam a cesta na Korsiku určitě stojí za to i kdyby na pár dní a nemyslím si,že jste neviděli z přírodních krás skoro nic,člověk by tam musel být minimálně měsíc,aby všechno stihnul,ale na to je tam dost draho,tedy jak pro koho,že

E-Ryc (20) napsal 21.11.2012 v 12:49

Mr.Marex: Tu spodni mame i my:
//www.vsechny-autoskoly.cz/dopravni_znacka/zakaz_vjezdu_vozidel_prepravujicich_nebezpecny_naklad/

Takze ta horni bude nejspis specificky pro vybusny naklad:
//en.wikipedia.org/wiki/File:Road-sign-p45.svg

Kov (23) napsal 21.11.2012 v 12:42+3

Jo,jo. Každý na dovolené hledáme něco jiného. Dát 5 tisíc za trajekt a nevidět skoro nic z přírodních krás Korsiky,to by nebylo na mě. To nejpěknější jste minuli. No ale jak jsem psal na začátku-když vám to tak pasuje...?

pilot_new (2) napsal 21.11.2012 v 10:45+2

Zákaz vjazdu atentátnikom.

Mr.Marex (7) napsal 21.11.2012 v 10:17

Pěkný špagetový výlet. Do Maranela se určitě taky rád podívám. Ale nejvíc mě zaujala značka na fotce č. 32 - co to značí?