MotoTrip ČR #1 - Dolní Morava, Jeseníky, Praděd

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

Codo (354) napsal 15.07.2020 v 14:32

Kdo dojede až do Žulové za Jeseníkem, doporučuju si kousek zajet ještě dál do Račího údolí. Když nic jinýho, tak tam stojí nádherná historická dřevěná dance hall, už tu stojí zato vidět na vlastní oči (byl jí věnovanej i jeden díl Toulavý kamery na čt1). Jídlo, pití, vše tam mají samozřejmě taky. Krásný místo na pauzu a odpočinutí prdele od sedla.

Quad (12) napsal 25.11.2018 v 12:07

díky za inspiraci

KATRTER (4) napsal 01.12.2016 v 17:01

poulie (8) napsal 24.11.2016 v 22:46-3

Není zajímavější a z Brna stejně dostupný mariazzel ?

petrumr (-185) napsal 24.11.2016 v 17:00-1+1

dobře napsaný a pěkný fotky, taky jezdím tam kde je pěkně.

Radim75 (6) napsal 24.11.2016 v 16:08

Fidlimydli, ten můj názor se nevztahuje na komenty konkrétně tady, spíš obecně a určitě ne na slušnou výtku. Každý pisatel si určitě udělá obrázek o svém díle v možství komentů a lajků. Mě by jenom mrzelo, kdyby pisatelé Tvého formátu tady na to hodili bobek, protože by jim nestálo za to číst prndy...

fidlimydli (321) napsal 24.11.2016 v 11:07+2

Zajímavý názor, že cestopisy se musí chválit, nebo nečíst a slušná výtka je urážení.

Ještě že tohle splňuji. Cestopisy chválím a naštěstí mi první věta definice cestopisu (Cestopis je literární útvar) dává možnost vyjádřit se i k ostatnímu textu.

zizour (12) napsal 23.11.2016 v 22:36

Krátký výlet, taky výlet. Mě se to líbí a děkuji za inspiraci. Hledám zajímavé cíle dostupné z Brna. Příští rok plánuji podobné krátké výjezdy hlavně do Jeseníků, kde máme chatu.

To zmutované zvíře byl fakt nebo sranda?

Akorát nechápu, proč je to useknuté a nedokončené. Třeba bude druhý díl. #1 tomu nasvědčuje

chudelapipa (-161) napsal 23.11.2016 v 22:15

Z vrcholku je vidět nádrž přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně, kterou bohužel musíme vynechat kvůli rozkopané cestě. Počasí se znovu zhoršilo a výhled nám tak kazí husté mraky.

a dál??? dál co?? za mě mínus useknuto jak ruka zlodějova

spike-cz (137) napsal 23.11.2016 v 21:38

Držím palce do dalších dobrodružství

Kočí72 (5) napsal 23.11.2016 v 20:53

Souhlas s Radim75. Cestopis by měl být popis, kde dotyčný cestoval, co tam viděl atd. O délce cesty se nikde nikdo nezmiňuje. Jaká je hranice ( ve dnech, km ) mezi "výletem a cestopisem" ? Někdo ujede 500km a popíše takovým stylem, že se to dá nejen číst, ale je i inspirací pro ostatní. Naproti tomu někdo dá za 14 dní 2000km, a pak se to nedá ani číst.
Jinak za mě hezký, dávám .

Radim75 (6) napsal 23.11.2016 v 20:02-1+5

Lidi, buďte rádi, že je tady co číst, já jsem rád za každý článek. Pokud to nejde číst, tak to vypnu a neurážím pisatele... Rubrika se sice jmenuje cestopisy, ale kde to chcete hledat po denících? Většina remcalů sama nic nesesmolí a možná kritika může odradit potencionální "perly", které potom sviním nic nehodí...

Nejvíc mě baví GG averze, sere tě to číst po padesáté? Vidíš gg/gs, nečti to! Pro někoho to může být životní zážitek a chce si ho tady "archivovat", co mu je po tom, že je sto dvacátý?

Jinak výlet pěkný , ačkoli projeté místa znám, vezmu si z toho alespoň tip na přespání;) A ta vyhlídka na Dolní Moravě vymakaná, ale je to tam hustej byznys...

jawasy (56) napsal 23.11.2016 v 17:10+1

Jako výlet - dobrý,ale za cestopis bych to asi nepovažoval Vím že každý má své limity a mnohdy se tady najdou články s honosnými názvy (Expedice ...) a přitom je to jen kousek cesty po ČR
Je to každého věc a mě to nevadí a jen se nad tím pousměji.Najdou se tu i tací co kritizují fotky,videa a především pravopis,přitom kolikrát nevytáhnou paty dál než na hranici svého kraje. Každý nějak začínal a vy nejste vyjimkou. Do Jeseníků jezdím dost často, jen tak na jeden den si vyčistit hlavu Cestopisy ze svých cest nepíšu jen si dělám poznámky do deníku. Kdo chce ten si to přečte,někdy i napíše nějaký komentář. Když se mi nelíbí tak jej jednoduše vymažu. Důležité je aby vám dělalo ježdění potěšení a radost Přeju mnoho hezkých zážitků z cest!

geness (-3) napsal 23.11.2016 v 14:23

cus borci, na jare se klidne a rad pridam

Lommer (0) napsal 23.11.2016 v 12:49

to vorezpruti: sem koukal na mapu a vypadá to, že ten bunkr byl kousek na poli od nás, kde jsme spali, ale nevěděli jsme o něm. :D

to ferda.66: pracuju na sehnání mikráku už.

to gio9: nepočítal jsem do toho jídlo :D

ferda.66 (38) napsal 23.11.2016 v 11:45+1

dobrej vylet,koukal jsem i na ten tvůj kanal na YT ...nechystáš se vyresit i ten svůj zvuk?Kdyz uz,tak poradny mikrak,nebo koment titulkama

vorezpruti (1) napsal 23.11.2016 v 11:38+1

Kdybyste ještě někdy jeli na Dolní Moravu a bojovali se spaním - těsně před zančkou Dolní Morava jsou vyjeté koleje vlevo na louku, kde dojedete po 100m k volně přístupnému dvoupatrovému bunkru (pěchotní srub), kde se dá pohodově přespat v suchu, rozdělat oheň atd.. možná byste i motorky dokázali dostat dovnitř (na jaře vyzkouším s Suzuki Freewind)
P.S. Palec nahoru za destinaci

betyy (-3) napsal 23.11.2016 v 10:55-3+1

Spíš turistický pochod patřící do deníku...

gio9 (30) napsal 23.11.2016 v 09:16

Cestopis :
Najeto
550 km
Finanční náklady na jednu osobu
800

...to je asi rekord tady v celý knihovně cestopisů

fidlimydli (321) napsal 23.11.2016 v 08:52+5

Kluci ... těchto pár vět a pár fotek z víkendovky patří do denníku.