Můj první Balkán aneb pobavení pro zkušené cestovatele

VRÁTIT SE ZPĚT KE ČLÁNKU

spike-cz (137) napsal 31.03.2018 v 12:27

V rámci předjarní abstinence přečteno znovu a úroveň chmur byla eliminována na minimum. Dobrá práce...

nevada750 (1) napsal 15.11.2017 v 08:38+1

Většinu cestopisů jen tak proletím, ale tenhle jsem si pročetla od začátku do konce. Za prvé proto, že Báru znám osobně, za druhé proto, že do Bosny se chystám v červnu a za třetí proto, že je to bombasticky napsaný. Pobavila jsem se strašně moc a děkuju za cenné rady.

Radek2107 (53) napsal 25.09.2017 v 10:51

Mě se cestopis líbil. Obvzlášť příhoda s hadem, ta mě rozesmála, i když vám asi k smíchu nepřišla.

MARTlN (54) napsal 24.09.2017 v 14:08

Super cteni.

PaBa (4) napsal 11.09.2017 v 14:13+1

Tome/Báro, díky moc za zpestření dnešního šedého odpoledne v kanclu, kdy mě chytají chmury nad tím, že léto končí... Moc čtivě napsáno, velmi jsem se pobavil a držel vám palce. Mějte se a brzo zase něco napište

toyOTA (0) napsal 09.09.2017 v 11:39

nejlepší cestopis co jsem četl. dlouhoj sem se takle nepobavil :)

Tolan (0) napsal 08.09.2017 v 09:47

Ahoj Bara a Tomas, nahodou som natrafil na tento cestopis a hned mi to bolo nejak povedomeeeee ..parada, super napisane, super zazitky...

ps..ahaaa tak uz viem preco ste stali pri tej bude hned po odjazde z Boracka

Tomin01 (1) napsal 06.09.2017 v 09:49

Super, pekne sa to čítalo

Kukkan (19) napsal 05.09.2017 v 12:48

Super počtení. Jako typický zástupce asfaltomrdalů můžu jen závidět. Holt mi některé krásy výletů z jiného úhlu už asi navždy zůstanou zapovězeny. A klobouček před Bárou - to bude ideální ženská i pro jiné cesty, než jen ty na motorce.

Hezky, lehce, vtipně napsané, cit pro slovo rozhodně máš. Jen ještě doladit tu češtinu, a nemělo by to chybu. Kdy zas něco napíšeš?

Koudy01 (181) napsal 05.09.2017 v 07:52

Super cestopis. I ten styl psani to tak nejak podtrhl. Byt to napsany hezkycesky, nevynikne to tak

Stanley78 (14) napsal 04.09.2017 v 08:50

Super: cesta, popis, Bára
Vážím si každého, co to nejen naplánuje a projede, ale pak sedne na zádel a podělí se o zkušenosti s ostatními. Na kritiku se zvysoka... jen tak dál!

kehaj (19) napsal 03.09.2017 v 21:33

Frankie (731) napsal 03.09.2017 v 19:37+2

To jsou teda hloupý kecy, navíc v komentáři k cestopisu naprosto mimo

fábulus (-1) napsal 03.09.2017 v 16:19

Majitelům lesa, bych dal povolení zastřelit každého, kdo vjede do lesa na moto

klukfuk (-128) napsal 03.09.2017 v 12:04+1

ups, snad jsem se vás nedotkl velcí motokrosaři...

ondrej-ek (12) napsal 03.09.2017 v 07:05-1

Tyvole, hustý, nejvíc nejlepší...

Tenhle slovník není pro starý

vevixt (9) napsal 02.09.2017 v 17:46+3

Že komentáře nepíšu tak sem musím, líp napsanej cestopis jsem tady asi ještě neviděl Při čtení jsem měl rohlík na hubě od začátku do konce

stepan_enduro (1) napsal 02.09.2017 v 17:01+1

Moc pěknej cestopis Tomáši ... jsem netušil, že jsi takovej spisovatel... doufám že se uvidíme na Krocanovi a přidáš pár podrobností

klukfuk (-128) napsal 01.09.2017 v 22:02-7+1

že se na to ježdění po lese už nevykašlete...je úplně jedno jestli někdo dovede či nedovede vyjet nějaký kopec...

systemphoenix (7) napsal 01.09.2017 v 20:21

Tak tohle byl cestopis na pana! cele jsem to cetl manzelce u vareni a oba jsme se rezali smichy. Dik moc, pripomel jsi nam nase minulorocni krizovani chorvatskym nitrozemim. 100 bodu za ty hlasky

TomasK7 (3) napsal 01.09.2017 v 11:25

Díky za pozitivní ohlasy, nečekal jsem jich tolik, nejsem vypravěč ani spisovatel, jen šli slova od srdíčka ze zážitku který se povedl.

Jinak Dušane diky, ale myslim, že kdyby si tu chtěl někdo něco dokazovat, tak se v Česku jezdi nespočet závodů na velkých endurech kam muže kdokoliv s čímkoliv 600ccm+ což ta KTM splňuje i každým válcem zvlášť, tady ale spíš šlo o nepochopenou ironii, nevím jak jezdi Will a on neví jak jezdím já, potkali jsme se jen při parkování.

seikos (975) napsal 01.09.2017 v 09:30

wil: tady ve videu se můžež kouknout, že to ten "pozér s dakarskýma kapotama vůbec neumí"

seikos (975) napsal 01.09.2017 v 09:02

Padafka: nojo, moc jsi pobavil Na to že vypadáš v reálu že neumíš do pěti napočítat jsi sesmolil parádní cestopis, kterej má dokonce hlavu a patu Je vidět že je psaný s odstupem a s vychladlou hlavou.

wil: nesuď knihu podle obalu. Tomáš jezdí parádně a na tom těžkým TA (s céčkovým obutím) vyjede všude. A pokud jsi takovej frajer jak se zdáš, vezmi svoji Káču na podzimního Krocana v polovině října a můžeš mu to (nám to) ukázat jak se má jezdit. A večer to můžeme pořádně zapít

pecen (0) napsal 01.09.2017 v 08:05

Pěkná motodovolená, máte můj obdiv, obzvláště Bára ! Doufám, že se na ten Balkán taky někdy podívám...

crcal (0) napsal 01.09.2017 v 07:19

Parádní počteníčko,díky za něj.

myrryn (28) napsal 01.09.2017 v 07:09

Rychle zase někam jeďte, ať si můžu něco počíst. Super, dík.

PNewman (2) napsal 31.08.2017 v 23:35

Nevím, jak se to tady opravuje, myslel jsem fidlimydli.

PNewman (2) napsal 31.08.2017 v 23:31

Báro, díky. Ty ruce musely být nepříjemné, ale holt k cestování bolest patří. A jinak má opravdu fidlimidli pravdu...

MotoBjamboja (14) napsal 31.08.2017 v 22:40+1

Můj pohled? Jednak asi nejlepší dovolená, protože v ní byly zahrnuty motorky, on i off, něco málo turistiky i moře, hory, nádherná příroda, prostě kombinace všeho nej.

Co se týče samotného ježdění, nečekala jsem, že budu mít ten první den takové potíže. A po mém druhém pádu jsem Toma upřímně litovala, v jeho výrazu byla znát beznaděj, ale v takovém tom dobrém slova smyslu, pak jsem se rozjezdila a bylo to fajn, myslím, že jsem nás nijak nebrzdila. Už mám po nějaké té lehčí operaci kostí kvůli moto, takže nějaké bloky v hlavě prostě jsou a ta velká neterénní moto je pro mě hůře ovladatelná a udržitelná zkrátka.

Co se týče Bosny jako takové, ty trasy jsou překrásné, mně se tam jezdilo moc dobře a sice je to psáno s humorem a nadsázkou, ale mě přijde, že to vše probíhalo, jak je to v tom cestopise popsáno. I právě s tou dávkou humoru. A to tam chybí, že jsme si doslova jednou opravdu ustlali skoro na minách (aspoň podle zarostlé značky, která nebyla vidět) - on to tam prostě nechtěl napsat :D
Zase si nemyslím, že bychom byli tak cestovatelsky nezkušení, ono v té oblasti, kde jsme jednu noc nemohli najít to ubytko, hotely určitě byly, ale my nechtěli moto nechat bez dozoru.
Měla jsem tak od půlky té dovolené opravdu problémy s pálením rukou, že jsem i několikrát brečela bolestí, za jízdy jsem to tak nevnímala, ale večery trpěla. Ale ani to mi ten dojem nedokáže zkazit.
A ani ty přejezdy nebyly tak hrozné, nejsme chudáci, co nemaj na dálnice, ale prostě ta tisícovka za 15 hodin po prdelkách, to se pak vypráví k dobru, ne? :D

Více mě k mému pohledu nenapadá :)

PNewman (2) napsal 31.08.2017 v 21:04

Dobře se to četlo, žábu velikosti retrívra pořád vidím, jakobych tam byl. Báro, super! Trochu by mě zajímalo, jak to všechno bylo z tvého pohledu. Měj te se.

Předchozí
1 2