Bali na skútru

Hodnocení (0x):
|Zatím nehodnoceno| Nahlásit
Odkaz:

Bali jsme na skútru projeli v roce 2019. Dokopat se k vytvoření videa byl vážně nadlidskej úkol, ale nakonec se nám to podařilo...i když s tříletým zpožděním ?

Bali byl náš první kontakt s Asií. Vybrali jsme si tenhle ostrov, protože se nám zdálo, že tam najdeme všechno na jednom místě, zajímavé památky, krásnou přírodu a dobré jídlo. To se nám i potvrdilo. Jako strategické body jsme si zvolili Ubud, Amed a Sanur, tam jsme si zajistili ubytování a půjčení skútru. Každou oblast jsme pak na něm pár dní prozkoumávali. Na Bali není problém půjčit si auto, případně i s řidičem, ale skútr nám přišel daleko praktičtější, i když to byly trochu plečky. Jen na přejezdy mezi jednotlivými místy jsme využili taxík, přestože pro balijce by nebyl problém na skútru odvézt nas dva, kufry i batohy.
Jídlo bylo výborné, zvlášť ovoce, samozřejmě krom durianu. Tuhle zkušenost už si určitě zopakovat nepotřebujeme. Rozhodně je možné užít si tady krásnou válecí dovolenou, ale my jsme se snažili vidět co nejvíc zajímavých míst. Navštívili jsme několik chrámů, vodopádů (u jednoho jsme byli dokonce úplně sami, což byla paráda), rýžová pole, kávou plantáž i opičí les. Krásný byl i ostrov Nusa Penida, který by si určitě zasloužil víc času a taky pořádnou investici do místních silnic.
Při zpáteční cestě jsme ještě strávili pár hodin v Dubaji, kde jsme vyrazili na Burj Chalífu a do akvária.

Vložil: CryptoRider

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Podívej se na další videa


TOPlist