globalmoto_kveten

Téma: Vzpomínky zůstanou
13.2.2010 v 08:03
Na tomto místě bych si s vámi chtěl připomenout závodníky kteří už nejsou mezi námi . Vzpomenout si při jejich výročí i jen tak když si na ně vzpomenem. Slovem i obrázky , protože mnozí z nich obětovali motocyklovému sportu všechno . Někteří i svůj život. A jak jsme se shodli na jiném vlákně s Honzou Vítovcem - Na tyto lidi se nesmí zapomenout

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Vzpomínky zůstanou

12.7.2011 v 21:55 | Nahoru | #1

2LEKO píše: 1950 – 10.9. byla odstartována první Velká cena ČSR silničních motocyklů. Jezdci v kubaturách 250ccm a 350ccm startovali společně, byli odlišení pouze barvami svých vest. Nejvýraznější osobností závodu se stal Josef Vejvoda, vítěz v třídě 250ccm.

Na brněnském okruhu startoval celkem čtyřikrát. Dojel dvakrát a z toho jednou zvítězil. Dvakrát ho porucha a pády ze závodů vyřadily. Hned první závod v premiérovém ročníku mu v sedmém kole závodu přinesl nepříjemnost. Prasklá palivová nádrž znamenala zastávky v depu a doplnění benzinu. Všechno bravurně zvládl, byl ze všech nejrychlejší a ještě stačil zajet i nejrychlejší čas na jedno kolo.

Včera se zjevil u nás u hospody!...86 roků...porážel Štastného i Paruse...který je údajně poslední, co žije z jejich generace!...naprosto v pohodě "PÁN"!

By me zajimalo, jestli sis vzpomnel na kamarada s podpisem...