globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: jak se bránit po změření rychlosti radarem osoba cizince neprošla
 
21.12.2022 v 12:02
provozovatel vozidla byl vyzván k úhradě pokuty několik tisíc příkazem...magistrát namítá, že si cizinec nevyzvedl poštu a ta se vrátila jako nedoručená z Ruska :D napadají mě jenom dvě možnosti nyní ale nevím, co je nejlepší...bude se ted podávat odpor.Neví někdo, jak bude magistrát postupovat při neuhrazení pokuty? předá to exekutorům, a ti navýší částku o 10000? :D
EDIT: prosím nediskutujte o tom, co je správné.Osobně jsem uplně znechucen,v současném nastavení se nevyplatí komukoliv půjčit auto ani na zajetí na nákup!!! jsi bohatý provozovatel/vlastník, tak plat...asi státní moto...a rozmístit policajty na silnici, co by je odchytávaly, je nenapadne... zajímají mě obhajoba, těch co uspěly před magistráty a podařilo se jim pokutu neplatit...

Naposledy editováno 22.12.2022 10:38:08

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) jak se bránit po změření rychlosti radarem osoba cizince nep...

18.3.2023 v 13:41 | Nahoru | #1

Číkus píše: mscallisto> Pak se pochlub jak to dopadlo.

Jen upozorním, že 358 dnů uběhlých od údajného přestupku ještě neznamená (blížící se) promlčení. Promlčecí lhůta se restartuje zahájením správního řízení a také vydáním rozhodnutí o vině.



Já to chápu tak, že promlčecí lhůta běží dnem od spáchání "přestupku" kdy mají 1 rok na to zahájit přestupkové řízení, aniž byste cokoliv věděli.
Po zahájení řízení o bagatelních přestupcích jakým překročení rychlosti je a kde nevznikla škoda ani újma na zdraví začíná běžet tzv. doba prekluzní tzn. zjistit jestli se skutečně přestupek stal nebo nikoliv a to do max. 1 roku s tím, že když ho explicitně prokážou = sankce, pokud ne = přestupek se nestal a právo zaniká, ale to oni vůůůůbec nedělají !!!

(reakce na) jak se bránit po změření rychlosti radarem osoba cizince nep...

18.3.2023 v 13:49 | Nahoru | #2
mscallisto> 1. Pokud o přestupku bylo zahájeno správní řízení, konec promlčecí doby se posunul z výročí přestupku na výročí zahájení správního řízení. 2. Pokud bylo ve věci vydáno rozhodnutí o vině (byť nepravomocné), konec promlčecí doby se posunul z výročí zahájení řízení na výročí vydání onoho rozhodnutí.

Jelikož píšeš něco o dokazování, lze se domnívat, že správní řízení zahájeno bylo, tedy datum přestupku je již irelevantní. To Tě bude zajímat až pokud se podaří udržet správní řízení v běhu ještě další dva roky. A také zmiňuješ rozhodnutí odvolacího orgánu (tedy zrušení rozhodnutí prvoinstančního úřadu a vrácení zpět?), pak se lze domnívat, že došlo k vydání rozhodnutí o vině, čímž se promlčení opět oddálilo.

Jaký je tedy vlastně timeline Tvého případu?

Naposledy editováno 18.03.2023 13:56:27
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist