globalmoto_kveten




globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: Chrániče páček
25.9.2019 v 08:55
Ahoj, chtěla bych si na své Rko pořídit chrániče páček či rukojetí nebo jak je tomu správně říká Teda já bych spíš chtěla chránit ruce před větrem a deštěm.. Ale vůbec se v tom nevyznám. Na netu je jich mraky,ale já bych potřebovala vědět:
1)je to typizované pro konkrétní motorku?
2)jak se to uchytává? (koukala jsem, že některé mají jednobodové a některé dvoubodové uchycení)
3)jaký je rozdíl ve zpracování? Někde jsem viděla, že tam psali něco o vyztužení..
4) jak složité je na to případně připojit blinkry? (líbí se mi ty co mají integrovaná světla)

Vím že to není úplná nádhera,ale je to praktické a jelikož jezdíme za každého počasí tak pro mě celkem nutné.
Děkuji moc za rady a zkušenosti..

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Chrániče páček

9.10.2019 v 14:24 | Nahoru | #1

DVI píše: OK, jak to tedy je s tou dosažitelnou pevností? Nevykládejte si to jako rejpání, prostě mě to zajímá. V práci si necháváme někdy dělat prototypy právě na 3D, ale pokud to není jen nějaká krytka, tak nosné díly většinou nelze zatížit naplno. Je to tím, že tisk probíhá na atmosférickém tlaku , na rozdíl od vstřikování plastu nebo tažení u trubek, atd.
Samozřejmě, je docela možné že nezunám poslední technologické možnosti.

Jinak, i mě by zajímaly blastry , které budou mít pevnou konstrukci jako MX typ, ale budou větší aby plnily i účel komfortní ochrany proti dešti a větru, jako uši na cendurech.



Pevnost neni stejna, tomu se přizpůsobí konstrukce. Bezne tisku funkcni dily, jen jsou konstrukčně jine nez ty vstriknute - treba vetsi tloustka steny atd (to je naopak u vstrikovanych dilu problem) samo prototyp dílu co ma byt nasledne treba frezovan neno odstriknut nema stejne vlastnosti

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Chrániče páček

9.10.2019 v 14:45 | Nahoru | #2
assassin>
OK, jasný. Prototyp z výkresu pro pozdější vstřikování v seriové výrobě bude asi málo pevný, ale chápu že to jde navrhnout jako finální maloseriovku ze 3D...

Simulace se dá udělat ve 3D nějakém CAD systému, ale dají se zaručit parametry materiálu, v závislosti na technice tisku ? Vím že rychlost tisku a další věci to ovlivní, takže nestačí vycházet čistě z datasheetu k materiálu ?
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist