globalmoto_duben_nolan




globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: Alkohol za volantem
 
12.8.2016 v 10:41
Zdravim, potreboval bych poradit, jak u spravniho rizeni. Nadejchal sem 0,9 a chystam se jit vysvetlovat.. Za 1. U takovyhle hladiny asi nema smysl uplne zapirat (na krev me nevzali, papiry mi nechali, ale jako dukaz sem se ptal v jedny pr.poradne dejchani staci) ? Za 2. Sem na tom hur s penezma a potreboval bych to natahovat - kvuli cemu se da odvolat? Co sem nasel, tak jen kvuli vysi sankce to nejde?? Dik za rady a klidne SZ

1 reakcí na tento příspěvek Alkohol za volantem

13.8.2016 v 21:57 | Nahoru | #1
Hladina alkoholu 0,8 ‰ zvyšuje riziko účasti řidiče na dopravní nehodě téměř třikrát. Už při hodnotě 1,5 ‰ se riziko vzniku dopravní nehody zvyšuje téměř 22x a současně je tento řidič vystaven 200 násobně vyššímu riziku účasti na smrtelné dopravní nehodě.

„Lidé, jejichž koncentrace alkoholu v krvi je pod 0,55 ‰ se mohou cítit lépe, psychicky lehčeji, uvolněněji a své okolí mohou vnímat velmi pozitivně. Přestože se člověk s uvedenou koncentrací alkoholu v krvi může cítit výrazně lépe než ve zcela střízlivém stavu.

Pozitivní a zlehčené vnímání je u člověka způsobeno utlumením, narušením vnímání reality a zkreslením aktuální situace. V silničním provozu tento stav způsobí, že i jen lehce podnapilý člověk, vznikající rizikové situace sice vnímá, ale neuvědomuje si možná rizika a snadno je podhodnotí. Podhodnocení rizika pak znamená pozdější reakci a delší brzdnou dráhu. „Po překročení koncentrace 0,5 ‰ alkoholu v krvi začíná převažovat negativní efekt jeho účinku na lidský organismus. Člověk se stává apatickým, snadno upadá do depresí a je celkově v útlumu. Alkohol za volantem zvyšuje nejenom agresivitu za volantem a přeceňování řidičských schopností, ale má i výrazný vliv na periferní vidění řidiče. Zvýšená míra alkoholu v krvi řidiče způsobuje tzv. „tunelové vidění“.
Ve srovnání se střízlivým řidičem, vnímá řidič s 0,8 ‰ alkoholu v krvi necelé tři čtvrtiny prostoru a řidič s 1,8 ‰ alkoholu v krvi již jen necelou třetinu.
Na celkovém počtu usmrcených osob v období 1993 – 2011 činil podíl usmrcených vlivem alkoholu 10 %, což znamená, že přibližně každá 10. usmrcená osoba zemřela v důsledku vlivu alkoholu. V roce 1994 byl podíl nejvyšší (16 %), naopak v roce 2007 nejnižší (3 %). Vývoj v posledních 3 letech byl nadprůměrný.
V roce 2011 v drtivé většině případů byly osoby usmrceny v případě, že byl pod vlivem alkoholu řidič motorového vozidla (96 % případů). Z pohledu dopravních nehod s vlivem alkoholu je velmi NEGATIVNÍ, že 55 % těchto dopravních nehod spáchaly osoby pod vlivem alkoholu 1,5 ‰ a vyšší. V souvislosti s výše uvedeným lze konstatovat, že u těchto osob je míra rizika 22krát vyšší než u střízlivé osoby! Drogy se na dopravních nehodách s podílem alkoholu a omamných látek podílely cca 3 %.

Naposledy editováno 13.08.2016 22:00:01

(reakce na) Alkohol za volantem

13.8.2016 v 22:12 | Nahoru | #2
Decathlon> Vykřičník, velká písmena,... tak trochu bulvární "Jedna paní povídala"
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist