globalmoto_duben_nolan




globalmoto_nolan Přidat reklamu

Téma: Správní řízení a spravedlnost?
 
25.10.2015 v 12:19
Myslíte, že pan ministr dobře pochopil, k čemu by mělo sloužit správní řízení?
A nebo je v této oblasti nekompetentní, měl by jít někam na školení, nebo je to marné, je to marné, je to marné?

"Ťok současně uvedl svou představu: „Když udělám přestupek, měl bych být chycen a pykat.“ Zmínil, že se ve správním řízení stále nedaří vymáhat pokuty efektivně, i když se prodloužila z roku na dva doba promlčení."

Je účelem správního řízení skutečně efektivní vymáhání pokut, nebo je to právo obviněného na objektivní prokázání přestupku, a případně na jeho spravedlivé posouzení?


Naposledy editováno 01.11.2015 20:50:51
Anketa: Jak je na tom pan ministr s právním povědomím?
Má právní povědomí značně deformované.
15%
14
Je to expert v oblasti práva a myslí to s námi dobře.
7%
7
Je to vůl.
78%
73

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 10:44 | Nahoru | #121

wedness píše: A když ke stejné situaci dojde mimo obec v devadesátce, kde já pojedu 90 a ten přede mnou 60, je to hruška nebo jabko?
Rychlost umíte měřit, je to snadno průkazné, proto se měří a kasíruje.



To je přesně o těch když, jak jsem psal. Přečti si ještě jednou, čeho se ta statistika,kterou zde řešíme týká. Povšimni si zvlášť důkladně sousloví příčiny nehody řidičů . Jsi přesvědčený, že při dopravní nohodě stojí poblíž policista s radarem a měří aktuální rychlost? Případně, že každou nehodu zkoumá soudní znalec? To není statistika dopravních přestupků jako takových.

Takže ano, v tomto případě mícháš hrušky s jabkama.

(reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 10:50 | Nahoru | #122
Qeeg> No je to tak jak píše Petr_Ajs. V podstatě vždy, když dojde k nedobrždění a k nárazu do vozidla jedoucího před jiným vozidlem, tak se to statisticky zařadí jako nedodržení bezpečné vzdálenosti, protože je to nejjednodušší, nemusí se to nijak dál extra zkoumat a prokazovat. V zásadě jsou ale na vině dvě věci, buď nevěnování se řízení, což je zase jiná statistická škatulka, ale to by musel řidič přiznat, nebo překročení dovolené rychlosti, resp. nepřízpůsobení ryhlosti provozu na pozemních komunikacích, ale to by muselo opět bejt na přiznání nebo na znaleckej posudek. Tahle statistika co tu uvádíte je prostě hrozně zkreslená a neodpovídá realitě. Podívejte se na nějaká crash videa na youtube, většina těch nehod je způsobena nepřiměřenou rychlostí jízdy. Ano je tam třeba nedání přednosti v jízdě, ale pokud by ten člověk jel dostatečně pomalu, mohl by zareagovat a ke střetu by nedošlo, což se ovšem nestane a z aut je fašírka. Doufám, že jsem to podal srozumitelně.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 10:53 | Nahoru | #123

Bings píše: Číkus> Překročení rychlosti o 40 km v obci ti přijde jako malé překročení? No to se pak asi nemáme o čem bavit.



ale asi je fajn ze ti za to napoprve neseberou noty, ale spravi to 25tacu....

jinak 90+kmh v obci uz jsem jel mockrat, opustenejch mist kde to je bezpecne a pritom splnuji definici obce je spousta....

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 11:03 | Nahoru | #124
assassin: Přesně to jsem chtěl napsat. Že ta "obec" často vypadá tak, že jsou dvě skupiny domků, na začátku a na konci, a mezi nimi kilometrová spojovačka mezi poli nebo stromy, bez přechodů, křižovatek nebo blízkých chodníků. Není důvod tam nejet mnohem rychleji než 50 a z definice zákona se v tom místě o obec nejedná. Jenže policie má o výkladu pojmu "obec" jinou představu.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 11:17 | Nahoru | #125

1100Virago píše: assassin: Přesně to jsem chtěl napsat. Že ta "obec" často vypadá tak, že jsou dvě skupiny domků, na začátku a na konci, a mezi nimi kilometrová spojovačka mezi poli nebo stromy, bez přechodů, křižovatek nebo blízkých chodníků. Není důvod tam nejet mnohem rychleji než 50 a z definice zákona se v tom místě o obec nejedná. Jenže policie má o výkladu pojmu "obec" jinou představu.



Policie se řídí v tebou myšlených případech dopravním značením, které neumisťuje ona, ale jiné odpovědné úřady. O zbytečně daleko umístěných značkách, označujících obec se mluvilo nejednou a dokonce se někde už uchýlili k nápravě, i když to je asi minimum případů. To není o policii, ale o těch, co určují místo těchto značek.

Každopádně se shodneme na tom, že měřit v těchto místech, pokud k tomu není jiný důvod, který zrovna tobě nemusí být známý, přesto, že tam nějaký je, je vychcanost a jednoduchost, jak vybrat kačky a splnit si čárky. Bezdůvodně by tomu tak nemělo být a jsou asi cesty účinější, jak tomu zabránit, než nadáváním na sociální síti. Naopak do stejně hloupé pozice stavím řidiče, který není schopný vydržet pár vteřin, protože déle to opravdu netrvá, než sešlápne plyn případně má problém o trochu dříve přibrzdit.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 11:18 | Nahoru | #126
assassin> No to je trochu jiná debata. Nejsem papež, taky občas jezdim jako prase, ale taky počítám, že mě za to můžou osolit. Míst, kde se v obci dá bezpečně jezdit 90 je poskrovnu a většinou jsou zregulována značkou na 70, takže by ses tam o 40 víc nedostal. Takové ty prdelky, kde je pár baráku jak se to píše jsou nejnebezpečnější, protože tam málokdy je dobře vidět na cesty, které silnici křižují a těch pár lidí co tam bydlí Vám klidně vleze do cesty nebo vám tam vjede traktorem.

1 reakcí na tento příspěvek Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 11:22 | Nahoru | #127
Ještě dodám, že na místech, kde je dobře vidět, rovná silnice a padesátka (nebo na konci obce) se většinou neměří, protože by úředníci měli problém prokázat společenskou nebezpečnost skutku spočívajícího v překročení dovolené rychlosti a takový skutek by pak nebyl přestupkem.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 11:26 | Nahoru | #128
Bings> Záleží kde a kdy. Jsou místa kde 40km/h opravdu malé překročení je i když ne z pohledu zákona (třeba víceproudý výpadovky mimo špičku) a jsou místa kde 30km/h na padesátce je nepřiměřená rychlost i když z pohledu povolených rychlostí naprosto v pořádku takže to nikdo řešit nebude.

Petr_Ajs> Statistika dopravních přestupků ukáže jenom to na čem se nejlíp vybíraj pokuty (co se nejsnáze prokazuje). Pokud by jsi vyhodnocoval nebezpečnost jednání podle statistiky dopravních přestupků by nejnebezpečnějším chováním pravděpodobně bylo špatný parkování, zato nedání přednosti asi není třeba řešit protože to se skoro neděje...

1 reakcí na tento příspěvek Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 11:30 | Nahoru | #129
U nás velmi rádi měří a vybírají o prázdninách u školy,kde je mimojiné 30-ka.......co k tomu dodat....

(reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 11:31 | Nahoru | #130

stráťa píše: Petr_Ajs> Statistika dopravních přestupků ukáže jenom to na čem se nejlíp vybíraj pokuty (co se nejsnáze prokazuje). Pokud by jsi vyhodnocoval nebezpečnost jednání podle statistiky dopravních přestupků by nejnebezpečnějším chováním pravděpodobně bylo špatný parkování, zato nedání přednosti asi není třeba řešit protože to se skoro neděje...



Ano, proto jsem řekl, že míchá hruška s jabkama, protože v one statistice jde o dopravní nehody a ne přestupky, jako takové. Přečti si, k čemu ona odpověď byla a budeš v obraze. Tento tvůj dodat je k zbytečný, netvrdí nic, s čím bych nesouhlasil, případně bych říkal něco jiného.

(reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 11:33 | Nahoru | #131

langenau píše: U nás velmi rádi měří a vybírají o prázdninách u školy,kde je mimojiné 30-ka.......co k tomu dodat....



Že lidská hloupost nezná hranic, krom té hlouposti nadřízených, co o tomto nesmyslném jednání rozhodují?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 11:44 | Nahoru | #132

Bings píše: Ještě dodám, že na místech, kde je dobře vidět, rovná silnice a padesátka (nebo na konci obce) se většinou neměří, protože by úředníci měli problém prokázat společenskou nebezpečnost skutku spočívajícího v překročení dovolené rychlosti a takový skutek by pak nebyl přestupkem.



no to neni pravda. malokdo totiz vubec tusi, ze to jde... nezaplatit pokutu na miste, nechat to jit do spravka a tam rozporovat materialni aspekt prestupku...
zvlast kdyz policajti na miste casto vykladaj pohadky o tom, ze takhle to mas za dva litry, ale ve spravnim to bude za vic atd atd....

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 11:49 | Nahoru | #133

Bings píše: assassin> … a většinou jsou zregulována značkou na 70, takže by ses tam o 40 víc nedostal…



Tobě to více než 110 nejede?

1 reakcí na tento příspěvek Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 11:49 | Nahoru | #134
Pokud dojde k placení pokuty, tak na místě neplatíš správní poplatek. O to je to levnější. Ale každý si tuto radu, která je samozřejmě i zneužitelná vykládá jinak.

(reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 12:26 | Nahoru | #135
assassin> No tak za prvé jsem ještě nepotkal policajty, že by měřili někde tak vychcaně, jsk se tady píše a za druhé přestupky sám řeším a případ, kdy je měření nesmyslnou buzerací jsem ještě neměl.

(reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 12:28 | Nahoru | #136
wedness> Reagoval jsem na příspěvek, ve kterém auto řikal, že jezdí v obci devadesátkou, ergo na sedmdesátce by překročil rychlost pouze o dvacet.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 12:34 | Nahoru | #137
Petr_Ajs> žádný správní poplatek tam není, pointa je v tom, že PČR na místě může blokem udělit pokutu nižší, než je pokuta stanovená zákonem pro správní řízení. V blokovém řízení jsou pokuty od 0 do X a ve správním řízení je spodní hranice pokuty minimálně 1500,- Kč, takže pokud víš, že si přestupek spáchal, vyjde tě to ve většině případů levnějš blokem než ve správním řízení

Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 13:12 | Nahoru | #138
Bings - V Jablonci nad Nisou pravidelně v noci zašitý fízlové s kamerou, pozorující zda zastaví auto na STOPce při výjezdu na Prahu. Provoz nula, světla člověk vidí na kilometr a místo je přehledné. Dostal jsem 500,- protože jsem nezastavil uplně, ale pouze přibrzdil, zhruba na 5km/h. Jistě, z pohledu zákona jsem se dopustil přestupku. Z pohledu zdravého rozumu se policajti dopouští hrabání peněz z našich kapes.
Dalším bodem je rychlost. Když jedu na své Aprilce 180, jsem bezpečnější než když se šine Favorit 130. On je přitom dle zákona v pořádku, já ne. Měření na prázdných dálnicích je vůbec taky pohádková věc. Dle mě je problém v tom, že PČR se nezajímá o faktické snížení nehodovosti a zvýšení bezpečnosti provozu, ale o to kolik vyberou. Mám několik známých co slouží a potvrdí to každý.
Protiústavní nápady ministra Ťoka mě připomínají jiný protiústavní zákon - o diskriminaci, kdy obžalovaný musí prokazovat svojí nevinu, a nikoliv žalobce jeho vinu. Stejně tak u správního řízení je důkazní břemeno na úřednících a pokud se s tím neumějí vyrovnat, nemají právo brát plat. Dvouletá lhůta je zrůdnost, dva roky se s někým tahat o to, zda jsem něco spáchal a nebo ne a až poté dostat trest? Pokud úředníci neumějí vyřešit přestupky do šesti měsíců, jsou lempli. Já sám jsem překročil rychlost na dálnici (prázdné krom jednoho kamionu a passata před ním, na tří pruhu) a ačkoliv jsem nedělal žádné obstrukce, tak mě trest přišel až skoro po roce. Což vzhledem k mému povolání řidiče je opravdu paráda.

Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 13:27 | Nahoru | #139
My ty prachy z národa dostaneme.

Vše je podřízeno jenom výběrem peněz za vše, tedy i za přestupky formou pokut. Tady nastupují zákonodárci, aby vymysleli ve spolupráci se svými našeptávači, jak to nejlépe udělat a při tom to zdůvodnit nějakou lidskou stránkou, třeba bezpečností provozu. Nejde o žádnou bezpečnost, nebo prevenci a pod. to vše je jenom zástěrka. Proč by jinak bylo tak málo lehkých přestupků, které nikoho neohrožují, jen se to prostě podle zákona nemá, vyřešeno na místě domluvou. Za to policie placena není. Jde o to, co nejvíce nasypat do státní kasičky, popřípadě do kasičky obce. Bezpečnost pro kohokoliv jde stranou a prevence se neřeší, nebo jenom naoko. Statistiky jsou taky k ničemu, už se to tu více méně psalo, že statistiky se udělají, jak je třeba.

1 reakcí na tento příspěvek Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 13:32 | Nahoru | #140
Bingsi, vím, jen jsem si musel rýpnout.

Vrátím se k tématu vlákna. Jde o to, že správní řízení má být m.j. ochranou proti zvůli policie. Pokud se ve správním řízení obhájíš, je to proto, že jsi přestupek nespáchal, nebo ti nebyl prokázán zákonným způsobem. Případně se vyhneš trestu obstrukcemi. Tyto obstrukce ale opět činíš zákonným způsobem. A pokud jsou obstrukce účinné, znamená to nejspíš, že někdo neplní (na straně úřadu) své povinnosti tak, jak má. A ty schvaluješ, aby kvůli lemplům úředníkům, kteří nejsou schopni vykonat, co mají, v tomto případě vymoci právo, se plošně omezila ochrana proti zvůli policie?

Bžžžžž… bžžžžž… Jel jste rychle, pane řidiči!

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 13:42 | Nahoru | #141

Bings píše: Petr_Ajs> žádný správní poplatek tam není, pointa je v tom, že PČR na místě může blokem udělit pokutu nižší, než je pokuta stanovená zákonem pro správní řízení. V blokovém řízení jsou pokuty od 0 do X a ve správním řízení je spodní hranice pokuty minimálně 1500,- Kč, takže pokud víš, že si přestupek spáchal, vyjde tě to ve většině případů levnějš blokem než ve správním řízení



Poplatek za správní řízení (přesný název neznám, nejsem úředník, ale je to něco jako náklady řízení), pokud v onom správním jsi uznán vinným z přestupku už byl zrušen? To je mi novinka. Neřeší se tu pouze PČR, ale i MP. Krom toho, pokuty i jejich rozmezí se řídí zákonem a ne složkou, která ji uděluje.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 13:43 | Nahoru | #142
wedness> No ono to s těmi obstrukcemi není tak lehké. Máš pravdu, že správní řízení má sloužit zejména v případech, kdy vina není jednoznačná nebo právě proto, aby účastník dostal možnost obhájit se. Nikde není psáno, že policajti vědí všechno, nejsou to žádní právníci a většinou ani mudrcové, takže jedou podle příruček, když se chceš dohadovat, jsi do správka. No nicméně ty obstrukce jak píšeš jsou primárně činěny s cílem vyhnout se potrestání a pak se jedná o postup, který je zneužitím zákona, ačkoliv je formálně zákonný, něco jako jednání v rozporu s dobrými mravy. Z osobní zkušenosti vím, že pokud ti někdo začne vehementně obstruovat, pak půl roku nic jinýho neděláš, než že řešíš toho jednoho dárečka a pokud máš k tomu řešit x jiných věcí, tak prostě nestíháš. S ohledem na to, že se jede na efektivitu, pak ti úřednici prostě nechají být toho co obstruuje a věnují se těm, od kterých vymůžou. Kvůli jednomu kverulantovi prostě nepošlou do kelu x jiných, které mohou vyřešit.

(reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 13:44 | Nahoru | #143
[quote=Petr_Ajs]Policie se řídí v tebou myšlených případech dopravním značením, které neumisťuje ona, ale jiné odpovědné úřady. O zbytečně daleko umístěných značkách, označujících obec se mluvilo nejednou a dokonce se někde už uchýlili k nápravě, i když to je asi minimum případů. To není o policii, ale o těch, co určují místo těchto značek.

Umístění dopravních značek i na účelových komunikacích určuje odbor dopravy. Ale vždy je tam jako doporučující orgán policie. Takže v blbým umístnění značek má též prsty.

(reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 13:49 | Nahoru | #144

Bings píše: Číkus> Překročení rychlosti o 40 km v obci ti přijde jako malé překročení? No to se pak asi nemáme o čem bavit.


Promiň, správnější by bylo použít zanedbatelné překročení rychlosti.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 13:59 | Nahoru | #145

Bings píše: wedness> No ono to s těmi obstrukcemi není tak lehké. Máš pravdu, že správní řízení má sloužit zejména v případech, kdy vina není jednoznačná nebo právě proto, aby účastník dostal možnost obhájit se. Nikde není psáno, že policajti vědí všechno, nejsou to žádní právníci a většinou ani mudrcové, takže jedou podle příruček, když se chceš dohadovat, jsi do správka. No nicméně ty obstrukce jak píšeš jsou primárně činěny s cílem vyhnout se potrestání a pak se jedná o postup, který je zneužitím zákona, ačkoliv je formálně zákonný, něco jako jednání v rozporu s dobrými mravy. Z osobní zkušenosti vím, že pokud ti někdo začne vehementně obstruovat, pak půl roku nic jinýho neděláš, než že řešíš toho jednoho dárečka a pokud máš k tomu řešit x jiných věcí, tak prostě nestíháš. S ohledem na to, že se jede na efektivitu, pak ti úřednici prostě nechají být toho co obstruuje a věnují se těm, od kterých vymůžou. Kvůli jednomu kverulantovi prostě nepošlou do kelu x jiných, které mohou vyřešit.



A proc je nekdo kdo zna a pouziva sva prava pro tebe kverulant ?
Protoze razis teorii ze kdyz nekdo jel udajne rychleji ma klopit aby si z toho nektere obce udelali myto ? Jako treba par mestysu na Morave ? Kde jsou rozpoctovy kapitoly na vyber pokut z radaru nedilnou soucasti rozpoctu mesta uz tak schodkoveho ??

Cely na jedno brdo postupny utajovani sroubu a zbavovani lidi jejich zakladnich prav. A je jedno jestli je to EET nebo pokus o zruseni opravych prostredku v ramci spravniho zakona.
Mohu ze zeptat na tvoje ctene povolani ?

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 14:05 | Nahoru | #146
Petr_Ajs> Náklady správního řízení v podobě paušální částky ti samozřejmě naúčtovat můžou, ale většina úřadů co vím, tak to nedělá. Uplatňuje se to pouze v případě, že tam vznikají nějaké extra náklady, například na znalecký posudek, někdy ani tak ne. Je ale fakt, že nevim , jak to chodí na všech úřadech. Jinak jsem nikdy nepsal, že záleží na tom, který orgán pokutu ukládá, ale jde o to, zda se pokuta ukládá v blokovém nebo plném správním řízení. Pokutu v blokovém řízení mohou uložit samozřejmě i jiné orgány než PČR, třeba též městská policie nebo sám správní orgán, který je oprávněn přestupkové jednání projednat, tedy příslušný obecní úřad s rozšířenou působností.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 14:16 | Nahoru | #147

Bings píše: Petr_Ajs> Náklady správního řízení v podobě paušální částky ti samozřejmě naúčtovat můžou, ale většina úřadů co vím, tak to nedělá. Uplatňuje se to pouze v případě, že tam vznikají nějaké extra náklady, například na znalecký posudek, někdy ani tak ne. Je ale fakt, že nevim , jak to chodí na všech úřadech. Jinak jsem nikdy nepsal, že záleží na tom, který orgán pokutu ukládá, ale jde o to, zda se pokuta ukládá v blokovém nebo plném správním řízení. Pokutu v blokovém řízení mohou uložit samozřejmě i jiné orgány než PČR, třeba též městská policie nebo sám správní orgán, který je oprávněn přestupkové jednání projednat, tedy příslušný obecní úřad s rozšířenou působností.



Citace ze správního řádu:

Povinnost nahradit náklady řízení paušální částkou uloží správní orgán účastníkovi, který řízení vyvolal porušením své právní povinnosti. Prováděcí právní předpis stanoví výši paušální částky nákladů řízení a výši paušální částky nákladů řízení ve zvláště složitých případech nebo byl-li přibrán znalec. V případech hodných zvláštního zřetele lze výši paušální částky na požádání snížit.

Mě je známo, i když ruku do ohně za to nedám, že se jedná v základu o 1.000,- Kč, Pokud jsou přizváni znalci, tak se částka podle toho zvyšuje. Nevím, jak to chodí v menších obcích a podle čeho soudíš, že to většina nedělá. V Ostravě tento poplatek dle zákona prý účtován je. Proto je pokuta na místě zaplacená menší, než následně placená ve správním řízení. Pokud k placení dojde. A ano, ve správku jsou vyšší pokuty, ale ne vždy a i tam se můžeš dostat na shodnou výši s pokutou udělenou na místě.

4 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 14:18 | Nahoru | #148
gugo> Debata o potřebnosti zákonné regulace některých oblastí je hodně teoretická a hodně na dlouho a každý na to má svůj názor. To samé platí o debatě k tématu zneužívání pravomoci ze strany příslušných orgánů. Pokuty pak logicky budou rozpočtovou položkou obce, jelikož jim příjmy z pokut náleží ze zákona.

Nicméně své úvahy stavím na jedné základní myšlence. V téhle republice, a nejenom v ní, se vžilo, že je určitá tolerovatelná hranice páchání protiprávního jednání a dle mého to není dobrý přístup. Pravidla jsou od toho, aby se dodržovala a jestliže je porušíš, měl bys počítat s tím, že může přijít sankce a je pak jen na tobě, zda do toho porušení s tím rizikem půjdeš nebo ne, pokud ano, pak nenaříkej, že ta sankce přišla a zaplať.

To je stejné jako kdybys říkal, že krádež lízátka není krádeží, protože se jedná o lízátko a ne o kufřík plný peněz. Oboje je protiprávním jednáním, které by mělo být určitým způsobem potrestáno, ale při volbě trestu by mělo být přihlédnuto k závažnosti tohoto jednání. Jinak mé ctěné povolání je právník.

(reakce na) Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 14:21 | Nahoru | #149
Bings> Co se těch poplatků týče předpokládám vycházíš z vlastní praxe při zastupování... Já mám jen info z jednoho města. Pokud to jinde chodí jinak, budiž, beru na vědomí...

2 reakcí na tento příspěvek Správní řízení a spravedlnost?

27.10.2015 v 14:27 | Nahoru | #150
jéééééé opět je tu téma:

"je strašně nespravedlivé, že žiju v zřízení, kde si může nějakej blbec ohnout zákon jak potřebuje a že porušování zákonů mě bude stát trest ...řešení - zrušme řád, máme přece každej svojí hlavu a jsme rozumní...sami si určíme co můžeme a nemůžeme dělat "

Nemáme... jako národ jsme švejkovský vymlouvačský pitomci ... furt jen ukazujeme prstem na jiný ... "oni dělají horší věci...a já tu musím platit pokuty ... až oni přestanou, tak já taky"...

Bože srovnejte se se světem tak jak je ...jděte žít do Německa, Anglie, Francie, nebo do jižní Ameriky...kamkoli kde to tak nefunguje...nemusíte bejt tady...
Téma je zamknuto


TOPlist