Téma: Beda a kamarádi
 
19.1.2015 v 20:01
rozcestník - přehled akcí a vyjížděk 2019
rozcestník - přehled akcí a vyjížděk 2018
rozcestník - přehled akcí a vyjížděk 2017
rozcestník - přehled akcí a vyjížděk 2016
rozcestník - přehled akcí a vyjížděk 2015

narozeniny kamarádů

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Vlákno pro ty, kteří se svými baťůžky sedlají Dračice, pro jejich kamarády, co sedlají "jiné koně" a měli tu velkou kliku poznat se, zažít společné vyjížďky v sezóně a společná posezení v obdobích psoty-sloty.

Naposledy editováno 04.06.2022 21:03:33

2 reakcí na tento příspěvek Beda a kamarádi

26.10.2016 v 20:07 | Nahoru | #1
PŘÁTELÉ , KAMARÁDI

Sosíčkovic drakyáda se koná tuto sobotu .Sejdeme se na pumpě v Jesenici ve 13.00hod. Popojedeme kousek za Prahu (ke dřeváku) a vypustíme svoje "draky"



(reakce na) Beda a kamarádi

26.10.2016 v 20:21 | Nahoru | #2
Ticháčci> Marťas, kontaktuj Dejwa, on je máááág. Aby ukecal holky z počasí....aby nám kousek větrna a bezpršánkovna zajistily

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Beda a kamarádi

26.10.2016 v 20:32 | Nahoru | #3
Ještě stručný pokyn k bezpečnému pouštění draků :
Základem bezpečného pohybu draka ve vzduchu je znalost základního rozdělení vzdušného prostoru a pravidla jeho využití dalšími létajícími prostředky. Samotný vzdušný prostor nad územím České republiky je rozdělen do několika tříd draků v horizontální rovině a pro každou dračí třídu jsou stanovena pravidla jejího využívání. Nejnižší třída se označuje jako třída G, která začíná nad povrchem země a její výška je 300m. V této třídě se prakticky pohybují za určitých podmínek všichni draci. Není to však jen horizontální rozdělení vzdušného prostoru. Existuje i vertikální rozdělení, která vytváří jakési válce či jiné geometrické objekty ve vzdušném prostoru, v nichž se provoz draků řídí přísnými pravidly. Pro zjednodušení lze říci, že nad každým polem či strništěm existuje několik pomyslných válců, ve kterých lze létat jen a pouze za určitých podmínek. Velikost je dána velikostí a významem samotného pole. Uvedené válce – prostory kolem pole, jsou pak označovány zkratkami jako CTR (MCTR pro vojenské draky), ATZ, TMA, apod. Prostor CTR je prostor v těsné blízkosti velkého mezinárodního či jinak významného letiště a provoz draků je řízen řídící věží. Velikost v horizontální rovině je různá podle významu strniště a druhu provozu na něm. Prostor ATZ je podobný prostor v okolí neřízeného pole či louky, kde je pouze informační služba (AFIS) a sahá do vzdálenosti 5,5 km od strniště. Jsou i jiné prostory, kde nelze z hlediska zákonů provozovat draky. V dračí terminologii jsou uváděny např. jako prostory „LK“ . Příkladem mohou být okolí jaderných elektráren, významných objektů, vojenských prostorů apod. Nejsou to však jen dračí předpisy. Prostory, kde nelze bez omezení provozovat draky jsou též prostory v blízkosti dopravních a vodních staveb, rekreačních a chráněných krajinných oblastí. Podmínky užívání prostorů jsou zakotveny v příslušných zákonech. Je všeobecným doporučením provozovat draky v místech k tomu určeným. Létat např. s drakem na silnici mezi rodinnými domy, nebo mezi panelovými domy na sídlišti, hraničí s porušením zákona o pozemních komunikacích a též ohrožuje občany pohybující se na komunikaci.
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.


TOPlist