Téma: Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP, max 130kg...
Řešme novou motorku, starou vránu nechci. Takhle je aspoň jistota, že to někdo někde nějak nevotuzil a vzít si ssebou pár detailů jako ND není problém.

Tak jsem se vrátil z lesíka v rámci tréningu na léto do bažin a už si začínám říkat, že ten můj 156 kilovej mastodont je tak akorát za trest. Zkoušel jsem různý typy zapadnutí a dostat to ven je za trest. Za tři hodiny různejch poksů s navijákem jsem se totálně vyřídil. Pak se na mě ještě snesli komáři a bylo hotovo. Naviják sice dobrej, ale když se není za co chytit tak je celkem problém. Pak jsem tam zajel s Betou alp 200, hele nebe a dudy. Chytnu za nosič a vytáhnu na hulváta ven. Navíc je to už tak lehký, že se to bez problémů dá převýst přes řeku na normální loďce a nehrozí převrácení, jako u těžkýho verglu. Na jedničku vyjedu jakejkoliv kopec než se převrátím, žere znatelně míň a po menších úpravách by to projelo i 90cm brod.

Tak si říkám prubnout to na nějakým vzducháči. Ale ze současný produkce jsem našel jen AJP 240 a to má 20 koní. Sice výkon nic moc na silnici, ale kdyby bylo něco o trochu silnějšího, třeba 25 koní, tak by to bylo dokonalý. Nevíte o něčem ?

Jako podmínku nejdůležitější bych viděl hmotnost do 115 kil suchý hmotnosti. A výměna oleje minimálně 3tkm.

Naposledy editováno 26.06.2024 22:46:00

Blokovaní uživatelé: vilemx, Krautkopf
Předchozí
1 2 3 4 5 6 7... 12
Následující

Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

16.6.2024 v 16:24 | Nahoru | #1
Čau, lepšie ako máš nenájdeš, a podľa mňa , starneš a ....mäkneš. Chcel som ti napísať, nech sa pozrieš na to kove450 čo kúpil qvert, ale pýtal som sa na váhu a má to 150 kg, tak by si ma asi opľul. Tak som ti radšej nenapísal nič. Tá tvoja je už vymakaná, všetko na nej poznáš, tak nevymýšlaj a padaj do tundry.

Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

16.6.2024 v 16:35 | Nahoru | #2
naopak přitvrzuju, dřív bych na takovou cestu ani nevjel

701 sem připravil na cestu, v pondělí jsem chtěl objednat haltry, ale místní vidláci mě vodrazujou, že to je moc těžký, bojí se tam sami i lehčích strojích. A ty brody, co mě minule proud začal tak trochu snášet nazpátek do hlubiny jsem začal uvažovat zase trochu jinak. Pak tam byl sjezd z kvarkuše takovej hnusnej kamenitej prudkej, že to jet navopak, tak to asi nedám, no a sever je mnohem horší. Navíc všude a pořád bláto.

Už jsem se smířil, že pojedu po trase 80-90 místo 110, ale kdyby byl o trochu silnější stroj...
Mám natrénováno na jawě 350, ta měla vo 2,5kW víc, ale zase byla o 50 kilo těžší a celý španělsko jsme na ní objeli ve dvou, takže horší to snad nebude

Naposledy editováno 16.06.2024 16:39:11

Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

16.6.2024 v 16:46 | Nahoru | #3
A co Fantic ? Jsem si ho chtěla pořídit, ale nedosahnu ani špičkou jedné nohy. Má ale o pár kil víc, 122 .

1 reakcí na tento příspěvek Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

16.6.2024 v 16:57 | Nahoru | #4
Fantic má jen o 1kW větší výkon, je těžší, je to stříkačka, plno elekltroniky = pro mě samé nevýhody. Chci, aby to bylo co nejjednodušší. Chci čistě cestovní stroj, kterej projede všude.

Sedlo mám teď na svým fechtlovi 97cm vysoko a stojím na špičkách vmx botech, takže to by mi nevadilo, ale nechci elektroniku, když už bych přesedlal na takovýto vehikl.

Naposledy editováno 16.06.2024 16:59:09

(reakce na) Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

16.6.2024 v 17:17 | Nahoru | #5
ZdendaZB> Taky jsem se byla dívat na bety. Jede aspoň trochu ta 200 ? Jezdím hlavně po silnici a s tím asi nepředjedu ani traktor.

Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

16.6.2024 v 17:41 | Nahoru | #6
Tak s tím převodem co tam je, můžeš jet pořád tak 80km/h, jinak to točíš skoro na maximum. Na předjíždění v dnešní době zapomenout. Najedeš na dálnici a všichni tě předjíždějí, je to peklo, nezvyk. Kdyby to jelo po rovině aspoň 100 tak by to bylo ok. Čezeta 175 taky jezdila sotvkou, ale měla jiný převody. Doufám, že se to podaří. Ale já na tom osobně nemůžu jezdit, sedím tam hrozně skrčeně, ale pro někoho kdo má necelých 160 je to v terénu super. Dosáhne a nepadá.
Já potřebuju něco vyššího. Aspoň 920 vysoký sedlo. Jinak by mě bolely za chvíli nohy.

Na silnici crfko, to je silniční stroj, pak snížit, popustit tlumič a je to úplně v pohodě, dáš tam trekra a můžeš i lehký polňačky a na kempování do lesa, jestli teda neměříš 150cm.

Naposledy editováno 16.06.2024 17:44:32

Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

16.6.2024 v 19:47 | Nahoru | #7
PR4 240 mám, jednička je velmi nízko, kraťoučká, 2 a 3 normální rychlosti na techničtější výjezdy, v této oblasti mi to výkonově plně stačí.

Jak vlétneš na nějakou louku a budeš to chtít osolit, začne výkon silně chybět. Mně to moc nevadí, ale pokud to někdy rád otevřeš, ber prostě klasickou ostrou 350. Ono, pokud nejezdíš závodní tempo, není ten servis tak hrozný. Jinak, ta PR4 je malá, blíže těch trial hybridům (Xtrainer, Ranger) než dospělým endurům. I s 194cm mi to nevadí, ale jo, máš kolena pomalu u brady a hodně lidem to kvůli tomu nesedlo.

Já to beru jako dokonalé přibližovadlo. Nezastaví mě kláda, složitý terén, potok, dlouhý výjed, když ji zahodím, bez problému ji zase zvednu.

2 reakcí na tento příspěvek Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

16.6.2024 v 19:55 | Nahoru | #8
tak já mám 181 cm a solit to stejne nejde, na solení je potřeba 60 koní a vejš
otázka, jestli to pojede pořád 90 po silnici bez nadměrnýho opotřebování motoru, když se dá větší přetězový kolečko

(reakce na) Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

16.6.2024 v 23:24 | Nahoru | #9
ZdendaZB> PR je čínskej motor. Sice jednoduchej a možná kdysi dávno má v rodokmenu nějakej klon pravěký Hondy, ale je to prostě čína. To by ti mělo napovědět něco o tom opotřebení. Můj názor je, že to není stroj na x tisíc km dlouhý výlet.
Hledáš jednorožce, který už vymřel v dobách, kdy kralovaly vzducháče yamaha XT, honda XR apod.

1 reakcí na tento příspěvek Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

17.6.2024 v 06:16 | Nahoru | #10
Žil jsem v přesvědčení, že ten motor vydrží desetitisíce kilometrů, jako kdysi džebely, nxká a drka a další podobné dvěstěpadesátkové vehikly. To je ta kvalita tak špatná, to by nenajelo ani 20-30 tisíc kilometrů do výměny pístu, když se to nebude moc honit ?

(reakce na) Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

17.6.2024 v 07:44 | Nahoru | #11

ZdendaZB píše: Pak jsem tam zajel s Betou alp 200, hele nebe a dudy. Chytnu za nosič a vytáhnu na hulváta ven. Navíc je to už tak lehký, že se to bez problémů dá převýst přes řeku na normální loďce a nehrozí převrácení, jako u těžkýho verglu. Na jedničku vyjedu jakejkoliv kopec než se převrátím, žere znatelně míň a po menších úpravách by to projelo i 90cm brod.


Dvoustovka je na objemu přifouknutá 125ccm. Proto ta váha a ovladatelnost. Jakmile motorka měla 250ccm a víc byla váha vždycky kolem těch 135kg. Nemluvím o ostrých endurech ale o DR350, XR250, XR400, TT350. Nejdéle se vyráběla Alp 4 s motorem z DR. Tohle všechno skončilo s EURO 3.

Pokud trváš na NOVÉ nenajdeš. Dnes už je to všechno o vodním chlazení, vstříkování, kontola trakce, ABS.
Takže to musíš udělat jako spousta lidí už před tebou. Na ježdění po silnici motorku 150kg+ a do terénu koupit ostré enduro EXC,WRf.....

Nebo slevit z požadavku nová a koupit bazarovou. Nechat si kompletně zgenerálkovat motor, podvozek si udělat sám a máš motorku co hledáš. Na peníze tě to vyjde +- stejně ale budeš mít motorku dle svích představ.
Mtorku s limitem 115kg a výkonem větším něž má 125-200ccm najdeš jen u ostrých endur. Endura s výkonem který chceš měly ty s objemem od 250 do 400ccm ale váhově byli o 20kg výš.

Na testovačce jsem jezdil na dvou AJP zaráz, takže jsem měl okamžité srovnání. PR4 240 a PR5 250, Váhově stejné ale jinak nebe a dudy. PR4 vyloženě čínská sračka. Už když na to člověk poprvé usedl měl pocit že se to pod ním rozsype. Výkonově i podvozkově bída. Motorka pro holku která se učí jezdit mimo silnici.
PR5 bylo ve všem o poznání lepší. Váhově paráda (na danou kategorii), výkonově použitelná, podvozek solidní.
Test probíhal na motocrosové trati a přilehlém lese. Žádné omezení, dostal jsi motorku s podmínkou ať jezdíš po lese co je u traě, po trati a tak nějak za roumnou dobu se vrať. Takže pár výjezdů ve volném terénu, potůček, atd.... nějaké to upadnutí a tahání tam bylo. Po +- půl hodině jsem se spokojeně vrátil, vydechnul, půjčil si motorku ještě jednou tentokrát na trať. Zkusil ostrou jízdu, pár skoků, prostě testovačka jak má být. Proto můžu napsat na PR4 240 zapomeň. Po dvou výletech do terénu tě přestane bavit.
PR5 už se nevyrábí nahradily jí SPR 310 na té jsem nejel tak nevím.

Naposledy editováno 17.06.2024 09:42:33

1 reakcí na tento příspěvek Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

17.6.2024 v 08:58 | Nahoru | #12
Kdybys pominul, že pr4 240 20hp je nudná, nemá výkon a jede pomalu, neskáče a vypadá levně. Myslíš že vydrží, nebo se za chvíli rozloží na součástky, budu jí někde na louce pálit abych nezmrznul a domů pojedu stopem ?

jen co jsem zjistil 2024 PR 4 240 váží 116 kilo se 7l benzínu, 2024 PR5 127 kilo taky se 7 litry benzínu a 11 kilo rozdílu je už fakt znát, navíc pr5 je elektronika , stříkačka, počítač

pr5 pořád dělají a vypadá to stejně, jako stará pr5 akorát se to jmenuje spr 250

Já nepotřebuju zábavný ježdění, ani ostrý enduro s výkonem, protože jak to nedá 3 tkm papírově po silnici do výměny oleje, tak je to pro mě nepoužitelný. Nebudu měnit olej po 1 tkm u ostrýho motoru a přetahovat intervaly výměn, to je nebezpečný na delší cestě a pak bych se taky pořád klepal, kdy se to vysype.

Takže nepotřebuju jezdit agresívně a rychle, nepotřebuju akceleraci, potřebuju se spíš dostat na co nejnižší váhu a výkon těch 20 koní, by mi v pohodě stačil. To už mám ověřený. Není to určený na ježdění kolem baráku, ale na cestu, která je sama o sobě zábavná už tím, že po ní člověk jede.

Naposledy editováno 17.06.2024 09:02:14

1 reakcí na tento příspěvek Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

17.6.2024 v 09:12 | Nahoru | #13
KLX 230. Je to od Kawasaki, váží to málo, nežere to nic. V bazaru jsou skoro nové, protože si to většinou pořizují lidi, kteří to nepotřebují.

1 reakcí na tento příspěvek Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

17.6.2024 v 09:28 | Nahoru | #14
Na tvoje ježdění mi příjde vhodná yamaha tw200 - ve státech jde koupit za pár korun, u nás bohužel ne... V našich podmínkách má k ideálu nejblíž asi to KLX230 co psal Krautkopf...má sice lehkou nadváhu, ale bude to splehlivý a oproti tvojí KTM tam ten pocitovej rozdíl v hmotnosti bude daleko výraznější, než je na papíře...

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

17.6.2024 v 09:59 | Nahoru | #15

Krautkopf píše: KLX 230. Je to od Kawasaki, váží to málo, nežere to nic. V bazaru jsou skoro nové, protože si to většinou pořizují lidi, kteří to nepotřebují.



134kilo 14kw/19ps zdvihy 220/220

je o 13 kilo těžší než ajp spr 240, to nemá cenu

mrknu na bazar, jen ze zvědavosti

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

17.6.2024 v 10:04 | Nahoru | #16

Wenca24 píše: Na tvoje ježdění mi příjde vhodná yamaha tw200 - ve státech jde koupit za pár korun, u nás bohužel ne... V našich podmínkách má k ideálu nejblíž asi to KLX230 co psal Krautkopf...má sice lehkou nadváhu, ale bude to splehlivý a oproti tvojí KTM tam ten pocitovej rozdíl v hmotnosti bude daleko výraznější, než je na papíře...



no právě ta hmotnost, 13 kilo při tahání je už znát, to už mám taky ověřený, navíc to má necelejech 12kW, to je jak beta alp 200, to už nejede vůbec

hele počítejte že vážím 100 kilo oblečenej, naložím na to 32 kilo nákladu + nosič a na louku a do lesa ještě dalších 15 litrů benzínu, tak abych se vůbec rozjel

a bez vybavení a pár náhradních dílu se jet nedá, pak je najednou v pravý poledne 5°, začne na pár dní pršet, v noci mrzne, píchnete kolo, vysypou se ložiska v kolech, praskne řetěz a končíme, samozřejmě při zapadnutí všechno shodím a mám prázdnou motorku a o to jde (vlastní zkušenosti )

Naposledy editováno 17.06.2024 10:05:08

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

17.6.2024 v 10:05 | Nahoru | #17
ZdendaZB> To sice jo, ale je to tím, že je jinak stavěný....to AJP je na vyblbnutí kolem baráku, ne na dlouhý trip na těžko...nebude mít prakticky žádnou podsedlovku, na kterou bys naložil svůj náklad například, nemá pořádný světlo atd... - tohle když tam všechno budeš dodělávat, dostaneš se s tou váhou hodně blízko...to KLX je pro dva, takže něco určitě uveze... navíc, krom váhy potřebuješ i spolehlivost - v tomhle bude ta kawa jinde..
Není to ideál, ale asi nejblíž..

(reakce na) Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

17.6.2024 v 10:05 | Nahoru | #18

ZdendaZB píše: Kdybys pominul, že pr4 240 20hp je nudná, nemá výkon a jede pomalu, neskáče a vypadá levně. Myslíš že vydrží, nebo se za chvíli rozloží na součástky, budu jí někde na louce pálit abych nezmrznul a domů pojedu stopem ?


Já bych PR4 nechtěl ani kdyby měla zlaté stupačky. Ten pocit že se podemnou rozpadne nic nepřekoná.
Jinou zkušenost než z toho testování s ní nemám. Mě to k rozhodnutí stačilo. Tenkrát jsem jí chtěl jako možnou náhradu za XR250R která se u nás se startérem nedala sehnat. Tohle byl vzducháč, karburátor, měla startér a podle tehdejších informací to byla přímá náhrada za XR250R které se už tenkrát nevyráběla.

Bylo to v roce 2015 a to ještě nebylo tak profláklé povědomí o čínských kopiích motorek všeho druhu. Jsem rád že jsem dal na osobní pocit a né na řeči prodejce že se jedná o spolehlivý Portugalský produkt. To že AJP jsou osazeny čínskými motory vylezlo na světlo až pár měsíců potom co jsem jí jezdil.

PR5 na mě tenkrát udělala hodně dobrý dojem. Byla přesně to co jsem hledal, schopná v terénu a přitom provozovatelná na silnici "kolem komína". Jediný problém byl že je to vodník a já chtěl vzducháč, proto jsem váhal s koupí. Potom vylezlo že je to čína-motor a bylo vymalováno.

Nezbyde ti nic jiného než si to sám testnout. Máš hodně specificé zadání, ale je dobré že víš co chceš. Udělej si svůj seznam kadidátů a ty si odzkoušej. Nakonec stejně budeš nucen udělat nějaký nechtěný kompromis z podmínek se kterými jsi do toho šel.
Nejhorší bude ta že chceš novou, potom karbec, vzducháč, atd... no a dopadne to tak že nekoupíš nic. Dnešní doba je v tomto ohledu úplně nahovno. Jeden by řekl, zlatý komunisti.

Naposledy editováno 17.06.2024 10:25:56

(reakce na) Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

17.6.2024 v 10:08 | Nahoru | #19
ZdendaZB> Zkus si to někde vyzkoušet...On ten dvouventil pojede docela statečně..

1 reakcí na tento příspěvek Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

17.6.2024 v 10:12 | Nahoru | #20
ajp pr4 - natáhnout trubku podél sedadla od úchytu k nosiči dozadu je to nejmenší, přidá to ani ne půl kila a nahradí to podsedlovku, stejně to všechno musíš poladit sám a přizpůsobit danýmu účelu, protože hotové nosiče se nedají nikdy použít

Světla jsou u všech těhle motorek na nic, ono i originál světlo u nové hq701, nebo crf300 je taky úplně k ničemu, musí se tam dát pořádný led světlo což přidá cca 500gr po vyhození původního, jinak to nejde. Rozžhavenej bambus v 60W halogence nesvítí, s tím se v noci v lese nedá.

no právě že mám betu alp 200 v garáži tak vím jak to nejede

není náhodou ta klx230 stříkačka, to bych asi nechtěl pro tohle spešl použití, kdy je elektronika spíš ke vzteku, když se něco stane

u ajp jsem nabyl dojmu, že už ty chyby vychytali a že se na to dá tak nějak spolehnout, ale neznám nikoho kdo to má a kdo na tom jezdil, na klx230 jsem občas někoho viděl na joutůbu

Naposledy editováno 17.06.2024 10:20:31

(reakce na) Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

17.6.2024 v 10:39 | Nahoru | #21
ZdendaZB> Nj, jak píšu...ideál to není, ale má to k tomu nejblíž....pojede to líp než alp200 - výrazně a nepojede to hůř než to AJP...
Stříkačka to je, ale tu teď máš taky a navíc od KTM , takže v teoretické spolehlivosti by jsis taky pomohl..
Jestli trváš na novým karbenátku a malý alp ti nestačí tak - pak už jen sehnat zánovní betu alp 4.0...myslím, že ještě kolem roku 2020 se prodávali - to karbec byl...ale zase to má lehkou nadváhu, no...

1 reakcí na tento příspěvek Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

17.6.2024 v 10:55 | Nahoru | #22
no právě, už jsem klesl tak hluboko do nízkejch sfér, kdy se musí řešit i +-10kilo a když už se řeší hmotnost na úkor výkonu, tak se musí zároveň řešit i jednoduchost opravy na úkor delší životnosti

hq701 156kg 75hp střík vodní 6r stávající stroj
crf 300 142kg 27hp střik vodní 6r
pr5280 131kg 32hp střík vodní 6r
klx230 131kg 19hp střík vzduch 6r
ajp240 120kg 20hp karb vzduch 5r
beta200 115kg 16hp karb vzduch 5r

Hodně si polepšit je sestup na ajp240, má má oproti betě znatelně vyšší sedlo a o něco vyšší výkon.
Jinak samozřejmě beta, ta je bezkonkurenční, ale ne pro mojí vejšku

jinak hq, ktm, souhlasím, naprostý krámy, spolehlivost mizerná, pořád něco,drahý díly, ajp nemůže bejt horší

Naposledy editováno 17.06.2024 10:58:27

(reakce na) Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

17.6.2024 v 11:42 | Nahoru | #23
ZdendaZB> Blouzníš o AJP, přitom je to čínská mrdka, která má poločas rozpadu na vzdálenosti, na jaké bys chtěl měnit olej. Na KLX ti vadí vstřikování, přitom díky němu nemusíš vozit do tajgy sud benzínu, když to žere 3 L / 100 km.

Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

17.6.2024 v 12:03 | Nahoru | #24
trochu soudnosti, nechápu kde chodíte na ty spotřeby, 3l to bere tak na silnici, ale jak sjedeš z asfaltu tak se pod 6 nedostaneš, spíš to bude víc
hele jezdíš vůbec v terénu a měřil sis někdy spotřebu svýho stroje ?

to mi připomíná řeči typu kolegů, mě jede 690 za 4 litry po dálnici i v terénu, ha ha ha,
pak vyrazíme a reálný spotřeby jsou 5.3 ve 110
sjedeme mimo asfalt a hned to místo těch 4 bere 7.5, vše na 100km

takže asi tak k blouznění ale jsou i tací, kterým hq701 dlouhodobě bere 3,5l/100km, ale to už je spíš k pláči než k smíchu...

Naposledy editováno 17.06.2024 12:13:07

Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

17.6.2024 v 12:15 | Nahoru | #25
A náhodou někdo kdo to má, něco už najel a může poreferovat trochu víc, než že je to čínskej krám, co se hned rozpadne a žere 3l na silnici ?

Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

17.6.2024 v 14:08 | Nahoru | #26
AJP PR5 jsem měl, ale teda rozhodně mi to nepřišlo jako motorka na nedej bože nějaký delší cestování. Přesně i pocit z kvality zpracování a trvanlivosti tam nebyl. Na blbnutí kolem komína ano, ale jak už bylo psáno, na dálku by mě to nenapadlo ani náhodou.

A stejně jak bylo zmíněno, ta Kawa 230 je asi nejvíc blbuvzdorný stroj a kvalita bude jinde než u garážního portugalského výrobce.

No a CRF si už v jiném vlákně zavrhnul jako silniční stroj. Tam minimálně spolehlivost je ověřená kusy co najely desetitisíce km.

Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

17.6.2024 v 14:16 | Nahoru | #27
jo jenže poslední verze klx váží snad 136 kilo co jsem našel v katalogu, to bych ušetřil 20 kilo oproti svýmu mastodontovi hq701 a to už začíná být diskutabilní za ty peníze a úpravy, kterýma to musí projít

tak nevím, jestli lehký ajp ne, tak to je naprd

Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

17.6.2024 v 14:49 | Nahoru | #28
Ja si spomínam, že som sa pred pár rokmi bavil s jedným chlapíkom z motoškoly, čo začínali na KTM (Adventure aj EXC) a keď prešli na inú značku, hľadali nejaké endurá miesto oranžových. Vyskúšali AJP a SWM a na tie prvé mal len zlé výrazy a to nielen na motor, menovite spomínal niečo v zadnej osi (že sa to furt rozpadá), už si presne nepamätám čo, možno ložisko. Predpokladám, že ako motoškola nemali len jednu.

EDIT: AJP PR5, teda toho vodníka. (Vtedy ešte 300 ani 500 neboli.)

Naposledy editováno 17.06.2024 14:49:52

Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

17.6.2024 v 14:52 | Nahoru | #29
…údaje o hmotnostech v katalogu dost casto vyrazne nesedi…

Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do tajgy a tundry, 16-28HP,...

17.6.2024 v 14:57 | Nahoru | #30
U ostrých endur většinou ty hmotnosti uvádí bez zrcátek bez blinkru bez oleje v tlumičích a vůbec aby se dostali na co nejnižší hmotnost. U cestovních tam to většinou tak nějak sedí. Když je suchá tak většinou bez náplní. Cestovní enduro myslím dual sport typu KLX KTM 690 atp. S ajp jsem byl před chvílí na váze a sedí to.
Předchozí
1 2 3 4 5 6 7... 12
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Honda CRF 250L a ostatní čtvrtinkov... [1 ... 316, 317] Honda CRF 250L, Yamaha WR 250R, Kawasaki KLX 250 SuperSic58 9507 28.4.2025 v 14:45 ZdendaZB
Propast mezi KLX 250 a XT 660 R Yamaha XT 660 R, Kawasaki KLX 250 Manhart 21 18.4.2025 v 13:40 Kohlstein
Olejový chladič a ventilátor u 250-... Beta ALP 200, AJP PR4 240 Enduro ZdendaZB 30 5.9.2024 v 08:16 ZdendaZB
BETA ALP 200 cdi jednotka, náhrada [1, 2] Beta ALP 200, Suzuki DR 200 SE ZdendaZB 52 28.6.2024 v 08:46 ZdendaZB
Zadní tlumič Yamaha Tricker 250 leo41 23 23.10.2023 v 10:40 majcherisko

TOPlist