Protože nevím jak moc nás to bude bavit, tak bych se s rozpočtem rád vlezl do 100 000 Kč.
Pročetl jsem co se dalo, na něco jel mrknout ale už jsem zoufalý, protože najít něco rozumného je strašný ořišek.
Po pár týdnech hledání jsem se prakticky zasekl na KLX 250 a XT 660 R. Ideálně bych chtěl něco mezi. 250 už mi přijde slabší a XTčko už není tak agilní a je znatelně těžší.
Opravdu neexistuje nic mezi tím? Hledal jsem DRZ 400 ale skoro nejsou. Zbytek je všecko 25 a více let staré v kdovíjakém stavu. Už jsem uvažoval i o tom se placnout přes kapsu a vzit novou crf 300l. Čím to, že transalpa člověk sežene za 45 000 a soudobé endurko za 100?
Za odpovědi předem moc díky.
1 reakcí na tento příspěvek Propast mezi KLX 250 a XT 660 R
K ceně Crf 300 si ještě pripocitej 10-15 tis na výměnu zadního tlumiče.
1 reakcí na tento příspěvek Propast mezi KLX 250 a XT 660 R
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R
edit - nakonec s tebou souhlasím, dá se z toho vyhrabat, ale jsou situace, kdy už musí člověk dvakrát přemýšlet, co udělá, kdyby to náhodou nevyšlo, jestli se dokáže otočit a vrátit, atd. Na polní off to ještě jde.
Naposledy editováno 12.04.2025 22:35:53
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R
2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R
Pamatuji, jak byly soutěžní jawácké půllitry brané za těžké motorky, když měly pod 120 kg bez benzínu.
Dnes nejlehčí dualsport je asi Husqvarna FE350s, bohužel asi jenom pro Ameriku, která má 116 kg s plnou nádrží a se zrcátky. To bych chtěl já a Zdenda ZB.
1 reakcí na tento příspěvek Propast mezi KLX 250 a XT 660 R
2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R
Kohlstein píše: SuperSic58> Argumentovat tou indickou mrdkou je trochu mimo, ne?
To neměly ani XT600, než dostaly startér.
Pamatuji, jak byly soutěžní jawácké půllitry brané za těžké motorky, když měly pod 120 kg bez benzínu.
Dnes nejlehčí dualsport je asi Husqvarna FE350s, bohužel asi jenom pro Ameriku, která má 116 kg s plnou nádrží a se zrcátky. To bych chtěl já a Zdenda ZB.
Jo ostrá huska za 300 litrů, to asi nebude nic pro Frantu Vomáčku, co si chce s tchánem za vsí zajezdit v lese po nedělní kachně se šesti.. Navíc bych se na tý husce asi nechtěl přesunovat 200km po asfaltu, i když tomu řikaj dualsport, to bude spíš čistej off.. Ono je vždycky něco za něco..
1 reakcí na tento příspěvek Propast mezi KLX 250 a XT 660 R
Ale stejně pak dospějete k tomu, že se na to buď vyserete nebo koupíte něco "ostrého" a lehkého se servisem v mth.
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R
SuperSic58> To s tou nedělí je více než trefné :D
I navzdory nejvyšší ceně v inzerci mě zatím nejvíc zaujalo tohle: https://motorky.baz...kawasaki-klx-250.php
tak uvažuju že si udělám výlet.
2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R
2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R
Manhart píše: _Michal> A ta 300ka je na prodej?
Na hobby ježdění motorku bez startéru určitě né.
I přesto že jinak startuje spolehlivě skoro pořád, jak napotvoru, až na ní budeš někde kde s ní být nemáš a bude nutné rychle zmizet tak v ten moment nechytne. To je potom radosti když musíš diskutovat s někým s kým se bavit nechceš.
1 reakcí na tento příspěvek Propast mezi KLX 250 a XT 660 R
Kohlstein píše: SuperSic58> Argumentovat tou indickou mrdkou je trochu mimo, ne?
To neměly ani XT600, než dostaly startér.
Pamatuji, jak byly soutěžní jawácké půllitry brané za těžké motorky, když měly pod 120 kg bez benzínu.
Dnes nejlehčí dualsport je asi Husqvarna FE350s, bohužel asi jenom pro Ameriku, která má 116 kg s plnou nádrží a se zrcátky. To bych chtěl já a Zdenda ZB.
Hele, i s-kový verze musí měnit olej podle manuálu po 10-15 hodinách, dle ktm, takže to není žádná výhra. A protože to váží stejně jako EXC500, tak to podle mě nemá smysl na cestování.
A jak napsal K. v terénu pro začátečníka je výkon spíš problém, páč to pořád hrabe a ustřeluje. Jediný kdy potřebuješ fakt výkon je výjezd v písku do kopce, nebo když se potřebuješ rychle rozjezd před nějakým výjezdem. A při zdolávání fakt prudkejch svahů kde se musí jet pomalu, třeba mezi kamení, tam hodně pomůže krouťák už od volnoběhu. Tam ti 16 koní stačit nebude, jinak s tím projedeš úplně všechno včetně kamenitýho potoka.
A co neprojedeš a nevyjedeš to vytlačíš
A když pekelně zpřevoduješ a stačí ti jezdit po silnici max 70 kmh jako cestovní rychlost, tak i 16 koňovej stroj vyleze všechno. Ale s převodem, aby to jelo pořád 95 to samozřejmě nedá. Chybí 6ka.
Naposledy editováno 28.10.2025 17:35:11
SuperSic58 píše: Jo ostrá huska za 300 litrů, to asi nebude nic pro Frantu Vomáčku, co si chce s tchánem za vsí zajezdit v lese po nedělní kachně se šesti.. Navíc bych se na tý husce asi nechtěl přesunovat 200km po asfaltu, i když tomu řikaj dualsport, to bude spíš čistej off.. Ono je vždycky něco za něco..
Dobrý sedadlo, nádrž na 15 litrů, místo bahenní gumy dáš trekra, vyhřívaný rukojeti, pořádný světlo a dálnice není problém. Nesmíte bejt hoši takoví zšenštilí a pořád se tolik pozorovat. Čistá dálnice je norma 700km za den.
Bavíme se vo cestovní pětistofce, né vo krosce samozřejmě.
A Když tě zavalí 145 kilová crfka, na který budeš mít nedejbože ještě nějakej náklad, a budeš zatlačenej do bahna, tak se z toho taky sám nemusíš dostat. Jednoho kolegu zavalila šikovně 701ka v lese a jediný štěstí, že měl po ruce mobil a zavolal si pomoc. Leželo mu to na kotníku, koleně a stehně tak blbě zešikma, že se nemohl ani hnout. A pod sebou měl ještě kořen co ho tlačil do zad. Hnusná smrt by to byla, někde mimo civilizaci.
Naposledy editováno 28.10.2025 17:28:59
když chytnu pořádně 701/690 za nosič tak to otočím hodně podobně jako crfko, 15 kilo není zas takovej rozdíl
a když to leží na tobě tak je to už celkem jedno co to je za stroj když to váží podobně
Naposledy editováno 28.10.2025 20:58:08
1 reakcí na tento příspěvek Propast mezi KLX 250 a XT 660 R
PajdaXJR píše: A co třeba Beta Alp 4,0.
to je hrozně těžký, to váží jak 690
já bych na krosení do lesa nebral nic těžšího než 125 pohotovostní, páč oproti středním mastodontům jako je 690 se s tím bude jezdit úplně jinak
no a za chvíli se začnou nudit a budou jezdit takový to lehčí hard enduro a výjezdy a tam je hmotnost rozhodující
Naposledy editováno 29.10.2025 19:33:54
Naposledy editováno 01.11.2025 00:57:28
| Téma | Autor | Odp. | Posl. příspěvek |
|---|---|---|---|
| Honda CRF 250L a ostatní čtvrtinkov... [1 ... 345, 346] Honda CRF 250L, Yamaha WR 250R, Kawasaki KLX 250 | SuperSic58 | 10364 | Včera v 17:14 Deadman |
| Prosím o radu - první motorka A2 Yamaha XT 660 R, Suzuki DR-Z400E , Suzuki DR 650 SE | Matartan | 23 | 4.6.2026 v 15:20 TomasNBK |
| Váha jezdce a spolujezdce Yamaha XT 660 R, Yamaha XT 660 X | Roskon | 11 | 11.3.2026 v 20:08 kalous72 |
| Okruhové jízdy - odvoz moto - cestu... Yamaha XT 660 R, Benelli TNT 1130 Café Racer, Benell... | ghosttommy | 0 | 17.1.2026 v 22:41 ghosttommy |
| Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do... [1 ... 11, 12] Yamaha Tricker 250, Kawasaki KLX 250, Honda XR 250R,... | ZdendaZB | 353 | 13.5.2025 v 08:55 ZdendaZB |
