Téma: Propast mezi KLX 250 a XT 660 R
12.4.2025 v 11:45
Zdravím, po dlouhé době jsem se rozhodl, že ze silnice přesedlám do terénu a hledám něco neostrého ve 4T na lítání kolem komína pro mě a pro tchána. Prakticky skoro čistě mimo silnice. Jen pole a les ale žádné obtížné pasáže. Ať je to hlavně obratné a lehči. Intervaly servisu ideálně v tisících km a ne v mth.
Protože nevím jak moc nás to bude bavit, tak bych se s rozpočtem rád vlezl do 100 000 Kč.
Pročetl jsem co se dalo, na něco jel mrknout ale už jsem zoufalý, protože najít něco rozumného je strašný ořišek.

Po pár týdnech hledání jsem se prakticky zasekl na KLX 250 a XT 660 R. Ideálně bych chtěl něco mezi. 250 už mi přijde slabší a XTčko už není tak agilní a je znatelně těžší.

Opravdu neexistuje nic mezi tím? Hledal jsem DRZ 400 ale skoro nejsou. Zbytek je všecko 25 a více let staré v kdovíjakém stavu. Už jsem uvažoval i o tom se placnout přes kapsu a vzit novou crf 300l. Čím to, že transalpa člověk sežene za 45 000 a soudobé endurko za 100?


Za odpovědi předem moc díky.
Předchozí
1 2
Následující

1 reakcí na tento příspěvek Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

12.4.2025 v 14:22 | Nahoru | #1
klx 250 na pohodové ježdění naprosto ideální, lehká a agilní. Drz taky dobrý, ale je starší, karbec, studené starty pod cca 10 °C jsou docela problém, pěknou za rozumný peníz moc nesezeneš.
K ceně Crf 300 si ještě pripocitej 10-15 tis na výměnu zadního tlumiče.

1 reakcí na tento příspěvek Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

12.4.2025 v 21:10 | Nahoru | #2
Ani s tlumičem to nebude nic moc, ta váha je šílená. Ale to si musí každý zkusit sám, aby uvěřil.

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

12.4.2025 v 21:59 | Nahoru | #3
Kohlstein> s moji CRF uz na tuhym podvozku jezdi v lehkym terenu i muj 15 lety syn a to ma 60kg. Sam si ji i zvedne. Toliko k te "silene vaze".

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

12.4.2025 v 22:16 | Nahoru | #4
Slávek-TDM> Už tě někdy těch 140 kg zavalilo?
edit - nakonec s tebou souhlasím, dá se z toho vyhrabat, ale jsou situace, kdy už musí člověk dvakrát přemýšlet, co udělá, kdyby to náhodou nevyšlo, jestli se dokáže otočit a vrátit, atd. Na polní off to ještě jde.

Naposledy editováno 12.04.2025 22:35:53

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

13.4.2025 v 02:25 | Nahoru | #5
Kohlstein> 140kg bych neřek, že je šílená váha.. Lehčí motorka pak už budou jen ty "čínský" tupý ala soutěžáky typu AJP, Fantic atd a nebo už vyloženě ostrý soutěžáky. Se koukni, kolik váží ty nový 390 ktmky, to je přes 160 snad..

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

13.4.2025 v 09:47 | Nahoru | #6
SuperSic58> Argumentovat tou indickou mrdkou je trochu mimo, ne? To neměly ani XT600, než dostaly startér.
Pamatuji, jak byly soutěžní jawácké půllitry brané za těžké motorky, když měly pod 120 kg bez benzínu.
Dnes nejlehčí dualsport je asi Husqvarna FE350s, bohužel asi jenom pro Ameriku, která má 116 kg s plnou nádrží a se zrcátky. To bych chtěl já a Zdenda ZB.

1 reakcí na tento příspěvek Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

13.4.2025 v 20:30 | Nahoru | #7
Klx 300, rok 98. Na papírech, v puvodnim stavu, pouze patina. Muze byt?

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

13.4.2025 v 23:56 | Nahoru | #8

Kohlstein píše: SuperSic58> Argumentovat tou indickou mrdkou je trochu mimo, ne? To neměly ani XT600, než dostaly startér.
Pamatuji, jak byly soutěžní jawácké půllitry brané za těžké motorky, když měly pod 120 kg bez benzínu.
Dnes nejlehčí dualsport je asi Husqvarna FE350s, bohužel asi jenom pro Ameriku, která má 116 kg s plnou nádrží a se zrcátky. To bych chtěl já a Zdenda ZB.



Jo ostrá huska za 300 litrů, to asi nebude nic pro Frantu Vomáčku, co si chce s tchánem za vsí zajezdit v lese po nedělní kachně se šesti.. Navíc bych se na tý husce asi nechtěl přesunovat 200km po asfaltu, i když tomu řikaj dualsport, to bude spíš čistej off.. Ono je vždycky něco za něco..

1 reakcí na tento příspěvek Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

14.4.2025 v 07:38 | Nahoru | #9
Co je na XT 600 a 660 těžkého a neobratného? V lehkém terénu si to povodíš jako nic, podle mě pro vás ideální volba v rozumné cenové hladině. Akorát u 660 pozor na svody vedené spodem, to už trochu limituje průjezdnost. Výhodou je naopak motor "držák" co dobře jede.

Ale stejně pak dospějete k tomu, že se na to buď vyserete nebo koupíte něco "ostrého" a lehkého se servisem v mth.

(reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

14.4.2025 v 09:11 | Nahoru | #10
SuperSic58> tak papir snese vsechno... das tomu zrcatka a ejhle - hnedle mas dualsport.

(reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

14.4.2025 v 22:33 | Nahoru | #11
Fic6> To už se mi právě moc nechce, to už je hodně přes rozpočet :/

1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

14.4.2025 v 22:35 | Nahoru | #12
_Michal> S tou jsem nepočítal, trochu mě děsí ten ročník, ale taky by se asi dalo. Hádám že tohle asi startér ještě mít nebude že?

(reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

14.4.2025 v 22:40 | Nahoru | #13
Bugs> To je asi hodně pravděpodobné, taky už o tom začínám uvažovat, že vezmem něco ostřejšího ať je to zábavnější a člověk si k tomu víc dovolí.

SuperSic58> To s tou nedělí je více než trefné :D

I navzdory nejvyšší ceně v inzerci mě zatím nejvíc zaujalo tohle: https://motorky.baz...kawasaki-klx-250.php

tak uvažuju že si udělám výlet.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

15.4.2025 v 20:33 | Nahoru | #14
Manhart> rocniku se neboj. Tyhle motory jezdi do dnesnich dnů. A bez nejakych konstrukcnich zmen. Ma to nakopavacku. Je to na drapacich, protoze to byl v te době zavodni special. Po vymene pneu a retezove sady s jinym pomerem, tak mas dualsport.

2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

15.4.2025 v 21:03 | Nahoru | #15
_Michal> A ta 300ka je na prodej?

(reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

16.4.2025 v 06:38 | Nahoru | #16
_Michal> jestli je na prodej, tak vlož fotku.

(reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

16.4.2025 v 06:40 | Nahoru | #17

Manhart píše: _Michal> A ta 300ka je na prodej?


Na hobby ježdění motorku bez startéru určitě né.
I přesto že jinak startuje spolehlivě skoro pořád, jak napotvoru, až na ní budeš někde kde s ní být nemáš a bude nutné rychle zmizet tak v ten moment nechytne. To je potom radosti když musíš diskutovat s někým s kým se bavit nechceš.

(reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

16.4.2025 v 13:28 | Nahoru | #18
Manhart> planuji se ji vzdat. Mam jeste druhe Klx, na nich zapsane i motardy. Tu si nechavam a to bude takovy muj obouchanek na blbnuti.

Kdyby byl zajem, mohu zaridit i zapis motard kol.

Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

16.4.2025 v 13:39 | Nahoru | #19


Origo masku mam, i to pocitadlo kilometru. Ale kdyby mel nekdo zajem, muze psat SZ.

1 reakcí na tento příspěvek Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

18.4.2025 v 13:14 | Nahoru | #20
Startér je bohužel podmínka tchána a já bych ho taky uvítal. Ze žalu hledam uz i ostřejší kousky, ale v těch se vůbec nevyznám.

(reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

18.4.2025 v 13:40 | Nahoru | #21
Manhart> Startér má KLX230. Případné argumenty, že je to vzducháč a nemá výkon, neberu. V terénu jsou nejdůležitější gumy, zručnost a odvaha. Gumy se dají koupit, na zbytek bude toho výkonu pro nováčka až až.

(reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

28.10.2025 v 17:23 | Nahoru | #22

Kohlstein píše: SuperSic58> Argumentovat tou indickou mrdkou je trochu mimo, ne? To neměly ani XT600, než dostaly startér.
Pamatuji, jak byly soutěžní jawácké půllitry brané za těžké motorky, když měly pod 120 kg bez benzínu.
Dnes nejlehčí dualsport je asi Husqvarna FE350s, bohužel asi jenom pro Ameriku, která má 116 kg s plnou nádrží a se zrcátky. To bych chtěl já a Zdenda ZB.



Hele, i s-kový verze musí měnit olej podle manuálu po 10-15 hodinách, dle ktm, takže to není žádná výhra. A protože to váží stejně jako EXC500, tak to podle mě nemá smysl na cestování.

A jak napsal K. v terénu pro začátečníka je výkon spíš problém, páč to pořád hrabe a ustřeluje. Jediný kdy potřebuješ fakt výkon je výjezd v písku do kopce, nebo když se potřebuješ rychle rozjezd před nějakým výjezdem. A při zdolávání fakt prudkejch svahů kde se musí jet pomalu, třeba mezi kamení, tam hodně pomůže krouťák už od volnoběhu. Tam ti 16 koní stačit nebude, jinak s tím projedeš úplně všechno včetně kamenitýho potoka.

A co neprojedeš a nevyjedeš to vytlačíš
A když pekelně zpřevoduješ a stačí ti jezdit po silnici max 70 kmh jako cestovní rychlost, tak i 16 koňovej stroj vyleze všechno. Ale s převodem, aby to jelo pořád 95 to samozřejmě nedá. Chybí 6ka.

Naposledy editováno 28.10.2025 17:35:11

(reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

28.10.2025 v 17:25 | Nahoru | #23

SuperSic58 píše: Jo ostrá huska za 300 litrů, to asi nebude nic pro Frantu Vomáčku, co si chce s tchánem za vsí zajezdit v lese po nedělní kachně se šesti.. Navíc bych se na tý husce asi nechtěl přesunovat 200km po asfaltu, i když tomu řikaj dualsport, to bude spíš čistej off.. Ono je vždycky něco za něco..



Dobrý sedadlo, nádrž na 15 litrů, místo bahenní gumy dáš trekra, vyhřívaný rukojeti, pořádný světlo a dálnice není problém. Nesmíte bejt hoši takoví zšenštilí a pořád se tolik pozorovat. Čistá dálnice je norma 700km za den.
Bavíme se vo cestovní pětistofce, né vo krosce samozřejmě.

A Když tě zavalí 145 kilová crfka, na který budeš mít nedejbože ještě nějakej náklad, a budeš zatlačenej do bahna, tak se z toho taky sám nemusíš dostat. Jednoho kolegu zavalila šikovně 701ka v lese a jediný štěstí, že měl po ruce mobil a zavolal si pomoc. Leželo mu to na kotníku, koleně a stehně tak blbě zešikma, že se nemohl ani hnout. A pod sebou měl ještě kořen co ho tlačil do zad. Hnusná smrt by to byla, někde mimo civilizaci.

Naposledy editováno 28.10.2025 17:28:59

Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

28.10.2025 v 20:33 | Nahoru | #24
Ohledne hmotnosti - mel jsem nedavno moznost porovnat vedle sebe CRF300L s KTM690R. Honda byla proti KTM jak pirko. CRFko jsem popadl za nosic a pres predni kolo ho na miste otocil. S Kacenou uz to byl boj... Papirove je rozdil (nevim presne) asi 15kg? Pocitove daleko vic...

Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

28.10.2025 v 20:55 | Nahoru | #25
záleží jestli jsi to chytal ve stejným místě u obou motorek a jak vysoko nad zemí, jestli to není spíš tím než těma 15 kilama

když chytnu pořádně 701/690 za nosič tak to otočím hodně podobně jako crfko, 15 kilo není zas takovej rozdíl

a když to leží na tobě tak je to už celkem jedno co to je za stroj když to váží podobně

Naposledy editováno 28.10.2025 20:58:08

1 reakcí na tento příspěvek Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

29.10.2025 v 18:50 | Nahoru | #26
A co třeba Beta Alp 4,0.

(reakce na) Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

29.10.2025 v 19:31 | Nahoru | #27

PajdaXJR píše: A co třeba Beta Alp 4,0.



to je hrozně těžký, to váží jak 690
já bych na krosení do lesa nebral nic těžšího než 125 pohotovostní, páč oproti středním mastodontům jako je 690 se s tím bude jezdit úplně jinak

no a za chvíli se začnou nudit a budou jezdit takový to lehčí hard enduro a výjezdy a tam je hmotnost rozhodující

Naposledy editováno 29.10.2025 19:33:54

Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

1.11.2025 v 00:56 | Nahoru | #28
Tak jak to dopadlo u zakladatele, co s tchánem pořídili? Jinak takovýho tchána, co ho berou motorky bych bral Já měl za život několik tchánů a všechno to byli nudný strejcové, s kterejma si moh pokecat tak maximálně, jak namíchat štuk nebo kde maj vejce v akci

Naposledy editováno 01.11.2025 00:57:28

Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

3.11.2025 v 13:04 | Nahoru | #29
Jak asi, jako vždy nedopadlo
Prvotní nadšení odpadlo, fehtlíky jsou slabý, ostrý jsou drahý a moc žerou. Takže kompromis je nic nekupovat.

Propast mezi KLX 250 a XT 660 R

3.11.2025 v 23:35 | Nahoru | #30
Zaznělo tu, že to musí mít startér. Bylo by dobré také zmínit, zda to musí mít SPZ. Ale předpokládám, že ano, podle zmíněných modelů.
Ano, dual-sporty a endura okolo 400ccm jsou oblíbená kategorie, proto jsou i jako ojetiny drahé a zas tolik jich v nabídce není.
Předchozí
1 2
Následující
Pro vložení příspěvku se musíte přihlásit nebo registrovat.
Související témata
Téma Autor Odp. Posl. příspěvek
Honda CRF 250L a ostatní čtvrtinkov... [1 ... 345, 346] Honda CRF 250L, Yamaha WR 250R, Kawasaki KLX 250 SuperSic58 10364 Včera v 17:14 Deadman
Prosím o radu - první motorka A2 Yamaha XT 660 R, Suzuki DR-Z400E , Suzuki DR 650 SE Matartan 23 4.6.2026 v 15:20 TomasNBK
Váha jezdce a spolujezdce Yamaha XT 660 R, Yamaha XT 660 X Roskon 11 11.3.2026 v 20:08 kalous72
Okruhové jízdy - odvoz moto - cestu... Yamaha XT 660 R, Benelli TNT 1130 Café Racer, Benell... ghosttommy 0 17.1.2026 v 22:41 ghosttommy
Malý, lehký, jednoduchý vzducháč do... [1 ... 11, 12] Yamaha Tricker 250, Kawasaki KLX 250, Honda XR 250R,... ZdendaZB 353 13.5.2025 v 08:55 ZdendaZB


TOPlist