LEDkaři všech zemí, polibte si prdel.
RomanSS píše: To nemám tušení, někde je mám už od novoty, někde jsem je musel vyměnit (světlo přišlo s klasickou žárovou, nebo mi kvůli kolaudaci dal elektrikář jen objímku). Ale dneska to nestojí moc peněz...
Je asi jasný, že za lepší věc se zaplatí víc...
Jo a jinak hodně jich mám zadarmo. Dělám pro General Electric .
tak až přejdete do fúze, si zamlouvám jednoho mr. handyho...:D
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 100W žárovka - nic lepšího není
kerut píše: RomanSS>
Maco> tri stupne jasu jsou hezky, ale zadna hitparada teda... ale kdyby byl vyrobce chytrej mohl by sis krome plynuleho jaqsu nastavit i barevnou teplotu (dela se to tak ze se michaji dva kanbaly jeden v cool a druhy ve warm white )
LED panel jsem si koupil do práce, ten mám nad strojem, to už je super bomba, tam mám tři barevné teploty, warm, white a ještě jedna, svítivost se reguluje plynule přes dálkové ovládání, mezi každou teplotou se dá ještě přepínat a ještě tam je speciální řežim Night, to je takové temné světlo úplně a ještě tam je časovač že si můžeš navolit čas a automaticky se to pak vypne.
Je tam hliníková kostra, bohuzel smerem kam by mela vyzařovat teplo je obalena plastem... co bys chtel za ty prachy
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 100W žárovka - nic lepšího není
Assassin> jj ty zarovky jsou takovej kockopes v tomhle trochu - chlazeni dirkama samozrejme super improvizacni reseni
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 100W žárovka - nic lepšího není
Já mám z OBI
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 100W žárovka - nic lepšího není
Nicmene proti ledkam nic nemam a kvalitni ledka opravdu funguje dlouhe roky a treba v kuchyni svitime x hodin denne, jedna po letech uz odesla a kdyz jsem to spocital, tak se stihla zaplatit. Za me tedy LED naprosto OK
1 reakcí na tento příspěvek 100W žárovka - nic lepšího není
..jinak 2kW ve velkym reflektoru (truvicovka samo ne banka..) je solidni pri stavbach v zime, jako elektrickej taborak
Je v tom nějaký plyn, tuším že Argon, tyhle se normálně vyráběly jako osvětlení ulic jako sodíkové výbojky se žlutým spektrem a ještě se dělaly fialové pro speciální účely.
2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 100W žárovka - nic lepšího není
Vlada píše: RomanSS> jen se zeptám, když bych chtel místo klasických zářivek LED zářivky tak to bude pasovat do toho svítidla bez uprav ? plug and play ?
Pochopitelně nejúspornější, to bude v režimu, vše vykuchat a ponechat pouze trubice LED. Ale lze to i bez úpravy, ale pořád tam bude navíc spotřeba elektroniky či tlumivky.
killvir-uvc-dezinfekce-vzduchu
2 reakcí na tento příspěvek 100W žárovka - nic lepšího není
Ty UV zdroje co používám já, tak to jsou osvětlovací zdroje které slouží k vytvrzování světlocitlivých vrstev a v kopírovací místnosti může být pouze školená obsluha která ten zdroj pouze zapne a vypne a během expozice tam nemá co dělat.
Pouze v případě že by dotyčná osoba chtěla ušetřit za solárko a trochu se opálit, tak tam může na vlastní nebezpečí zůstat
UV zdroje které slouží pro vytvrzovaní UV barev tzn. vytvrzovací tunely jsou všechny zakryté a tam žádné nebezpečí nehrozí
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 100W žárovka - nic lepšího není
E: napr schema tu
assassin> (..jen pro nektere svedky covidovy mozna prekvapive )
E: Maco> jako kazdy UV zdroj... napriklad slunce zejo
Naposledy editováno 22.01.2021 19:39:23
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 100W žárovka - nic lepšího není
Vlada píše: jen se zeptám, když bych chtel místo klasických zářivek LED zářivky tak to bude pasovat do toho svítidla bez uprav ? plug and play ?
Zrovna před týdnem jsem kupoval na zkoušku několik nejobyčejnějších LED trubic délky 1,2 m do klasických zářivkových světel.
Trubice LED Retlux 18 W, 4000 K, 1800lm, T8, G13, 120cm,jednostranné napájení
Plug and Shine to rozhodně nebylo. Musel jsem vyřadit kompletní střeva tak, aby nulák vedl jen na jeden kontakt a fáze na druhý kontakt toho samého držáku. Navíc fáze by měla být vedena přes konektor původního startéru, protože namísto startéru výrobce přibalil tvarově stejný váleček, který obsahuje 2 Ampérovou pojistku. Oba kontakty v držáku na druhé straně trubice jsem úplně vypojil. No a musíš si dát bacha, abys trubici po nasazení otočil na správnou stranu a seděla nula konektoru na nulu trubice a fáze konektoru na fázi trubice.
LED trubice svítí o trochu méně než ohřátá žářivka a také je světlo méně rozptýlené, takže jsem musel konec garáže vykrýt ještě jedním svítidlem. Výhodou je, že i teď v mrazu to svítí ihned naplno, kdežto zářivka do plna nabíhá dost dlouho.
Naposledy editováno 22.01.2021 20:35:31
1 reakcí na tento příspěvek 100W žárovka - nic lepšího není
Po léta se nám tvrdilo, že žárovky vyzařují světlo.
Poslední výzkumy však ukázaly, že je tomu jinak. Žárovky nevyzařují světlo, ale zato pohlcují tmu. Proto se jim má správně říkat pohlcovače tmy.
Teorie pohlcovačů tmy dokazuje, že tma je těžší a rychlejší než světlo.
Základem teorie pohlcovačů tmy je tedy tvrzení, že žárovky pohlcují tmu. Vezměme si pohlcovač tmy ve vašem pokoji. Jistě potvrdíte, že v jeho blízkosti je méně tmy než kdekoli jinde. Čím větší pohlcovač, tím více tmy dokáže pohltit. Pohlcovače na parkovišti mají mnohem větší kapacitu než pohlcovač ve vašem pokoji.
Stejně jako všechny věci má pohlcovač tmy omezenou životnost. Jakmile se tmou naplní, nemá kam další tmu pohlcovat. To se projeví tmavou skvrnou, která je v plném pohlcovači jasně viditelná. Tma, kterou pohlcovače pohltí, jde pak dráty do energetických závodů, které ji likvidují, obvykle za pomocí fosilních paliv.
Primitivním pohlcovačem tmy je i svíčka. Nová svíčka má knot bílý. Po prvním použití zjistíte, že knot v důsledku pohlcené tmy zčernal. Dáte-li do blízkosti fungující svíčky tužku, zčerná také. Je to proto, že kolem ní proudila tma do svíčky. Nevýhodou těchto primitivních pohlcovačů tmy je jejich omezený dosah.
Existují i přenosné pohlcovače tmy. V nich má žárovka příliš malý objem a musí se do její blízkosti proto instalovat odkladiště tmy, lidově zvané baterie. Jakmile se odkladiště naplní, musí se vyprázdnit nebo vyměnit; potom může pohlcovač opět fungovat.
Tma má hmotnost. Ta se projevuje třením při přechodu tmy do pohlcovače a toto tření pohlcovač zahřívá. Proto není radno dotýkat se pohlcovače v činnosti. Ještě větší problémy jsou u svíčky: hmota tmy do ní musí proniknout pevným knotem místo průhledného skla. Tím se uvolňuje ještě více tepla a není proto vhodné ani sahat na fungující svíčku. Zahřívání pracujícího pohlcovače je pochopitelné. Stlačujete-li plyn, zahřívá se – a stejně se zahřívá i tma stlačovaná do drátů žárovky.
Tma je těžší než světlo. Plavete-li těsně pod hladinou, vidíte kolem dostatek světla. Ponořujete-li se hlouběji a hlouběji, všimnete si, že je kolem stále větší tma. Ve velké hloubce je tma úplná. To je proto, že těžší tma klesá ke dnu a lehčí světlo zůstává nahoře. Angličané to pochopili už dávno, a proto používají pro pojmy světlo a lehký totéž slovo.
Zbývá ještě dokázat, že tma je rychlejší než světlo. Postavíte-li se v osvětlené místnosti před zavřenou skříň a otevřete pomalu dveře, uvidíte světlo pomalu pronikat dovnitř. Tma je však tak rychlá, že ji nikdy neuvidíte prchat ze skříně ven.
Až tedy příště uvidíte žárovku, nezapomeňte, že to není světelný zdroj, ale pohlcovač tmy.
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 100W žárovka - nic lepšího není
1 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 100W žárovka - nic lepšího není
2 reakcí na tento příspěvek (reakce na) 100W žárovka - nic lepšího není
Borntobewild píše: maco> No to si právě všichni myslej. Ve skutečnosti je to úplně jinak.
To těžko, ta energie jde na rozdíl od tmy vypočítat