intercars_dubenPROFIL UŽIVATELE

Lukáš_Hloušek

Offline: Dnes v 16:32 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 21
Město: Brno-Slatina
Lokalita: Brno-město Ji...
ID uživatele: 405627
Registrace: 18.3.2021

Adresa profilu:http://lukas_hlousek.motorkari.cz (Sdílet)


BMW R 1250 RT: Nové technologie, kam se podíváte

Pro rok 2021 přišlo BMW s novým vylepšeným modelem R 1250 RT. Od svého staršího modelu dostalo řadu vychytávek jako je velký TFT displej s úhlopříčkou neuvěřitelných 10,25 palců, příplatkový adaptivní tempomat či adaptivní světlomet.

Jmenuji se Lukáš Hloušek a jsem prodejcem motorek BMW v brněnském Renocaru. V dnešním článku bych se s vámi rád podíval na nový model R 1250 RT.

Boxer s technologií BMW ShiftCam

Model RT disponuje motorem typu boxer o objemu 1254 ccm s výkonem 100kW a kroutícím momentem 143Nm. Díky nové technologii ,,BMW ShiftCam“, variabilnímu časování a zdvihu ventilů, jsou motory výkonnější a silnější, zároveň, zejména v nízkých otáčkách, také mnohem klidnější a kultivovanější. Proměnné časování ventilů taktéž umožnilo zlepšení v oblasti hospodárnosti (nižší spotřeba paliva) a emisí.

Nový barevný TFT displej

Již v tovární výbavě je nový model vybaven velkým 10,25 palcovým TFT displejem s výbornou čitelností za každých slunečných podmínek, přehledným navigačním menu a intuitivním ovládáním pomocí multifunkčního ovladače na řídítkách. Novinkou je také zobrazování navigační mapy, kterou lze zobrazit přes celou obrazovku. Díky velké úhlopříčce displeje je ale také možné obrazovku rozdělit a zobrazovat tak více informací najednou. Na 2/3 displeje se promítne domovská obrazovka s aktuální rychlostí, otáčkami a zařazeným rychlostním stupněm. Na zbylé části obrazovky je možné volit zobrazení navigace, palubního počítače, počítadla ujetých kilometrů, aktuální telefonní hovor, rádia či média.

Zobrazení navigace na displeji probíhá pomocí propojení motorky a mobilního telefonu s naší bezplatnou aplikací BMW Motorrad Connected. Díky aplikaci získáte vždy nejnovější navigační software a spoustu dalších zajímavých funkcí. Za zmínku určitě stojí plánování trasy, kde si můžete naplánovat trasu mimo velké silnice či města a užít si cestu kroucenými okreskami. Lze také zvolit dobu, kterou chcete na motorce strávit, a aplikace vám sama navrhne trasu s nejlepším možným řešením podle vašich zadaných požadavků.

Jako volitelná výbava je k dispozici také „komfortní příprava pro mobilní telefon včetně rozšířené konektivity pro chytrý telefon“. Díky ní můžete svůj telefon bezpečně uložit do úložného boxu, kde je mobil nabíjen, chlazen vestavěným větráčkem a zároveň chráněn před vniknutím vody.

Adaptivní tempomat

Ve standartní výbavě je nový model RT vybaven dynamickým systémem pro udržování rychlosti. To znamená, že nastavená rychlost je udržovaná i při jízdě z kopce. Pokud brzdný účinek motoru nepostačuje, systém automaticky aktivuje brzdovou soustavu, která zvolenou rychlost udrží. Zajišťuje tak větší pohodlí i bezpečnost jízdy.

Za příplatek si můžete motorku vybavit adaptivním tempomatem, který umožňuje ještě pohodlnější cestování. Pomocí radarových čidel umístěných pod předním světlem motocykl sám přizpůsobuje svoji rychlost a udržuje nastavenou vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla. Lze volit ze dvou charakteristik: ,,Dynamické“ nebo ,,Komfortní“, které ovlivňují jak akceleraci, tak zpomalení k udržení nastavené vzdálenosti. Adaptivní tempomat zajišťuje také bezpečné zatáčení – před zatáčkou sníží rychlost, čímž umožní pohodlný a bezpečný průjezd. Funkci udržování vzdálenosti můžete v případě potřeby deaktivovat a používat pouze dynamický systém udržování rychlosti.

Nové LED světlomety

Nové R 1250 RT je standartně vybaveno nejmodernějšími LED světelnými jednotkami. Jako volitelný doplněk si můžete motorku dovybavit ikonickým denním svícením a adaptivním světlometem. Ten mění tvar standartních LED světlometů v závislosti na náklonu motocyklu. Světlomet tak dokonale osvětluje právě projížděnou zatáčku.

Kontakt pro více informací

V případě, že by Vás zajímalo více informací či byste chtěli jakkoliv poradit, neváhejte mě kontaktovat na telefonním čísle: 736 101 996 či emailu: lukas.hlousek@renocar.cz. Ozvat se můžete také mým kolegům: Vojtovi Popelkovi - 725 036 248/vojtech.popelka@renocar.cz nebo Pavlu Cihláři - 603 882 604/pavel.cihlar@renocar.cz, kteří Vám taktéž rádi poradí. Pro více informací a fotek se také můžete podívat na náš web nebo YouTube kanál, kde najdete nejen video s bližším představením nového displeje.

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (0x):

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.

renocar_duben
Objednat reklamu
TOPlist