PROFIL UŽIVATELE

_Kibo

Offline: Včera v 07:12 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 41
Město: Znojmo
Lokalita: Znojmo Jihomo...
Poděkoval: 2x
Založil témat: 3x
Napsal příspěvků: 8x
Body komentářů: 37 / 2
ID uživatele: 377394
Registrace: 20.11.2019

Adresa profilu:http://_kibo.motorkari.cz (Sdílet)


Výroba motorkářského loga do garáže

Co takhle vyrobit si něco do garáže? Nějaký motorkářský motiv, který nám udělá radost a zpříjemní nám čekání na novou motorkovou sezónu. Nebude to nic složitého. Dřevěná destička s nápisem a obrázkem motorkáře, trochu barviček a háček na pověšení.

Návrh dělám ve vektorovém editoru od Vectricu. Výsledný výrobek bude mít rozměry 40x30cm. Kolem motorkáře kreslím rámeček a pod obrázek doplňuji text. 

Obrázek motorkáře jsem koupil na Depositphoto, kde se dá najít více podobných kreseb, a nebo se jen inspirovat pěkným designem. Nechtěl jsem nic do retra, ani lebky, kříže a choppry, kterých je plný Internet. Pěkné návrhy se dají najít i na Etsy.

 

Materiál

Logo bude ze dřeva, ideálně z borovice. Dále nakupuji bezbarvý lak, smirek, háček a nějaké akrylové barvy. 

Výroba

Pokud nemáte přístup k CNC, můžete si nechat Váš návrh vypálit laserem třeba na ponoko.com. Pošlete jim návrh, vyberete materiál a do 14 dnů máte doma vyřezaný výrobek.

Používám akrylové barvy protože po zaschnutí nereagují s bezbarvým lakem. Před nátěrem je nutné dřevo lehce nalakovat, aby se barva do dřeva nevsákla. Štětcem se snažím dostat barvu do všech písmen, grafiky a nakonec i do profilu rámečku. 

Po zaschnutí očistím barvu na povrchu dřeva a vše nalakuji.

Používám lak ve spreji i když je dražší než ten v plechovce. Vytváří pěkný konzistentní povrch a dostane se i do míst, kde by štětec zanechat laková jezírka.

Garáž

A máme hotovo. Ještě pověsit do garáže a nová motorková sezóna může přijít.

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (0x):

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.

TOPlist