journeyman_brezenPROFIL UŽIVATELE

jiřus69

Offline: 5.4.2020 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 50
Město: Praha
Lokalita: Praha
Komentářů: 1x
Založil témat: 1x
Napsal příspěvků: 1x
Body komentářů: 4
ID uživatele: 359011
Registrace: 24.3.2019

Adresa profilu:http://jirus69.motorkari.cz (Sdílet)


Motorkářský pozdrav …

strategie jízdy

…. aneb kdy nezdravíme

Kdykoliv, když musíme používat ovladače motorky

Nezdrav v situaci, když používáš nebo bys mohl použít jakékoliv ovladače motorky (primárně se jedná o spojku). Kdykoliv

- když podřazuješ před zatáčkou - když děláš manévr při nízké rychlosti (využíváš prokluzování spojky) - když je pravděpodobné, že budeš muset použít spojku

Všichni jsme motorkáři a často používáme spojku. Nikdo z nás nebude uražen, pokud se musíš soustředit na ovládání své motorky ;-)

A dokonce i kdyby se někdo urazil, tak na tom nezáleží. Urazit city náhodného motorkáře, kterého už nikdy neuvidíš, je lepší než ztratit kontrolu nad ovládáním své motorky.

 

Když jsme soustředění na projíždění náročného úseku / zatáčky

Pokud projíždíš náročným úsekem klikatých zatáček, motorka nakloněná a ty jsi soustředěný na bezpečné projetí zatáčkou, tak se ani nepokoušej zdravit. Přestože tě někdo jiný bude zrovna zdravit, nenech se vyrušit z koncentrace na projetí zatáčky jen kvůli tomu, abys opětoval pozdrav. Správný motorkář to pochopí.

 

Když stojíme na křižovatce

Tady záleží na tom, jakým způsobem na křižovatce zastavuješ. Pokud držíš spojku se zařazenou jedničkou a protijedoucí motorkář tě zdraví, tak samozřejmě nemůžeš použít levou ruku. V tu chvíli úplně stačí, když třeba jen pokývneš hlavou. Pokud stojíš s vyřazenou rychlostí, tak zdrav, jak chceš, ale vždy měj na paměti, že tvůj primární zájem je soustředit se na to, co se děje kolem tebe na křižovatce. Křižovatky jsou pro motorkáře smrtící zónou. Raději budu vypadat jako úplné pako, které nezdraví, ale dostanu se přes křižovatku v jednom kuse, než aby mě odváželi v sanitce, protože někdo za mnou nedobrzdil, když mě přehlédl nebo když zrovna dopisoval zprávu na svém mobilu.

 

Když míjíme velkou (dlouhou) skupinu motorkářů

Nikdo ti nebude zazlívat, že nezdravíš, když míjíš "spanilou jízdu" motorkářů. Už i skupinu 10+ motorkářů je dost dlouhá. Za tu dobu ujedeš velkou vzdálenost a je třeba věnovat pozornost ovládání motorky. To neznamená, že tvůj "batůžek" nemůže zdravit jako o život ;-)

 

Ano, zdravím vždy rád, když to v tu samou chvíli neohrozí bezpečnost moji nebo mého okolí. Být dnes v dopravním provozu jen na dvou kolech je samo o sobě nebezpečné a tím že zdravím, taky vyjadřuji svoji solidaritu s těmi, kdo pro tuto vášeň podstupují to samé riziko jako já :-)

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (1x):

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Komentáře k článku
jiřus69 napsal 13.05.2019 v 14:41

@HonzaKnO
Honzo, záměrem článku nebylo nikoho poučovat. Článek je určen pro ty, kteří v (pro ně) náročné zatáčce potkají do motorky zavěšeného, zdravícího motorkáře, který si to užívá

HonzaKnO napsal 12.05.2019 v 23:13

Já si naopak zdravení protijedoucích při jízdě zatáčkou po koleni značně užívám. Každý snad má svůj rozum a zná svoje schopnosti, tak proč pořád někoho poučovat jak je to správně?

Ondros napsal 12.05.2019 v 22:11

Tak tak, ani ve velké rychlosti to není zrovna ideální

Dokturek napsal 11.05.2019 v 16:47

Přesně s tímhle souhlasím.
Taky jsem se snažil pokaždé zdravit, ale párkrát jsem skoro nevybral zatáčku... A paknjsem viděl lidi, co mě zdravili, až jim chcipla motorka na světlech... Chce to rozumně a ne za každou cenu.


intercars_shark_metro
Objednat reklamu
TOPlist