PROFIL UŽIVATELE

L1661

Offline: 4.12.2023 Hlavní stránka sekce

Skupina: Registrovaný
Pohlaví: Muž
Věk: 49
Město: Sokolov
Lokalita: Sokolov Karlo...
ID uživatele: 346044
Registrace: 21.8.2018
ICQ:72283858

Adresa profilu:http://l1661.motorkari.cz (Sdílet)


Bagger Race Czechia

Něco víc o Bagger Race Czechia a oč jde...

Bagger Race Czechia

Pokusím se stručně a věcně odpovědět na několik dotazů.

Často kladené dotazy: 

Jak nabíráte nové jezdce? 

V současné době a situci,není ježdení nijak omezeno (rozuměj licencí). Pouze věk 18 let, ideálně platný řidičák.(na cestu tam a zpět) Dodržování podmínek a pravidel BRC pro výstroj a vybavení jezdce. Viz pravidla BRC. Zjednodušeně,homologovaná celoobličejová helma, jedno nebo dvoudílná kožená kombinéza ,prstové rukacice dlouhé(ne svařečské),pevné boty (nejlépe nad kotník). Páteřák. To platí pro závody a tréninky. Volné jízdy slouží pro seznámení s okruhem a i tam se doporučuji dobře a bezpečně se vystrojit. Do případného závodu bude vpuštěn zkušený a proškolený jezdec,účastník tréninků, certifikovaný učastník kurzů motoškol (jejichž certifikáty doloží nejpozději dva dny před závodem). Počet certifikátů je deset, tzn než pojede někdo závod tak musí s námi či partnery podstoupit minimálně deset dnů na okruhu a ziskat certifikát,který bude udělen po zvládnutí techniky a okruhu. 

Co mám udělat pro to abych mohl s vámi jezdit? Doporučuji navštívit webové stránky,www.baggerrace.eu a něco si o nás přečíst, následně si vybrat z nabídky a koupit si jízdu. V podstatě může přijet kdokoliv, zaměřujeme se hlavně na majitele amerických V-twins. 

S jakou motorkou mohu jezdit? Nejlépe s americkou. Mororka je hobby záležitost, ale idéalní je mít vše takříkajíc v cajku. Jedete na okruh a tam si to chcete užít. Gumy, destičky,náplně ložiska to vše by mnělo být v pořádku. 

Co z toho budu mít? Většina majitelů motocyklů Harley Davidson a Indian na okruhu nikdy nebyla. Na okruhu se dá naučit poměrně rychle spousta technik a získat mnoho postřehů které v běžném provozu nezískáte,nebo až příliš pozdě či za vysokou cenu. A rozhodně na konci dne , zůstane skvělý pocit. Možná se v někom probudí jezdec,závodník. 

Patří vubec americký cruiser na okruh? Za mně ano je to dost zábavné, zvládnout s lechkostí to monstrum z oceli je umění , které by mněl ovládnout každy z majitelů těchto strojů. A když vás chytne spojení velkého véčka a okruhu tak je jasné co z toho bude ...

Musím mít uzavřenou helmu a kombinézu? Na volné jízdy doporučuji mít všechny ochranné prostředky,zdraví je myslím důležité a bezpečnost se nemá podcenit. 

Když přijedu na okruh, co bude? Bude zábava, nejprve si neco povíme, pak se v klidu společně svezeme,rozdělíme se do skupin podle toho jak nám to půjde a pak budeme kroužit. opravíme nějaké chyby a řekneme si co se dá zlepšit.

Kde najdu informace ? Na webu www.baggerrace.eu , jsou tam i kontakty mail i telefon.

Motocyklové třídy BRC: V současné době bez omezení,v příštím roce (2025) rozdělení do tříd. Motocykly a jejich upravy a rozdělení do tříd je podrobně popsáno v pravidlech BRC. V současné době má Bagger Race Czechia (BRC) 5 závodních tříd: - Bagger GP- motocykly s objemem vyšším než 121 cui max 135 cui ,kapotáží a kufry, rám originál touring, minimální hmotnost 227 kg v četně kapalin - Pro Stock Bagger - motocykly s objemem vyšším než 121 cui max 135 cui,kapotáží a kufry,rám originál touring, minimální hmotnost 272 kg v četně kapalin - Big Twin - motocykly s objemem do 121 cui  - Lite Weight Twin - motocykly s objemem do 77,8 cui   - Hooligan - Jakákoliv platforma inspirovaná americkým V- twins,bez úpravy objemu

Nové závody: Vsoučasné době a v roce 2024 se BRC zaměří na propagaci myšlenky závodů. Zdokonalení potenciálních závodníků v technice jízdy a praxí na okruhu. Do případného závodu bude vpuštěn zkušený a proškolený jezdec,účastník tréninků,certifikovaný učastník kurzů motoškol.(jejichž certifikáty doloží nejpozději dva dny před závodem) Počet certifikátů je deset, tzn než pojede někdo závod tak musí s námi či partnery podstoupit minimálně deset dnů na okruhu a ziskat certifikát,který bude udělen po zvládnutí techniky a okruhu. 

Den jízd: V den pořádání jízd či závodu se přihlášený účastník s zaplaceným poplatkem či startovným, dostaví na předem určené místo,náležitě ustrojen a vybaven dle pokynů BRC.

 Co jízdy na velkých okruzích? To je náš cíl, ale žádný učený z nebe nespadl. Za mně je důležité zvládnout techniku, motocykl a pak se můžeme svézt třeba v Mostě,Brně. Velké okruhy: V české republice jsou v současné době dva velké motocyklové okruhy Brno a Most. Cílem BRC je uspořádat závod na něchto okruzích,což vyžaduje nekolik podmínek toto je předmětem jednání a BRC vás bude informovat.

Co závody? Ano závody chceme a těšíme se na ně. Je potřeba takříkajíc dorůst do momentu kdy budeme schopní je mít pro koho uspořádat a s kym jezdit a závodit. 

Je to tedy na vás zda se budete na svých strojích americké provenience pustit na okruh pro zábavu nebo závod. 

Na závěr poprosím všechny kdo dočte až sem o podporu a sdílení myšlenky... Děkujeme všem Bagger Race Czechia. 

Jak se Vám líbil tento článek?

Hodnocení (0x):

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.

TOPlist